Haber Detayı
20 Şubat 2019 - Çarşamba 14:37
 
PTSO’dan Ticaret Erbabına Mesleki Yeterlilik Belgesi
PTSO’dan Ticaret Erbabına Mesleki Yeterlilik Belgesi
Ekonomi Haberi
PTSO’dan Ticaret Erbabına Mesleki Yeterlilik Belgesi

Pasinler Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Taşbaşı, ilçemizde ticaret ile uğraşan ticaret erbabının meslekleriyle ilgili mesleki yeterlilik sınavlarının Esmek’te yapıldığını söyledi.

 

Taşbaşı, üç etapda sözlü, yazılı ve pratik olarak yapılan sınav uluslar arası alım satım ve ulus içinde Motorlu taşıt alim satımı için gerekli olan yetki belgesi sınavı Pasinler Ticaret ve Sanayi Odası  Başkanlığı tarafından TOBB MEYBEM MYK ortak protokolü ile Pasinler’de yapıldı. Uluslar arası yeterliliklere göre yürütülen teoritik ve performansa dayalı sınavlarda başarılı olan adaylara MYK mesleki yeterlilik belgesi ve MYK kimlik kartı verilecek.                           

 

Pasinler Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Aydın Taşbaşı, kursların devam edeceğini, üyelerimizi bilgilendirmek ve yeterlilik üzerine misyonumuzun yüklediği tüm görevleri yapacağız. 33 Meslek grubunda zorunluluk olan belge için üyelerimizin hizmetinde olacağız. Aile ve Sosyal Çalışma Bakanlığının 5544 sayılı kanunu gereği yeterlilik belgesi yetkili kurumlar tarafından gerçekleştirildiğini söyledi.

Kaynak: (GP) - Gazete Pasinler Editör: Gazete Pasinler
Etiketler: PTSO’dan, Ticaret, Erbabına, Mesleki, Yeterlilik, Belgesi,
Yorumlar
Haber Yazılımı