Haber Detayı
01 Aralık 2012 - Cumartesi 16:45
 
Spor Bakanı Kılıç Erzurum'a geliyor
Siyaset Haberi
Spor Bakanı Kılıç Erzurum'a geliyor

12 HAZİRAN'da yapılan genel seçimlerin ardından, 7 Temmuz 2011'de Spor Bakanlığı koltuğuna oturan Suat Kılıç, tam 18 ay sonra ; Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 2011 yılında 'Burası Erzurum... Burası bir spor ve turizm kenti...' dediği Erzurum'a geliyor.


Bakanlığının 550'nci gününde Erzurum'u ziyaret etme kararı alan Bakan Kılıç, 6 Aralık akşamı kente gelecek ve ertesi gün temaslarına başlayacak. 

Türkiye'nin kış sporları merkezi olarak kabul edilen Erzurum'a bakan olduğu günden bu yana hiç gelmediği için eleştirilen Bakan Kılıç'ın ziyareti büyük önem taşıyor. 
Erzurum'da bakanlığı dönemimde  yapılan çok sayıda dünya çapındaki yarışları izlemeye dahi gelmeyen Bakan Kılıç'ın bu ziyaretini önemli kılan konu ise, Kış Oyunları kapsamında kente yapılan tesislerin akıbeti...

Şehri  daha tanımadan  Bakan Kılıç'ın, Erzurum'a yapacağı ilk ziyarette kış ve buz tesislerini il müdürlüğünün işletmesi yönünde kararlı olduğu belirtiliyor. İki günlük bu ziyaret sırasında Bakan Kılıç'ın, Kayak Federasyonu'nun uhdesinde olan tesislerin tümünün Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'ne devredildiğini açıklayacağı belirtiliyor.

erzurumajans
Kaynak: Editör: Gazete Pasinler
Etiketler: spor, bakanı, kılıç, erzuruma, geliyor
Yorumlar
Haber Yazılımı