Yazı Detayı
16 Temmuz 2018 - Pazartesi 09:35
 
15 TEMMUZU ANARAK UNUTMAMAK VE GEREĞİNİ YAPMAK
Ali Osman ENGİN
 
 

15 Temmuz Türkiye Cumhuriyeti ve büyük Türk Milleti için bir dönüm noktasıdır. Bu öyle bir dönüm noktasıdır ki; Çanakkale, Sarıkamış ve Milli Mücadelenin 21. Yüzyıla damgasını vuran yeniden dirilişin destanıdır. Bu destan yazılırken dağa, taşa, havaya ve suya vurulan Türk-İslâm mührüdür. Tüm hain ve kripto satılmışların ihanet kokan hayal ve rüyalarına saplanmış Kızılelma hançeridir. Kızılelma hançerinin saplandığı yerden akan bozuk ve kirli kan sahiplerini boğmaya çoktan başlamıştır. Kendi kirli kanları içerisinde boğulmaya mahkum edilen satılmış köpekler her ne kadar yeniden havlamaya başlamak isteseler de, ne halleri ve nede mecalleri kalmamıştır. Bütün çağlara insanlığa sunduğu medeniyet örnekleriyle damgasını mutlaka vurmuş olan Türk-İslâm Milletinin 21. Yüzyılda söyleyecek sözü vardır ve olacaktır. İşte bu söz 15 Temmuzda en yüksek ferkansta söylenmiş ve hain şer güçlerinin kucağına oturup onları şehvete getirerek akan salyalarını yalayan namussuz kripto Fetöcüler ve tüm vatan ve millet hainlerinin patlatmak istedikleri kargaşa ve ALLAH korusun iç savaş düzenekli bombalarının sinyallerini bozmuştur. Ellerinde pimleri çekili kalan patlayıcıları koyacak bir yer bulamadıkları için en münasip yerleri olan artık sahipleri nezdinde mağaralaşan bir yerlerine sokarak kamufle etmek zorunda kalmışlardır. Çaresi yoktur o bombalar kendi içlerinde yığılan pislikleriyle beraber patlayarak param parça olacaklar ve büyük Türk Milleti ezelden ebede payidar olacaktır.

Daha önce yazdığım yazılarımda da özellikle vurgulamaya çalıştığım gibi bu hain satılmışlar kendilerini yedi canlı sandıkları için dağılan her bir parçalarıyla yeniden bir ihanet gürültüsü çıkarmaya, tertemiz, vatan millet duyarlılıkları alabildiğine yüksek vatan evlatlarını birbirlerine düşürmeye çalışmak peşindedirler. Bunun için yapabildikleri her kumpası deneme ve hayata geçirme istekleri  yeniden kabarma durumundadır. Bu satılmışlara kesinlikle fırsat verilmemeli ve kesinlikle hafife alınmamalıdırlar. Şu anda özellikle siyasi iktidara yakın durma imajı vererek Türk-İslâm Milliyetçi ve Ülkücülerine tuzak kurmak ve onlara çamur atarak lekelemekle meşguldürler. Daha öncede olduğu gibi;tartışmasız bir dünya lideri olan Türkiye Cumhuriyeti Devlet Başkanı sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ve bilge lider Dr. Devlet BAHÇELİ’ ye kurulan tuzaklar yeniden devreye sokulmaya çalışılıyor. Cumhur ittifakıyla şaha kalkan, tüm mazlum milletlerin umut ışığı haline gelerek; Filistin’den Doğu Türkistan, Miammar, Suriye, Irak ve daha birçok coğrafyada yeniden diriliş ateşini yakan Türk-İslâm gücü ve feraseti bütün tuzakları bozmuş ve tuzakları kuranlar kendi tuzaklarına düşmeye başlamışlardır. Yine de çok dikkatli olunmalıdır ve en ufak bir ihmale dahi yer verilmemelidir. Çünkü kurulan tuzaklar en yakıcı ateşle sıvanmış ve suyu bile yakabilecek enerjiye sahiptir. Bu ateşi söndürecek tek güç Türk-İslâm Milletinin birlik ve beraberliğini ifade eden Cumhur İttifakı ve onun yarattığı dinamizmdir.

