Haber Detayı
23 Kasım 2012 - Cuma 16:45
 
Sertoğlu'dan öğretmenler günü mesajı
Güncel Haberi
Sertoğlu'dan öğretmenler günü mesajı

Pasinler Belediye Başkanı Ünsal Sertoğlu, tüm öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutladı.

Pasinler Belediye Başkanı Ünsal Sertoğlu, 24 Kasım öğretmenler günü dolayısıyla yayınladığı mesajında, Ulu Önder Atatürk'e başöğretmenlik unvanının verildiği 24 Kasım tarihinin, 1981 yılından itibaren Öğretmenler Günü olarak kutlandığını belirtti.

Sertoğlu, "En zor şartlarda bile, ülkemizin her köşesine ulaşarak ışık olan, eğitmeyi ve öğretmeyi bir ideal olarak benimseyip, ülkemizi çağdaş medeniyet seviyesine çıkarma gayreti gösteren öğretmenlerimizdir. "Öğretmenlerimiz tarih boyunca ve dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar bilginin, çağdaşlığın, sevginin, barışın ve aydınlanmanın öncüleri olmuşlardır. Bizi yetiştiren, eğiten ve öğreten geleceğimiz olan çocuklarımızın gelişiminde ve eğitiminde büyük rol oynayan öğretmenlerimizin değeri Hz. Ali (radıyallahü anh) hazretlerinin Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum' sözünden anlaşılmaktadır dedi.

Başkan Sertoğlu, ayrıca ülkemizi çağdaş uygarlık seviyesine çıkarmak için üstün gayret gösteren; başta şehit öğretmenlerimiz olmak üzere ebediyete intikal eden öğretmenlerimize Allah'tan rahmet diler, genç nesillere modern bilim ve teknolojinin ışığında eğitim-öğretim veren tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlarım" ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

Kaynak: Editör: Gazete Pasinler
Etiketler: sertoğludan, öğretmenler, günü, mesajı
Yorumlar
Haber Yazılımı