Haber Detayı
26 Kasım 2012 - Pazartesi 16:45
 
Türkez, İHA misyonunu anlattı
Güncel Haberi
Türkez, İHA misyonunu anlattı

İhlas Haber Ajansı (İHA) Erzurum Bölge Müdürü Ayhan Türkez ve Türkiye Gazetesi Bölge Temsilcisi Cumali Geleri, Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy’u makamında ziyaret ettiler.

Sohbet ortamında geçen ziyarette Erzurum Bölge Müdürü Ayhan Türkez, Anadolu'nun sesini duyurmada İHA'nın büyük bir misyona sahip olduğunu hatırlatarak; "Erzurum Bölge Müdürlüğü olarak bünyemizde yer alan Ardahan, Erzincan, Bayburt, Kars illeri başta olmak üzere en küçük ilçemizdeki muhabirimizle birlikte günün 24 saatinde aralıksız olarak Doğu'nun sesini tüm Türkiye’ye duyuruyoruz" dedi.

Başkan Köksoy ise, İHA heyetinin ziyaretinden büyük mutluluk duyduğunu ifade ederek Belediye çalışmaları ile ilgili bilgi verdi.

Köksoy, "13 Milyon borç yani gelirin beş katı borç, piyasada bir yıllık gelirin tamamı kadar avukat takipleri, hesaplara el konulmuş icra takipleri ve hepsi başlatılmış, yirmiye yakın emeklisi dolmuş, emekli olmayı bekleyen memurlar para olmadığından dolayı, böyle vahim bir durumdu devraldık Belediyeyi. Müdür yok, mühendis yok, proje yok, bütçe yok, borç çok, sokaklar; çöp, köpek, çukur, çamur, yani her taraf sıkıntılı vahim bir durum, savaştan çıkmış gibi. Şükürler olsun Üç yıllık kısa bir süre içerisinde o duruma göre kıyaslarsanız, gelir bütçemizi 5-6 kat artırdık, kendi kaynaklarımızı çok ciddi bir şekilde iyileştirdik. Şu an işte nerdeyse denk bütçeye yaklaştık, 11-12 milyon TL ile gelir bütçemizi bağlamak üzereyiz. Tabi’i ki proje çok önemli, yani elinizde bir proje yoksa kaynak ta bulamazsınız. Her taraftan, her anlamda projelerimizi başlattık. Tabi projeyi yapacak, yaptıracak, denetleyecek ve takip edecek bir kadro da yok. Kurumsal yapı çökmüş bir durumda ama bugün çok şükür halk pazarı, hayvan pazarı, parklar, rekreasyon alanları, kanalizasyon, katı atık projesi, atık su arıtma projesi, tarihi köprü projesi, dere ıslah çalışmaları yani en az 20 ila 30 arası projeyi uygulamaya koyduk ve çoğu projemiz de bitme aşamasındadır." diye konuştu.

Başkan Köksoy, daha sonra Altın mutfakta İHA heyeti onuruna yemek verdi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Gazete Pasinler
Etiketler: türkez, iha, misyonunu, anlattı
Yorumlar
Haber Yazılımı