Haber Detayı
25 Mart 2019 - Pazartesi 14:51
 
Vedat Bayoğlu, Projelerini Açıkladı
Vedat Bayoğlu, Projelerini Açıkladı
Siyaset Haberi
Vedat Bayoğlu, Projelerini Açıkladı

Büyük Birlik Partisi Pasinler Belediye Başkan adayı Vedat Bayoğlu, yaklaşan mahalli idareler seçimleri öncesinde seçildiği zaman yapacakları projelerini kamuoyuyla paylaştı.

İşte Büyük Birlik Partisi Belediye Başkan adayı Vedat Bayoğlu’nun yapacağı icraatlar

BELEDİYECİLİK ANLAYIŞIMIZ KESİNTİSİZ HİZMET SUNAN BELEDİYECİLİK

Vatandaşlarımızın talep ve şikayetlerini ivedilikle işleme alan ve en  kısa sürede sonuçlandıran bir belediyecilik  sözü veriyoruz.

 

KATILIMCI BELEDİYECİLİK                           

Vatandaşlarımızla Her fırsatta bir araya gelen ve onlarla birlikte hareket eden bir belediye sözü veriyoruz.

 

HESABINI BİLEN BELEDİYECİLİK               

Hesabı şaşan, bütçesini aşan yönetim anlayışı değil; yeni gelir üreten, kaynakları doğru yöneten bir belediyecilik sözü veriyoruz.

 

ADİL VE SOSYAL ADALETİ SAĞLAYAN BELEDİYECİLİK

Hizmetlerinde  siyasi düşünce farklılığı gözetmeksizin gerçek ihtiyaç sahiplerine  adil bir şekilde ulaştıran bir belediye sözü veriyoruz.

 

PLANLI BELEDİYECİLİK                  

Temel Belediyecilik hizmetlerinde hiçbir şekilde aksaklığın ortaya çıkmasına izin vermeyen ''önce hizmet, temiz ve şeffaf hizmet'' düsturundan şaşmayan bir belediyecilik sözü veriyoruz.

 

ÜRETEN VE ÜRETİMİ DESTEKLEYEN BELEDİYECİLİK

Esnaftan KOBİ'ye, çiftçiden sanayiciye, üretimin tüm unsurlarını destekleyen vatandaşın ihtiyacı olan ürünlere daha hesaplı bir şekilde erişimini sağlayan bir belediyecilik sözü veriyoruz.

 

KÜLTÜREL VE SPORTİF BELEDİYECİLİK   

Vatandaşlarımızın hertürlü kültürel ve spotif ihtiyaçlarını karşılayacak  faaliyetlerin yapılması için  fizik altyapıları sağlayan bir belediyecilik sözü veriyoruz.

 

ULAŞIMDA ÖNCÜ VE ENGELSİZ BELEDİYECİLİK

Şehiriçi toplu ulaşım problemini çözen ve bu problemi çözerkende engellli vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının ön plana alındığı bir belediyecilik sözü veriyoruz.

 

ÇEVRECİ BELEDİYECİLİK                               

İlçemizin fiziki görüntüsünün güzelleştirilmesi için peyzaj çalışmalarının ön plana çıkarıldığı ve yeşil alanların çoğaltıldığı  bir belediyecilik sözü veriyoruz

 

POZİTİF AYRIMCILIK BELEDİYECİLİK       

Yoksul engelli ve yaşlılar başta olmak üzere tüm mağdur ve mazlum vatandaşlarımıza insan onurunu düşünerek pozitif ayrımcılık yapan bir belediyecilik sözü veriyoruz.

 

GÜVEN VEREN BELEDİYECİLİK                  

Kolluk kuvvetleriyle uyum içerisinde çalışarak  huzurlu bir ilçe sağlayan belediyecilik sözü veriyoruz.

 

AHLAKİ DEĞERLERE BAĞLI BELEDİYECİLİK           

Milli ve manevi şuura sahip ahlaklı ve temiz bir toplumu öncelikli hedeflerine alan bir belediyecilik sözü veriyoruz.