Çok acil olarak bütün kamu kurum ve kuruluşlarıyla beraber üniversitelerde çok sağlam ve vatan millet hassasiyeti yüksek olan akademisyen üyelerden oluşan izleme komisyonları kurularak tüm faaliyetler ve alınan kararlar incelenmeli ve değerlendirilmelidir. Çünkü daha alt kademelerde gerçekleştirilmeye çalışılan bazı uygulamalar, kripto yapılarla mücadele eden rektörlerimizi ve yönetime destek olan civanmertleri etkisizleştirmeye dönük etkinlik alanları oluşturmaktadır. İşi sadece bu ve benzeri uygulamaları inceleyerek değerlendirip Rektörlüklere bildirmek olması gereken bu birimlere acilen ihtiyaç vardır. Atatürk Üniversitesi Rektörümüz sayın Prof. Dr. Ömer ÇOMAKLI bu konuda örnek teşkil edecek çalışma ve uygulamalar yapmaktadır. Kendilerine bu vizyon ve çalışmalarından dolayı her durumda açıkça destek olunmalı ve Atatürk Üniversitesinin 3. Nesil üniversite olması yolunda gösterdiği çaba ve insanüstü gayretleri alkışlanmalıdır. Her durumda tarafı devlet ve millet olan Erzurum halkı ve üniversite çalışanlarının bu desteği verdiğini görmekten mutluyuz ve gurur duyuyoruz. Bu gururu yaşamak hepimize daha fazlasını yapmak için şevk veriyor.

Sayın Rektörümüzün 15 Temmuz duyarlılıkları takdire şayandır ve bu duyarlılığı destekleyecek bir adım olarak acizane bir öneride bulunmayı da ihmal etmek istemiyorum. Eğitim Fakültemizin kampüs binası karşısında bulunan parkın, “Ömer Halis Demir Parkı” veya   “15 Temmuz Diriliş Parkı” olmasını öneriyorum. Bu öneriyi fakülte dekanına daha önce de yapmıştım. Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Ömer ÇOMAKLI hocamızın; büyük bir feraset ve özenle seçerek kurdukları komisyonlarla; vatana, devlete ve millete başkaldıran tüm terör yapılarıyla ilgili olarak yürüttükleri çalışmalarda asla taviz vermeden gereğini yaptığı açıktır. Mutlaka her zaman olduğu gibi, bu durumdan rahatsızlık duyarak tüm bu çalışmalarda rol alan elemanları etkisizleştirme gibi bir tutum sergilemeye çalışan 3-5 kişi olacaktır ancak bu gizli kriptoların sonuç almaları söz konusu değildir. Kendi kişisel ego ve hırs tatminlerini devlet ve millet işlerinin önüne koyan bu alt yöneticilerin çıyrıklarının dönmeyeceği günler gelecektir ve kayıt altına alınan bilgiler onların ipliklerini pazara çıkaracaktır.

Ülkemizdeki tüm üniversitelerde olduğu gibi; vatan, millet ve devlet sevdalıları olarak ellerini taşın altına koyan tüm akademisyen ve çalışanlar sayın Rektörümüzün yanındayız. Daha fazlasını yapmak için enerji topluyoruz. Üniversitemizde bulunan tüm birimlerde kurum kültürünün geliştirilmesi, kurum çalışanlarının yasal mevzuatlar çerçevesinde kendi kendilerini  yöneterek sorunları kendi kurumları içerisinde çözebileceklerine inanılması ve böylece katılımcı ve paylaşımcı bir anlayışın sergilenebilmesi için var gücümüzle çalışmak zorundayız. Her türlü eylem ve söylemleriyle şu ana kadar devlete, millete ve onun siyasi erkine muhalefet eden, üst yönetime destek olmamış çalışanların türlü türlü hile ve yalanlarla öne çekilme çaba ve gayretleri iyi okunmalı ve engellenmelidir.

Sayın Rektörüm, Rabbim yar ve yardımcınız olsun.

 
Etiketler: 15, TEMMUZU, ANARAK, UNUTMAMAK, VE, GEREĞİNİ, YAPMAK,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
26 Mayıs 2020
BİLMEYİ BİLENLER NEZDİNDE CAMİLERİMİZE DÎNİ, SOSYOLOJİK, PSİKOLOJİK VE KÜLTÜREL BİR BAKIŞ!..
23 Nisan 2020
BİZE NE OLDU DESENE NEDEN BU HALE DÜŞTÜK
09 Nisan 2020
TÜM EMNİYET TEŞKİLATI MENSUPLARIMIZIN POLİS HAFTASI VE 10 NİSAN POLİS GÜNÜNÜ CANI GÖNÜLDEN TEBRİK EDİYORUM
01 Nisan 2020
ÜST AKILA DİYECEĞİM BİRKAÇ SÖZÜM VAR!..
24 Mart 2020
RİSKLERİ FIRSATA ÇEVİRMEK!..
19 Mart 2020
ÇANAKKALE DİLE GEL!..
16 Mart 2020
TEYO PEHLİVANLA KORONA VİRÜSÜ VE DİJİTAL DÜNYA SOHBETİ!..
13 Mart 2020
KÜRESEL ZORBALAR KORONA VİRÜSÜ VE YEREL FIRSATÇILAR!..
09 Mart 2020
FETÖNÜN VİRÜSLÜ SURİYE MANEVRALARI GÖZDEN KAÇIRILMAMALI!..
12 Şubat 2020
BÖYÜK OSMANLA TEYO GALAYA GELMİŞLER, GÖRELİM BAKALIM KİME NE DEMİŞLER!..
07 Şubat 2020
12 ve 13 MART YENİDEN DİRİLİŞ DESTANIDIR!..
03 Şubat 2020
2030 ve 2040 ' ın küresel dünyasını tarih bilinci ve şuuruyla şimdiden okuyup ona göre yönetim, üretim ve tüketim stratejileri geliştirebilen insan kaynaklarına ihtiyacımız var!..
20 Ocak 2020
JEOPOLİTİK STRATEJİLERDEN TEOPOLİTİK STRATEJİLERE GEÇİŞ DÖNEMİ
07 Kasım 2019
YÜKSEK DAĞLAR GİBİ YÜCEYİM DEME GÜN GELİR ETRAFIN YOL OLUR!
29 Ekim 2019
TERÖR EMPERYAL PROJESİ MİLLET VE ÜMMETHESAPLAŞMASI MI!?..
21 Ekim 2019
KİM DOST KİM DÜŞMAN BU ÇOK İYİ BİLİNE!..
08 Ekim 2019
HER YERDE OLDUĞU GİBİ ARTIK ERDEMLİLER HAREKETİNİ BAŞLATMAMIZ GEREKİYOR!..
01 Ekim 2019
HASANKALENİN DÜNÜ BUGÜNÜ VE YARINI
22 Eylül 2019
OLAYLARI KÖR NOKTALARINDAN OKUYUP OKUTARAK KURULAN TUZAKLARI BOZMAK ZORUNDAYIZ!..
01 Eylül 2019
TARİHSEL OLAYLAR VE SOSYOLOJİK OLGULAR
26 Ağustos 2019
BEN YAZIP UYARMAZSAM KİM YAZIP UYARACAK!..
06 Nisan 2019
31 MART YEREL SEÇİMLERİ
19 Aralık 2018
DEVLETİMİZİN VE AZİZ MİLLETİMİZİN BEKA SORUNU
05 Eylül 2018
ULUSLARARASI İLİŞKİLER VE BEKA SORUNU!..
14 Ağustos 2018
AMERİKA’NIN PAPAZ KAÇTI OYUNU!..
08 Ağustos 2018
Amerika’nın Emperyalist Eylemlerinin Tehdit Seviyesine İnmesi!...
08 Temmuz 2018
CAN ÇEKİŞEN KRİPTO HAİNLERİNKUMPAS TUZAKLARI!..
31 Mayıs 2018
27 MAYIS VE ÜLKÜSÜ; TEK VATAN-TEK MİLLET-TEK BAYRAK-TEK DEVLET ADINA
25 Mayıs 2018
HEP AYNI YÖNTEM TEKNİK VE ARAÇ GEREÇLERELE GELECEĞİN DAHA İSTENDİK YAPILACAĞINI HAYAL ETMEK VE DÜŞÜNMEK OLS OLSA DELİLİK EMARESİ OLABİLİR!..
19 Mart 2018
ÇANAKKALE ÇANAĞINDAN BESLENMEK!..
05 Mart 2018
28 ŞUBAT POST MODERN DARBE GİRİŞİMİ
13 Şubat 2018
CUMHURİYET DÖNEMİ DARBELERİN TARİHİ SÜREÇ İÇERİSİNDE DOĞURDUĞU SONUÇLARDAN YOLA ÇIKILARAK SOSYOLOJİK BAKIŞ AÇISIYLA DEĞERLENDİRİLMESİ
25 Aralık 2017
KUDÜS Stratejisi Yeniden Dirilişin Milâdı Olacaktır
06 Aralık 2017
İRAN-AMERİKA VE TÜRKİYE
11 Kasım 2017
AMERİKA’NIN YENİ DÜNYA DÜZENİ VE PDY/PKK’YA BİÇİLEN YENİ ROL
20 Ekim 2017
KORSAN REFERANDUMLA MEŞGUL EDİLMEK İSTENEN TÜRKİYE İDLİB HAREKÂTIYLA RESTİNİ ÇEKTİ VE HAÇLI İTTİFAKININ KİRLİ EMELLERİNİ KURSAKLARINA GÖMDÜ!.. BİZLERE DÜŞEN CEPHE GERİSİNİ SAĞLAM TUTMAKTIR.
29 Eylül 2017
İHANET ATEŞİNDE AKLINI ISITANLAR KENDİ BEDENLERİNİN YANIŞINI SEYREDECEKLER!..
18 Ağustos 2017
İhanet Çeteleri ve Terör Yapılarıyla Beraber Kayıran ve Koruyanlara da Amasız, Fakatsız Dokunulmalıdır!..
17 Temmuz 2017
15 TEMMUZ ÜZERİNDEN 1 YIL GEÇTİ
26 Haziran 2017
DEVLETİ BAŞSIZ BIRAKMAYA NİYET EDENLER KUZGUNLARA LEŞ OLMAKTAN KURTULAMAYACAKLAR!..
18 Mart 2017
NEYE EVET NEYE HAYIR!..
20 Şubat 2017
ANAYASA VE BAŞKANLIK (HÜKÜMET) SİSTEMİ REFERANDUMUNDA EVETLE HAYIR YER DEĞİŞTİRİRSE!...
04 Şubat 2017
ANAYASA REFERANDUMU VE TÜRK EĞİTİM SEN GENEL BAŞKANININ SÖZLERİ!..
13 Aralık 2016
ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ SINIRLARIMIZIN ÖTESİNİ DE KAPSAYAN BİR BÖLGE ÜNİVERSİTESİ OLMA YOLUNDA
24 Temmuz 2016
VATAN VE MİLLET DÜŞMANI HAİN DARBECİLERİN TÜM FARKLILIKLARI İÇİNE ALAN BÜYÜK TÜRK MİLLETİNDEN YEDİKLERİ İFLAH OLMAZ DARBELER!
06 Haziran 2016
YERELLEŞME GÖRÜNTÜLÜ ÇIKAR OYUNLARIYLA TERÖRE ALTYAPI OLUŞTURMA VE TÜRKSÜZ OSMANLICILIK OYUNLARI!
04 Şubat 2016
Sabancı Suikastının Faillerinin Vermek İstedikleri Mesajları Anlamak!..
11 Ocak 2016
NİZAMI ALEM ÜLKÜSÜNÜN ARADIĞI ŞAHSİYETİN KAPİTALİST SİSTEM İÇERİSİNDE GEÇİRDİĞİ BİREY OLMA BUHRANLARI!..
06 Aralık 2015
YAKIN ÇEVREMİZDE OLUP BİTENLER VE DÜŞÜRÜLEN RUS UÇAĞINA TAKILI MASKELERİN DÜŞÜŞÜ
15 Kasım 2015
ATATÜRKLE HESABI OLANLARA İTHAF EDİLİR!..
29 Ağustos 2015
