Yazı Detayı
05 Mart 2018 - Pazartesi 07:53
 
28 ŞUBAT POST MODERN DARBE GİRİŞİMİ
Ali Osman ENGİN
 
 

GERÇEKTE BİZİM ORDUMUZ VE ASKERİMİZLE İLGİSİ OLMAYAN 28 ŞUBAT  POST MODERN DARBE GİRİŞİMİ SÜRECİNDE JURNALCİ, ERZURUM’UN DOĞUSUNA GİTTİĞİNDE ORALARDAN GELME KÜRT, KÜRTÇÜ VE İHRAÇ EDİLEN PARALELCİLERLE KOYUN KOYUNA OLANLARIN ÜNİVERSİTE YÖNETİMLERİNCE HALÂ İTİBAR GÖRMELERİ VE İŞLERİNİ YÜRÜTÜYOR OLMALARI BEKLENMEDİK SONUÇLARI OLABİLECEK VAHİM BİR DURUMDUR!..

28 Şubat dönemini; Peygamber Ocağı olarak milletimizin gönlünde yer edinmiş olan Muhteşem Türk Silahlı Kuvvetlerinden kesinlikle ayırt ederek incelemek gerekir. Çünkü bu işleri yapanların Ne büyük Türk Milletiyle ve nede kahraman Türk Silahlı Kuvvetleriyle uzaktan yakından ilişkileri olamaz. Burada asker kelimesini kullanmak bile gönlümü acıtıyor. Dolayısıyla onları bizim askerlerimizden ayrı düşünmek gerekir. Bugün bu kahramanlarımızın Bu aziz milletimizin ve tüm İslâm dünyasının ve hatta bütün insanlığın kaderini değiştirecek, Çanakkale’ye ve Sarıkamış’a, belki Kerbela’ ya denk milli mücadelesini bu bakış açısıyla okumak gerekir.

Daha önce risk yaratıp muhtemel darbe dönemlerinde de kendi yarattığı riskleri satın alarak darbelere zemin oluşturan, terör faaliyetlerini bile bu maksatla kullanan ve 15 Temmuzda foyaları meydana çıkandarbeci ve kesinlikle Türk Silahlı Kuvvetlerinden ayrı düşünülmesi gerekenzorbaları bugün hain Paralel Terör Yapılanmasına yönelik yapıldığı gibi, o günün darbeci şarlatanları da gözbebeğimiz olan ordumuzdan ayrı düşünmek zorundayız.Bu çerçevede 28 Şubat girişimini de, demokrasi kültürü içerisinde halkın oylarıyla seçilmiş bir hükümeti  iktidardan uzaklaştırmakla sonuçlanan kalkışma olarak tanımlamak mümkündür. 27 Mart 1995’te Refah Partisi oy oranını %19,14’e çıkarmış ve 15 büyükşehir belediye başkanlığının 5 tanesini kazanmıştı. Bu belediyeler arasında İstanbul ve Ankara’ da bulunuyordu. 27 Aralıkta yapılan genel seçimlerde de Refah Partisi %21,37 oy alarak ilk defa hükümeti kurma çoğunluğunu elde etmişti. Ancak darbeciler,bir an için gücü ellerine geçirdiklerini düşünen zavallılar, bu durumdan hoşnut olmamışlardı. Her ne kadar hükümeti kurma görevini Necmettin ERBAKAN aldıysa da, aradığı desteği bulamadı. Bulamazdı çünkü kurulan tezgâh ve buna bağlı yaratılan risklerin odağında kendileri ve temsil ettikleri düşünce vardı. Aynı şekilde hükümeti kurma görevi verilen Tansu ÇİLLER’ de başarılı olamadı. Çünkü onunda genel olarak temsil ettiği seçmen kitlesi milli ve yerli idi. Daha sonra hükümeti kurma görevini alan Mesut YILMAZ, hükümeti kurdu. Onun hükümeti de sadece 3 ay görev yapabildi. Bu durumda ülkede yaşanan hükümet krizinin içerisinde çıkılamaz bir hal alma potansiyelini gören vesayetçiler, ya çaresiz kaldıkları için, yada daha başka süreçlere zemin arayışlarına binaen, 28 Haziran 1996 tarihinde yeniden hükümeti kurma görevi Necmettin ERBAKAN’ a verildi. Böylece Tansu ÇİLLERile Refah Yol Hükümetini kurdu. Kurulan hükümet 8 Temmuz 1996’ da güven oyunu aldı.                                    

