Haber Detayı
09 Kasım 2019 - Cumartesi 10:41
 
Ulu Önder Atatürk, yapmış olduğu mücadele ile, Türk Milletinin kaderini ve tarihin akışını değiştirmiştir.
Ulu Önder Atatürk, yapmış olduğu mücadele ile, Türk Milletinin kaderini ve tarihin akışını değiştirmiştir.
Güncel Haberi
Ulu Önder Atatürk, yapmış olduğu mücadele ile, Türk Milletinin kaderini ve tarihin akışını değiştirmiştir.

Pasinler Kaymakamı Kadir Perçi, cumhuriyetimizin Kurucusu ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 81. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

 

Perçi mesajında şu sözlere yer verdi; Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü, ölümsüzlüğe uğurladığımız günün 81. yıl dönümünde sevgi, saygı ve özlemle anıyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, yapmış olduğu mücadele ile, Türk Milletinin kaderini ve tarihin akışını değiştirmiştir. Milletimiz Onun  önderliğinde, tüm imkansızlıklara rağmen,  çok ağır bedeller ödeyerek, dünya tarihinin en başarılı mücadelesi ile bağımsızlığını kazanmış, kurulan “Türkiye Cumhuriyeti” bizlere emanet edilmiştir.

 

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, üstün zekası, ileriyi görme yeteneği, askeri dehası ve olağanüstü devlet adamlığı ve kısa sürede Türkiye Cumhuriyetini yükselttiği nokta ile, güçlü bir lider olduğunu tüm dünyaya ispatlamıştır. Atatürk’ün bizlere bırakmış olduğu bu değerli mirası geleceğe taşıyabilmek için uğrunda büyük bedeller ödenen yurdumuza ve bağımsızlığımıza her şartta sahip çıkmalı, Cumhuriyetimizi yaşatmanın ve yüceltmenin hepimizin ortak sorumluluğu olduğunu asla unutmamalıyız.

 

Milletimizin çağdaş dünyada saygın bir yer edinebilmesi için  bize emanet ettiğiniz Cumhuriyetimizi, ilke ve hedefleriniz doğrultusunda güçlü kılma ve Türkiye’yi daha ileri seviyelere ulaştırma çabalarımızı artarak devam edecektir.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, aramızdan ayrılışının 78. yılında, Cumhuriyetimizin kurucusu  Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü bir kez daha minnet, şükran ve rahmetle anıyoruz dedi.

Kaynak: (GP) - Gazete Pasinler Editör: Gazete Pasinler
Etiketler: Ulu, Önder, Atatürk,, yapmış, olduğu, mücadele, ile,, Türk, Milletinin, kaderini, ve, tarihin, akışını, değiştirmiştir.,
Yorumlar
Haber Yazılımı