Devlet sabrının sınırları ve terör örgütünün öfke kontrolsüzlüğü
04 Ağustos 2015
ATATÜRKLE HESABI OLANLARA İTHAF EDİLİR!..
21 Şubat 2015
ABD’de bir askeri okulda ders olarak anlatılan Horoz ve Tilki Hikayesi!
18 Ocak 2015
FRANSA’DA YAŞANAN KATLİAMIN ARKASINDA OLANLAR
10 Ocak 2015
CHARLIE HEBDO – KARİKATÜR – İNFAZ
25 Aralık 2014
TARAFLARIN KONTROL EDİLEMEYEN BEŞERİ ÖFKE ŞİDDET VE HİDDETLERİ ARASINDA KAYBEDİLEN İNCE AYRINTI OKUMALARI
11 Aralık 2014
SEÇİM BARAJI VE SEÇMEN İRADESİ
23 Mart 2014
GARİP BİR ŞEKİLDE DEĞİŞEN HASANKALE
17 Mart 2014
ÇANAKKALE NEDİR? NE DEĞİLDİR?
17 Şubat 2014
YENİ TOPLUMSAL DÜZEN VE YAPININ TEMEL DEĞİŞKENLERİ; DURAĞANLIK-KAOS-DÜZEN VE HAYIR VE ŞER İLİŞKİSİ
02 Şubat 2014
DEĞİŞMESİ İSTENEN SEÇİM YASASI NELERİ DEĞİŞTİRMELİDİR?
19 Ocak 2014
DİL KÜLTÜR SİYASET VE MEDYA İLİŞKİSİ KAPSAMINDA POST MODERN ANLAYIŞ
07 Ekim 2013
ALLAH KORUSUN ZIVANADAN ÇIKMAK ÜZEREYİZ!
29 Eylül 2013
BEKTAŞİLİK, MEVLEVÎLİK KÜLTÜRÜ, İBRAHİM HAKKI HAZRETLERİ VE TEYO FELSEFESİ
12 Eylül 2013
Ortadoğululaşmayı Özlediği ve 12 Eylül Öncesini Heves Edip İçine Közlediği İçin Ortası Mortası Mağaraya Dönen ve Hep Aynı Kenarı Kullanan Üniversite-i Ortadoğu!..
03 Eylül 2013
Hasan Kalenin Dünü ve Bu günü –Teyo Çözsün Kör düğümü!
15 Ağustos 2013
BİR BİLENİN PİR YANILDIĞI GİBİ ÇOK BİLENLER DE ÇOK YANILACAKLAR!..
18 Temmuz 2013
CENABI ALLAH GÖNDERDİĞİ EN SON DİNİNİN KORUYUCUSUDUR
08 Temmuz 2013
Dersanelerin Kapatılması veya Kapatılamaması!..
29 Haziran 2013
TOPLUM MÜHENDİSLİĞİ PROJE OKUR YAZARLIĞI VE TEYO PEHLİVAN’IN ANAYASA YORUMU
24 Haziran 2013
GEZİ PARKI OLAYLARI İLE AVRUPA BİRLİĞİ ARASINDA GİDİP GELEN YANSIMA OKUMALARI!..
18 Haziran 2013
TANSİYON MUTLAKA DÜŞÜRÜLMELİ
04 Haziran 2013
AKİLLER VE ARİFLER
22 Nisan 2013
SOSYAL SERMAYENİN ERİMESİ VE TEYO PEHLİVANIN YERİNMESİ
25 Şubat 2013
Zamanın Ruhu Değişti ve Teyo İmdada Erişti!..
07 Şubat 2013
YAYI KIRILAN DADAŞ!...
07 Ocak 2013
ZEMHERİ AYAZINDA YANARAK MİLLETİNİN UFKUNU AYDINLATANLAR
30 Aralık 2012
İYİLİK
26 Kasım 2012
İTEN ARABI KARIŞAN MEZHEPLER ARASINDA ARAMAK!
16 Kasım 2012
TERÖR SORUNUNU KİM ÇÖZER, KİM ÇÖZEMEZ?
11 Kasım 2012
TBMM TEZKERESİNİN ANLAMI VE ANLAMSIZLAŞTIRILMASI
Haber Yazılımı