Tam da bu noktada küçük bir grup olan darbecilerin kurulan bu hükümete karşı büyük bir direnç geliştirmeye çalıştığı anlaşılmıştır. O dönemde kurulan ve başına da Genelkurmay 2. Başkanı, Çevik BİR’ in getirildiği Bat Çalışma Grubu kuruldu. Bu kurum kripto ve psikolojik bir süreci yönetiyordu ve görev alanı olarak ta, kendi kalıplarına uymayanların fişlenmeleri işini seçmişlerdi. Dünün darbecisi, 15 Temmuz akşamını kripto paralel terör örgütü mensubu olan ve belki yarın da başka başka kılıflarla alana inme gayretleri olma ihtimalleri hep var olan bu pejmürdelerin iki adım ötesini görmeleri şöyle dursun, bu günden ne getirecekleri belli olan yarınları dahi anlama şansları olmamıştır. Rütbesi, unvanı ne olursa olsun; bu insanları kahraman, muhteşem, doğası gereği milli ve yerli olmak zorunda olan şerefli Türk Silahlı Kuvvetleriyle özdeşleştirmek asla kabul edilemez. Zaman zaman bu bilinçle yazılan yazılarda kullanılan askeri vesayet denildiğinde böyle anlaşılması gerekir.

15 Temmuz akşamı kendileriyle omuz omuza mücadele eden halkımız ve milli siyasetçilerimizle beraber bu vatan ve millete sahip çıkan şehitlerimiz, gazilerimiz, askerimiz ve onlarla beraber alınları öpülesi komutanlarımız o gece yine şanlı tarihinde olduğu gibi muhteşem bir destan yazmıştır.

Bu darbeciler 26 Ocak 1997’ de Gölcük Donanma Komutanlığında 3 gün süren bir kapalı toplantı yaptılar. Bu toplantıda hangi konuların masaya yatırıldığı ve ne tonda konuşulduğu ile ilgili farklı değerlendirmeler olduğu söyleniyor. Dolayısıyla bu konuya açıklık getirilmesi en doğrusu olacaktır. Burada konuşulanların Peygamber Ocağı olan Türk Silahlı kuvvetlerinin tamamının düşüncesini yansıtmayacağı bilinmelidir. Zaten emirleri ve görev tanımlarını dışarıdan alanların temel hedeflerinden birisi de; Türk Silahlı Kuvvetlerini halkın gözünden düşürerek, ordu-millet felsefesini dejenere etmekti. Kim ne yaparsa yapsın ordu-millet felsefesi dip diri ayaktadır ve üzerine yüklenmiş hedef ve misyonunu gerçekleştirmeye devam ediyor. Afrin den gelen şehit haberleri yüreğimizi yakıyor. Irkı, dini, diline bakmadan sivillere zarar vermemek için kendi canlarını tehlikeye atan ve maalesef şehadet şerbetini içen kahraman şehitlerimize rahmet ve tüm büyük Türk Milletine başsağlığı diliyorum. Hainler hainliklerini yapmaya devam ediyor. Edeceklerde. Millet olarak hazırlıklı olmak zorundayız. Gerek siyasi ve gerekse askeri olarak yürütülen devlet-millet mücadelesinde hiçbir ihmale yer verilmemelidir. Ortaya çıkacak her ihmalin faturası kahraman ve serden geçti güvenlik kuvvetlerimize hain pusular olarak geri dönmeye devam ediyor. Hiçbir yönetici kendilerine verilen görevi icra ederken vatana, millete ihaneti en basitinden kendilerini çok iyi tanıyan vatan evlatlarını karalayarak, etkisizleştirmeye çalışarak, gözleri bir türlü gerçekleri göremeyen idarecileri kirlettikleri sentetik bilgilerle yanıltan geçmişte olduğu gibi şimdi de görevlileri es geçemez.

Bu gün Afrin terör operasyonuna; “ölürsem şehit kalırsam gazi” anlayışıyla güle oynaya; “kızıl elmaya hey kızıl elmaya” diyerek giden koç yiğitlerimizin tutum ve davranışları ortaya koyuyor. 4 Şubat 1997’ de 28 Şubat tehdit ve kalkışmasının ayak sesleri tankların paletlerinin Ankara caddelerini kazımasıyla veriliyordu. O dönemin Genel Kurmay 2. Başkanı; Çevik BİR; “demokrasiye balans ayarı yaptık” diyerek ayakkabı, tank paleti bağlamında araçların taşıyıcı sistemlerini çağrıştıran bir algı operasyonu yapıyordu. 28 Şubat 1997’ de Milli Güvenlik Kurulu (MGK) “irtica” konu başlığı gündemiyle toplandı ve bu toplantıda alınan kararlar arasında; 8 yıllık zorunlu eğitime geçilmesi, tüm Kuran Kurslarının Diyanet İşleri Başkanlığına devredilmesi,  tarikatların faaliyetlerinin yasaklanması de bulunuyordu. Bu kararla İmam Hatip Liselerinin Orta kısmı kapanıyordu. Ancak bu arada gözden kaçırılan bir nokta vardı. O’ da İmam Hatip Ortaokullarıyla beraber aynı şekilde diğer meslek liseleri ile ilgili de benzer sorunlar vardı ve bu liseler hiç kimsenin aklına gelmiyordu. Daha öncede belirtildiği gibi bu nokta çok iyi analiz edilmelidir.

Rahmetli ERBAKAN Hoca başlangıçta MGK’ da alınan kararları imzalamadıysa da daha sonra destek bulamadığı gerekçesiyle imzaladı. Eğer sayın ERBAKAN o kararların altına bir yolunu bulup imza atmama iradesini ortaya koymuş olsa idi herhalde 15 Temmuz örneğinde olduğu gibi dananın kuyruğu o zaman kopacaktı. Bilinmelidir ki, haksızlar, adil olmayanlar, Hakka tutunarak ayağa kalkmayanlar ödlek ve korkak olur. TBMM başkanı Mustafa KALEMLİ o kararların mecliste reddedilmesi gibi bir ihtimale karşı, “bu kararlara meclisi karıştırmam” diyerek alınan kararlardan yana bir tutum izlemiştir. Dikkat edilecek olursa sanki devlet kademelerinde birbirini tamamlayan kronik bir vesayet yapısı göze çarpıyor. Bu işleri plânlayanlar da bu yapıları bilerek  bu işlere kalkışmışlardır. Bilerek veya bilmeyerek Türk Milletine ve onun devletine tuzak kuranların yüreği ve cesareti olamaz. Çünkü yürek ve cesaret Haktan ve adaletten yana olursa bir anlam kazanır. Aksi halde yapacakları her işte ihanet ve uşaklık çemberinden kurtaramazlar. Hak ve hakikatlerle birlikte olanların korku ve ürküyle ilişkileri olmaz. Ölünecekse ölünür ve kalınacaksa kalınır. Bu düşünceyle ölenlerde kalanlarda gerçek olarak kârda olanlardır. Aslında zaman ve mekân bağımsız olarak kaybedenler diğerleridir.

21 Mayıs 1997’ de dönemin Yargıtay Başsavcısı Vural SAVAŞ, Refah Partisine kapatma davası açtı. 16 Ocak 1998’ de bu dava sonucunda Refah Partisi kapatıldı ve Necmettin ERBAKAN 5 yıl siyasetle uğraşmama cezası aldı. Artık brifingdizileri başlatılmıştı. 12 Eylül darbesi öncesinde karargâh subayı olarak katıldığım bir brifingde, bir teğmenin yaptığı bilgilendirme sunumunda inandığım değerlere aleni hakarete varan ithamlar karşısında, belimde jarjörü dolu olan tabancamı yanımdaki arkadaşıma belimden almasını istedim. Çünkü gayrı ihtiyari bir tepki vermemden korkmuştum. 16 Ocak 1998 sonrası tüm yazılı ve görsel medyada yaygın bir algı operasyonu yürütülüyordu. Sonuçta Necmettin ERBAKAN Başbakanlıktan istifa ettirildi/etti. Mesut YILMAZ hükümeti kurulduysa da darbeci vesayetin baskısı devam ediyordu. Meşhur 28 Şubat sürecinde bir grup darbecinin muhafazakâr kesimle ilgili fişleme çalışmaları yoğunlaştırılmıştı. Muhafazakâr sayılabilecek birçok vatan evladı askerin Türk Silahlı Kuvvetleriyle olan ilişkileri kesilmişti. İslâm inanç sistemini karalamak için de bazı girişimler sahneleniyordu. Ali KALKANCI’ lar Müslim GÜNDÜZ’ ler canlı örneklerdir. 

Bu yapılanların Türk Milletine ve inançlı mütedeyyin insanlara ve hatta gerçek devrimcilere bir yararı olmamıştır. Bu süreçlerden beslenen ve nemalanarak 15 Temmuz akşamı kursaklarına biriktirdikleri kin, nefret ve ihaneti kusan kripto FETÖ Paralel terör örgütüne yaramıştı. Çünkü terör örgütü elebaşı; Refah Yol Hükümetine; “beceremediniz bırakın” , asker içinse; “en azında daha demokratlar” gibi sözler sarf etmişti. Aynı zamanda bu örgüt mensupları fişleme uygulamalarından etkilenmemişlerdi. Yazımın başlığında vurgulamaya çalıştığım gibi, 28 Şubat döneminde büyük ve asil Türk Milletine tuzak kuranların işlerini kolaylaştırmak adına ispiyonculuk yaparak üniversite çalışanlarının hangilerinin eşlerini başı kapalı, hangileri namaz kılıyor gibi sorulara cevap olacak ispiyonaj çalışmaları ile meşguldüler. Hatta bu bin bir suratlılar, ne hikmetse her devrin adamı olanlar, tertemiz akademisyenlere bazı öğrencileri kullanarak günümüzde PDY terör yapılanmasının kullandığı yöntemleri kullanarak tuzaklar kuruyorlardı. Bunların birtakım menfaatler karşılığında ellerinde kullandıkları kız öğrencileri vardı ve gerek akademik açıdan, gerekse başka açılardan bir türlü ilerde kendi yollarına engel olabilme potansiyeli olabilecek öğretim üyelerine tuzaklar kuruyorlardı ve kamera kayıtları var diye şantajlar yapıyorlardı. Hatta piyasada dolanan birtakım sahtekârlardan oluşan çete veya örgütsel yapıları MİT mensupları diye algı yaratarak kişisel amaçlarını gerçekleştirmeye çalışıyorlardı.

Esasında bu çete mensupları dün yamanmış oldukları, yaptıkları her işte ve davranışta  mesaj verebilmek için çaba sarf ettikleri Paralel Yapının hizmetinde idiler. Yönetici, dekan, müdür oldukları zaman eğer kurumla ilgili bir amblem çizimi yapılacaksa, bu amblemin aynı şekilde PDY’ nin simge olarak kullandığı işaretlerden olmasına özen göstermişlerdir. Eğer halâ devam ediyorsa bu simgeler incelenebilir ve bu bağlantı kurulabilir. 28 Şubatta jurnalcilik yaparak her halde Paralel Devlet Yapılanmasında rol alanları değil, milli görüş sahiplerini ve gerçek ülkücüleri jurnallemişlerdir. Bunu merak edenler devlet kayıtlarından gerçekleri ortaya çıkarabilirler. Bu iman ve şuur fukaralarının halâ çıyrıklarını çeviriyor olmaları düşündürücü ve hatta ürkütücüdür. 28 Şubatı yeniden gündeme getirenlerin mutlaka bu konularda bir araştırma yapmalarını tavsiye ediyorum. Ülke ve millet açısından daha yararlı olacağına inanıyorum. Bunlar ellerine fırsat geçtiği zaman hiç tereddüt etmeden PKK KONGRAGEL terör örgütü sempatizanlarını ve destekçilerini  koruyup kollayacak kadar adileşebilirler. Onlara dokunulmasını engellemek ve hesapladıkları çıkarları temin etmek için giremeyecekleri şekil yoktur. Nasıl ki PDY terör örgütü mensupları 15 Temmuz akşamı dahil tüm yaptıkları ihanetleri din ve inanç adına yaptıklarını söylüyorlardıysa, bunlarda aynı şekilde yaptıklarına kılıf bulmak için korumaya çalıştıklarını MİT mensubu diye yutturuyorlar. Böylece idarecileri aldatarak kurdukları çıkar tezgâhlarında türlü türlü iplikler dokuyorlar. Ancak kendilerini çok iyi tanıyan ve bir gün mutlaka ipliklerini pazara çıkaracak birilerinin peşlerinde olduğunu fark edecekler ve kendi tezgâhlarında dokudukları iplikler boğazlarına geçecektir.

Ne diyelim, bekleyelim görelim!..

 
Etiketler: 28, ŞUBAT, , POST, MODERN, DARBE, GİRİŞİMİ
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
20 Haziran 2020
ÜNİVERSAL DÜZEYDE ÜRETİM PAZARLAMA VE TÜKETİM MUHASEBESİNDEN AHLÂK VİCDAN VE DAVRANIŞ MUHASEBESİNE!..
26 Mayıs 2020
BİLMEYİ BİLENLER NEZDİNDE CAMİLERİMİZE DÎNİ, SOSYOLOJİK, PSİKOLOJİK VE KÜLTÜREL BİR BAKIŞ!..
23 Nisan 2020
BİZE NE OLDU DESENE NEDEN BU HALE DÜŞTÜK
09 Nisan 2020
TÜM EMNİYET TEŞKİLATI MENSUPLARIMIZIN POLİS HAFTASI VE 10 NİSAN POLİS GÜNÜNÜ CANI GÖNÜLDEN TEBRİK EDİYORUM
01 Nisan 2020
ÜST AKILA DİYECEĞİM BİRKAÇ SÖZÜM VAR!..
24 Mart 2020
RİSKLERİ FIRSATA ÇEVİRMEK!..
19 Mart 2020
ÇANAKKALE DİLE GEL!..
16 Mart 2020
TEYO PEHLİVANLA KORONA VİRÜSÜ VE DİJİTAL DÜNYA SOHBETİ!..
13 Mart 2020
KÜRESEL ZORBALAR KORONA VİRÜSÜ VE YEREL FIRSATÇILAR!..
09 Mart 2020
FETÖNÜN VİRÜSLÜ SURİYE MANEVRALARI GÖZDEN KAÇIRILMAMALI!..
12 Şubat 2020
BÖYÜK OSMANLA TEYO GALAYA GELMİŞLER, GÖRELİM BAKALIM KİME NE DEMİŞLER!..
07 Şubat 2020
12 ve 13 MART YENİDEN DİRİLİŞ DESTANIDIR!..
03 Şubat 2020
2030 ve 2040 ' ın küresel dünyasını tarih bilinci ve şuuruyla şimdiden okuyup ona göre yönetim, üretim ve tüketim stratejileri geliştirebilen insan kaynaklarına ihtiyacımız var!..
20 Ocak 2020
JEOPOLİTİK STRATEJİLERDEN TEOPOLİTİK STRATEJİLERE GEÇİŞ DÖNEMİ
07 Kasım 2019
YÜKSEK DAĞLAR GİBİ YÜCEYİM DEME GÜN GELİR ETRAFIN YOL OLUR!
29 Ekim 2019
TERÖR EMPERYAL PROJESİ MİLLET VE ÜMMETHESAPLAŞMASI MI!?..
21 Ekim 2019
KİM DOST KİM DÜŞMAN BU ÇOK İYİ BİLİNE!..
08 Ekim 2019
HER YERDE OLDUĞU GİBİ ARTIK ERDEMLİLER HAREKETİNİ BAŞLATMAMIZ GEREKİYOR!..
01 Ekim 2019
HASANKALENİN DÜNÜ BUGÜNÜ VE YARINI
22 Eylül 2019
OLAYLARI KÖR NOKTALARINDAN OKUYUP OKUTARAK KURULAN TUZAKLARI BOZMAK ZORUNDAYIZ!..
01 Eylül 2019
TARİHSEL OLAYLAR VE SOSYOLOJİK OLGULAR
26 Ağustos 2019
BEN YAZIP UYARMAZSAM KİM YAZIP UYARACAK!..
06 Nisan 2019
31 MART YEREL SEÇİMLERİ
19 Aralık 2018
DEVLETİMİZİN VE AZİZ MİLLETİMİZİN BEKA SORUNU
05 Eylül 2018
ULUSLARARASI İLİŞKİLER VE BEKA SORUNU!..
14 Ağustos 2018
AMERİKA’NIN PAPAZ KAÇTI OYUNU!..
08 Ağustos 2018
Amerika’nın Emperyalist Eylemlerinin Tehdit Seviyesine İnmesi!...
16 Temmuz 2018
15 TEMMUZU ANARAK UNUTMAMAK VE GEREĞİNİ YAPMAK
08 Temmuz 2018
CAN ÇEKİŞEN KRİPTO HAİNLERİNKUMPAS TUZAKLARI!..
31 Mayıs 2018
27 MAYIS VE ÜLKÜSÜ; TEK VATAN-TEK MİLLET-TEK BAYRAK-TEK DEVLET ADINA
25 Mayıs 2018
HEP AYNI YÖNTEM TEKNİK VE ARAÇ GEREÇLERELE GELECEĞİN DAHA İSTENDİK YAPILACAĞINI HAYAL ETMEK VE DÜŞÜNMEK OLS OLSA DELİLİK EMARESİ OLABİLİR!..
19 Mart 2018
ÇANAKKALE ÇANAĞINDAN BESLENMEK!..
13 Şubat 2018
CUMHURİYET DÖNEMİ DARBELERİN TARİHİ SÜREÇ İÇERİSİNDE DOĞURDUĞU SONUÇLARDAN YOLA ÇIKILARAK SOSYOLOJİK BAKIŞ AÇISIYLA DEĞERLENDİRİLMESİ
25 Aralık 2017
KUDÜS Stratejisi Yeniden Dirilişin Milâdı Olacaktır
06 Aralık 2017
İRAN-AMERİKA VE TÜRKİYE
11 Kasım 2017
AMERİKA’NIN YENİ DÜNYA DÜZENİ VE PDY/PKK’YA BİÇİLEN YENİ ROL
20 Ekim 2017
KORSAN REFERANDUMLA MEŞGUL EDİLMEK İSTENEN TÜRKİYE İDLİB HAREKÂTIYLA RESTİNİ ÇEKTİ VE HAÇLI İTTİFAKININ KİRLİ EMELLERİNİ KURSAKLARINA GÖMDÜ!.. BİZLERE DÜŞEN CEPHE GERİSİNİ SAĞLAM TUTMAKTIR.
29 Eylül 2017
İHANET ATEŞİNDE AKLINI ISITANLAR KENDİ BEDENLERİNİN YANIŞINI SEYREDECEKLER!..
18 Ağustos 2017
İhanet Çeteleri ve Terör Yapılarıyla Beraber Kayıran ve Koruyanlara da Amasız, Fakatsız Dokunulmalıdır!..
17 Temmuz 2017
15 TEMMUZ ÜZERİNDEN 1 YIL GEÇTİ
26 Haziran 2017
DEVLETİ BAŞSIZ BIRAKMAYA NİYET EDENLER KUZGUNLARA LEŞ OLMAKTAN KURTULAMAYACAKLAR!..
18 Mart 2017
NEYE EVET NEYE HAYIR!..
20 Şubat 2017
ANAYASA VE BAŞKANLIK (HÜKÜMET) SİSTEMİ REFERANDUMUNDA EVETLE HAYIR YER DEĞİŞTİRİRSE!...
04 Şubat 2017
ANAYASA REFERANDUMU VE TÜRK EĞİTİM SEN GENEL BAŞKANININ SÖZLERİ!..
13 Aralık 2016
ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ SINIRLARIMIZIN ÖTESİNİ DE KAPSAYAN BİR BÖLGE ÜNİVERSİTESİ OLMA YOLUNDA
24 Temmuz 2016
VATAN VE MİLLET DÜŞMANI HAİN DARBECİLERİN TÜM FARKLILIKLARI İÇİNE ALAN BÜYÜK TÜRK MİLLETİNDEN YEDİKLERİ İFLAH OLMAZ DARBELER!
06 Haziran 2016
YERELLEŞME GÖRÜNTÜLÜ ÇIKAR OYUNLARIYLA TERÖRE ALTYAPI OLUŞTURMA VE TÜRKSÜZ OSMANLICILIK OYUNLARI!
04 Şubat 2016
Sabancı Suikastının Faillerinin Vermek İstedikleri Mesajları Anlamak!..
11 Ocak 2016
NİZAMI ALEM ÜLKÜSÜNÜN ARADIĞI ŞAHSİYETİN KAPİTALİST SİSTEM İÇERİSİNDE GEÇİRDİĞİ BİREY OLMA BUHRANLARI!..
06 Aralık 2015
YAKIN ÇEVREMİZDE OLUP BİTENLER VE DÜŞÜRÜLEN RUS UÇAĞINA TAKILI MASKELERİN DÜŞÜŞÜ
15 Kasım 2015
ATATÜRKLE HESABI OLANLARA İTHAF EDİLİR!..