 

* Pasinler Kalesinin peyzaj çalışmasının yeniden güncellenerek ilçemiz Turizmine kazandırılması.

 

 * TOKİ (Toplu Konut İdaresi) ile irtibata geçilerek şehir merkezinde atıl durumdaki yerlerin konut, ticari ve yeşil alan olarak ilçemiz halkına sunulması.

 

  * Gençlere istihdam sağlamak için belediyemiz öncülüğünde küçük ve orta ölçekli işletmelerin  kurdurulması ve ilçemiz ekonomisine katkı sağlayan çalışmaların yapılması.

 

  *Tüm Mahallelerimizde (Köylerimiz dahil) kooperatifçiliğin kurulumuna ve gelişimine öncülük etmek amacıyla soğuk süt tanklarının konulması ve ekonomik yönden hemşehrilerimize destek sağlanması.

 

* Termal (Kaplıca ) Turizminin yeniden canlandırılması ve bu amaçla uzun yıllardan beri gündemde olan fakat lafta kalan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezinin kurulması için konunun uzmanı olan kurumlarla çalışmaların başlatılması.

 

*Uzak Mahallerimizden (Köylerimizden) ilçe merkezine gelen vatandaşlarımızın günü birlik ihtiyaçlarını ve konaklamalarını sağlamak amacıyla Konukevi (Sosyal Tesis) oluşturulması.

 

*Patates Depolama sistemi yeniden günün şartlarına göre düzenlenip çiftçimizin hizmetine sunulması

 

* ilçemizin  bütün  mahallelerinde  (Köylerimiz Dahil) hemşehrilerimizin sosyal ihtiyaçlarını karşılayan parklar,  bahçeler ve oyun alanları oluşturulması.

 

* E 23 Karayolu üzerinde ilçemiz ekonomisine katkı sağlayacak ticari alanların oluşmasının sağlanması.

 

* Sosyal Belediyecilik faaliyetlerine bağlı olarak çiftçilerimizin temel ihtiyacı olan malzemeleri (Biçer döver,  Pancar Sökme Makinası, vb.) temin edip daha ucuz maliyetle halkımızın hizmetine sunulmasının sağlanması.

 

*Karmaşık bir halde olan şehiriçi trafiğinin düzenlenmesi ve muhtelif yerlerde otopark alanlarının oluşturulması.

 

* Bahçelerden  geçen  Aras nehri ile ilgili peyzaj çalışması yapılarak (Gölet, Kayıklar , oturma ve yeşil alanlar) ilçe turizmine kazandırılması.

 

* İlçemiz ekonomisinde ve turizminde büyük etkisi olan bahçelerin eski canlı günlerine kavuşması için uzman kurum ve kuruluşlarla birlikte proje çalışmalarının kısa  süre içerisinde yapılması ve sonuçlandırılması.

 

* Kalkınmanın, gelişmişliğin temelinin eğitim olduğu  düşüncesi ile geleceğimizin teminatı olan çocuklar ve gençlerimiz için bütün mahallelerimizde (köylerimiz dahil) bilgi evleri projesini gerçekleştirilmesi.

 

* İlçemizden geçen  E 23 karayolunda ulusal ve uluslar arası taşımacılık yapan kamyon ve tırlar için TIR parkı oluşturulması.

 

* İlçemizin mevcut olan imar yapısının yeniden ele alınarak günün şartlarına göre planlanmasının sağlanması ve  belediyemizin ihtiyacı olan teknik eleman kadrosunun güçlendirilmesi.

 

* İlçemiz bayanlarının  aile ekonomisine katkı sağlamak amacıyla imal ettiği ürünlerin satılacağı  Elemeği Göz nuru Çarşısı oluşturulması ve şehir dışı pazarların sağlanması.

 

*Pasinler dışında yaşayan ve ticaretle uğraşan hemşehrilerimizle iletişime geçilip ilçemizde istihdam amaçlı küçük ve orta ölçekli işletmelerin kurulmasına öncülük edilmesi.

