Haber Detayı
16 Kasım 2012 - Cuma 16:45
 
Uyuşturucu tacirlerine 18 yıl 9 ay hapis cezası
- Haberi
Uyuşturucu tacirlerine 18 yıl 9 ay hapis cezası

İstanbul'da satışa sunmak için korse içine zulaladıkları 1.5 kilo eroin ile Erzurum'da yakalanan 3 kişiye toplam 18 yıl 9 ay hapis cezası verildi.

KUZEY Irak'tan katır sırtında geçirilen 1.5 kilo saf eroini Hakkari'den teslim alarak İstanbul'daki sosyete ve diskolarda pazarlamak için götüren tacirler polisin iletişim dinlemesine takılan 'acılı dürüm'  şifresiyle yakayı ele verdi. Erzurum Ağır Ceza Mahkemesi'nde tutuklu olarak yargılanan Ümit T, (28), Kemal T. (31) ve İlhan H. (37) 'Ruhsata aykırı olarak imal, ithal veya uyuşturucu ticaretini' yapmak suçundan 18 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı.

 

KORSA İÇİNE ZULALANMIŞ 1,5 KİLO EROİNLE YAKALANDI…

 

Hakkari ve Erzurum Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Müdürlüğü'nün (KOM) ortaklaşa düzenledikleri 'Kapan-2' operasyonu sırasında yakalanan uyuşturucu tacirlerini Kemal T'nin 'acılı dürüm' şifresi ele vermiş.  Polis, Pasinler İlçesinde durdurduğu   44 DY ….plakalı otobüste yaptığı aramada bel korsasına zula edilmiş olarak 1.5 kilo saf eroin ele geçirmiş ve operasyonda Ümit K. İle İlhan H. 'uyuşturucu ticareti yapmak' suçundan tutuklanarak Erzurum E Tipi Cezaevine konulmuştu.

 

ZEHİR TACİRİ ÜÇ ŞEBEKE KURİYESİNE: 18 YIL 9 AY HAPİS

 

Erzurum Ağır Ceza Mahkemesi'nde haklarında 'uyuşturucu ticareti' yapmak suçlarından 10 yıl hapis istemiyle dava açılan Ümit T,  Kemal T. ve İlhan H.'in İstanbul'da özellikle disko ve sosyetenin eğlence yerlerinde satılmak üzere götürmek istendiği uyuşturucunun Erzurum Polis Kriminal Laboratuarında yapılan ekspertiz raporunda 1.5 kilo saf eroin olduğu tespit edildi. Mahkeme heyeti uyuşturucu tacirlerinden Kemal T. İle İlhan H.'yı 7'şer yıl 6'şar ay, Ümit K'yi ise 3 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırdı. Mahkeme tutuklu sanıklara ayrıca 7 bin 500 TL de adli para cezası verdi. 

Cem BAKIRCI/Palandöken

Kaynak: Editör: Murat ÇANKAYA
Etiketler: uyuşturucu, tacirlerine, 18, yıl, 9, ay, hapis, cezası
Yorumlar
Haber Yazılımı