29 Ağustos 2015
Devlet sabrının sınırları ve terör örgütünün öfke kontrolsüzlüğü
04 Ağustos 2015
ATATÜRKLE HESABI OLANLARA İTHAF EDİLİR!..
21 Şubat 2015
ABD’de bir askeri okulda ders olarak anlatılan Horoz ve Tilki Hikayesi!
18 Ocak 2015
FRANSA’DA YAŞANAN KATLİAMIN ARKASINDA OLANLAR
10 Ocak 2015
CHARLIE HEBDO – KARİKATÜR – İNFAZ
25 Aralık 2014
TARAFLARIN KONTROL EDİLEMEYEN BEŞERİ ÖFKE ŞİDDET VE HİDDETLERİ ARASINDA KAYBEDİLEN İNCE AYRINTI OKUMALARI
11 Aralık 2014
SEÇİM BARAJI VE SEÇMEN İRADESİ
23 Mart 2014
GARİP BİR ŞEKİLDE DEĞİŞEN HASANKALE
17 Mart 2014
ÇANAKKALE NEDİR? NE DEĞİLDİR?
17 Şubat 2014
YENİ TOPLUMSAL DÜZEN VE YAPININ TEMEL DEĞİŞKENLERİ; DURAĞANLIK-KAOS-DÜZEN VE HAYIR VE ŞER İLİŞKİSİ
02 Şubat 2014
DEĞİŞMESİ İSTENEN SEÇİM YASASI NELERİ DEĞİŞTİRMELİDİR?
19 Ocak 2014
DİL KÜLTÜR SİYASET VE MEDYA İLİŞKİSİ KAPSAMINDA POST MODERN ANLAYIŞ
07 Ekim 2013
ALLAH KORUSUN ZIVANADAN ÇIKMAK ÜZEREYİZ!
29 Eylül 2013
BEKTAŞİLİK, MEVLEVÎLİK KÜLTÜRÜ, İBRAHİM HAKKI HAZRETLERİ VE TEYO FELSEFESİ
12 Eylül 2013
Ortadoğululaşmayı Özlediği ve 12 Eylül Öncesini Heves Edip İçine Közlediği İçin Ortası Mortası Mağaraya Dönen ve Hep Aynı Kenarı Kullanan Üniversite-i Ortadoğu!..
03 Eylül 2013
Hasan Kalenin Dünü ve Bu günü –Teyo Çözsün Kör düğümü!
15 Ağustos 2013
BİR BİLENİN PİR YANILDIĞI GİBİ ÇOK BİLENLER DE ÇOK YANILACAKLAR!..
18 Temmuz 2013
CENABI ALLAH GÖNDERDİĞİ EN SON DİNİNİN KORUYUCUSUDUR
08 Temmuz 2013
Dersanelerin Kapatılması veya Kapatılamaması!..
29 Haziran 2013
TOPLUM MÜHENDİSLİĞİ PROJE OKUR YAZARLIĞI VE TEYO PEHLİVAN’IN ANAYASA YORUMU
24 Haziran 2013
GEZİ PARKI OLAYLARI İLE AVRUPA BİRLİĞİ ARASINDA GİDİP GELEN YANSIMA OKUMALARI!..
18 Haziran 2013
TANSİYON MUTLAKA DÜŞÜRÜLMELİ
04 Haziran 2013
AKİLLER VE ARİFLER
22 Nisan 2013
SOSYAL SERMAYENİN ERİMESİ VE TEYO PEHLİVANIN YERİNMESİ
25 Şubat 2013
Zamanın Ruhu Değişti ve Teyo İmdada Erişti!..
07 Şubat 2013
YAYI KIRILAN DADAŞ!...
07 Ocak 2013
ZEMHERİ AYAZINDA YANARAK MİLLETİNİN UFKUNU AYDINLATANLAR
30 Aralık 2012
İYİLİK
26 Kasım 2012
İTEN ARABI KARIŞAN MEZHEPLER ARASINDA ARAMAK!
16 Kasım 2012
TERÖR SORUNUNU KİM ÇÖZER, KİM ÇÖZEMEZ?
11 Kasım 2012
TBMM TEZKERESİNİN ANLAMI VE ANLAMSIZLAŞTIRILMASI
Haber Yazılımı