 

*Belediyemiz bünyesinde Danışmanlık Şirketleri oluşturarak Tarım  ,Et ve Süt ürünleri ile ilgili proje çalışmaları yapılmasını ve hayata geçirilmesine öncülük ederek,  istihdam ve ekonomiye güç kazandırılması.

 

*İlçemizde geçmişte var olan belediye tarafından işletmesi yapılan Maden suyunun yeniden ilçemize kazandırılması yönünde fizibilite çalışmasının yapılması.

 

* İlçemizde Toprak Tahlil ve Analiz  Laboratuvarının kurulması.

* Çiftçimizi tohum üretimine teşvik ederek ilçemizin tohum üretim merkezi haline getirilmesi.

 

* Gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutmak için bireysel ve takım sporlarını destekleyici faaliyetlerde bulunmak ve spor branşlarında yetenek testi yapacak ve branşlaştıracak ve ülkemizi uluslar arası arena da başarı ile temsil edecek sporcuların yetiştirilmesi için spor okulu kurulması

 

*Mevcut kaplıcalarımızın varlığının fırsata dönüştürülmesi amacıyla çeşitli branşlarda yüksek irtifa kamp merkezlerinin ilçemizde oluşturulması ve şehir dışından takımların sporcuların bu merkezlerde kamp yapmalarının sağlanması.

 

* İlçemizdeki bütün mahallerimizin (Köyler dahil) alt yapı ve fiziki durumunu gözden geçirerek temiz ve yaşanabilir mahalle seferbersliğinin başlatılması.

 

* ilçemizin yetiştirdiği Milli, Manevi ve İlmi şahsiyetlerin tanıtılması ve çeşitli etkinlikler düzenlenmesi.

 

* Geçmişte ilçemizde çermik şenlikleri adı altında düzenlenen ve ara verilen festivalin günümüz şartlarına göre yeniden planlanıp her yıl yapılmasını sağlayarak , ilçemizin ekonomik  kültürel ve sosyal hayatına katkı sağlanması.

* 1048 yılında yapılan Pasinler Savaşı ile Anadoluya açılan kapı olan ilçemizde her yıl 18 Eylülde düzenlenen fetih programına ilçe dışındaki hemşehrilerimizin katılımını sağlayıcı proje çalışmalarına öncülük edilmesi

 

* Doğduğu yerden ( ilçemizden) geçim sıkıntısı, iş istihdamı ve çeşitli nedenlerle doyduğu yere giden, memleket özlemi çeken hemşehrilerimizin ilçemizle tekrar kalıcı  bağlantılar sağlayan proje çalışmalarına öncülük edilmesi.

 

* İlimizde mevcut olan iki üniversitenin varlığını değerlendirerek ekonomik kültürel ve sosyal alanda hayata geçirilebilir ortak projeler üretilmesi ve bu üniversitelerin ilçemizde birer adet fakülte kurmaları yönünde çalışmaların başlatılmas.

 

* Eski Maliye Lojmanlarının bulunduğu yerin Milli emlak ile görüşülerek belediyemiz tarafından alınması sağlandıktan sonra Sosyal ve Kültür kompleksinin yapılması.

 

* Şehir içi toplu taşıma aracı koyularak hemşehrilerimizin bu yöndeki ihtiyaçlarının giderilmesi.

Para yönetimi,insan yönetimi,zaman ve mekan yönetimi, işin ehlilerine verilecek

*Bütün mahallerimizin temel ihtiyaçlarının (Yol,Su,Temizlik Taziye evi ve vb)  mahalle muhtarı ve ihtiyar heyeti mahalle halkı ile yerinde tespit edilerek ivedilikle temin edilmesi.      

               

*Milli eğitimle görüşülerek öğretmenevinin yeniden yapılandırılması   

 

*Çiftçimizin ekonomik hayatına büyük katkı sağlayacağını inandığımız ve her dönem yapılması ve hayata geçirilmei için destek verildiği seracılık projesinin ilçemiz tarımına kazandırılması yönünde ve yönlendirilmelerin yapılması.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vedat, Bayoğlu,, Projelerini, Açıkladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı