Yazı Detayı
06 Nisan 2019 - Cumartesi 11:27
 
31 MART YEREL SEÇİMLERİ
Ali Osman ENGİN
 
 

02.04.2019 tarihi itibariyle bütün gönüldaşlarımın, büyük Türk Milletinin ve İslâm aleminin mübarek Miraç Kandilini tebrik ediyorum.

 

            Maalesef elim bir trafik kazasında hayatını kaybeden kıymetli genç fidanımız Atilla DÖLEKLi beyefendiye bu Mübarek Miraç Kandili hürmetine rahmet ve mağfiret diliyorum. Rabbim geriye kalanlara sabrı cemil ihsan etsin. Makamı Cennet olsun İnşallah.

 

31 Mart yerel seçimleri yapıldı ve ortaya çıkan sonuç boyutuyla Ülkemize ve Milletimize hayırlı olsun. Şüphesiz Türk seçmeni bir karar vermiştir ve bu kararın yediden yetmişe herkesin ve her kesimin tartışmasız, amasız ve fakatsız başının tacı olması denilebilecek en özlü sözdür. Bu ülkenin Misakı Milli ile belirlenmiş sınırları içerisinde ve hatta dışarısında yaşayan ve kendilerini bu aziz vatanın evladı sayabilen, şanlı Müslüman Türk Milletinin şerefli bir mensubu olmakla övünen, atacağı her adımı böyle yeniden dirilten ve şuurlandıran muhteşem bir tarih bilinciyle dengeleyen, hain tuzak kurucuların hazırladıkları kirli senaryoların farkında olan, Türk Milletinin Anadolu Coğrafyasından sökülüp atılmasını ana gaye edinerek her seferinde yeni yeni versiyonlarıyla sahneye konulan; ezanı susturma, bayrağı indirme, Türklük izan, şuur ve kültür dünyasını dejenere etme oyunlarını en anlamlı bir şekilde yakalayabilen devlet adamı ve ferasetli yöneticilere her zamandakinden daha çok ihtiyaç vardır. Bu yerel seçimlerde ortaya çıkan millet iradesi etrafımıza örülmeye çalışılan ölümcül tuzakları bozacak ve ülkemizde birlik ve beraberliğin daha güçlü olarak tesis edilmesine katkı sağlayacaktır.

 

Bu yerel seçimler öncesi siyasi söylem ve propagandalar artık geride kalmıştır. Seçilemeyenler seçilenlerden dolayı kıyamet kopmayacağını görmek isteyecekler ve İnşallah göreceklerdir. Demokrasi kültürünü özümseyerek toplumsal yaşam devam edecek, bir sonraki dönemde yeniden mahalli seçimler yapılacak ve bu dönemde kaybedenler daha iyi hazırlanarak, fark edilen hataları bir daha yapmayacak ve daha başarılı olmaya çalışacaklardır. Bu tutum ve davranışın dışına çıkarak öfkesini kontrol edemeyenlerin sadece hanelerine düşen kayıpları daha da artacaktır. Seçim sonrası yine demokrasi kültürü gereği gözlenen ve belgelenen sistematik veya doğal hatalara bağlı olarak ilgili kurum ve birimlerce seçime itirazlar yapılabilir ve ortaya çıkan sonuçlara da kimsenin itiraz etmesi beklenmemelidir. Seçmenin oyu namustur ve mutlaka korunmalıdır. Sonuçların değişmesi veya değişmemesi çok önemli değildir. Önemli olan, seçmenin iradesinin sandığa yansımış olmasıdır.

 

Bu seçim sisteminin açıkları olarak ortaya çıkan ve hakikaten insanı kaygılandıran durumların yaşanmaması için sayın Bilge Lider, DR. Devlet BAHÇELİ’ ninortaya attığı mahalli idareler seçim yaklaşımı muhatapları tarafından çok iyi değerlendirilerek yeni çıkış noktaları yakalanabilir. Seçmenleri ve seçilenleri karşı karşıya getiren mevcut yapının belki dijitalleşme şeklinde yeni iletişim teknolojilerinin kullanımı ile iyileştirilmesi önemli bir hakikat ve zaruret halini almıştır.

 

Ülkemizin çok önemli iç ve dış sorunları vardır. Bu sorunların acilen çözülmesi ve ülkemize rahat bir nefes aldıracak imkân ve fırsatların çok ivedi olarak tesisi kaçınılmazdır. Hiç kimse hep ötekileri aşağılayarak, kötüleyerek, değersizleştirerek kendine değer kazandıramaz. Hepimiz yeni yeni sayfalar açarak birbirimize ihtiyacımız olduğu şuur ve bakışla  kucaklayıp sarılmalıyız. Hakikaten kollarımızı anlamlı kılan davranışların başında bu kucaklama kavrayışının geldiği hiç unutulmamalıdır. Sevgi, saygı, değer verme, adam yerine koyma diriliştir. Bunların aksi tutumlar ise yok oluş ve ölümdür.

 

Batı emperyalizminin tek dişi kalmış canavarlarıyla saldırılarının artmaya başladığı bir dönemden geçiyoruz. Amerika f-35’ler konusunda ayak sürütmeye devam ediyor. Suriye’nin kuzeyinde Bir terör koridoru kurarak Irak’ ın kuzeyiyle birleştirme çabaları ülkemize ve aziz milletimize karşı oynanan oyunları ifşa ediyor. Herkesin çok daha fazla uyanık olmaları, farkındalık düzeylerini yükseltmeleri, dost ve düşman algısını yeniden daha güçlü olarak tahkim etmesi lüzumu ortadadır.

 

31 Mart yerel seçiminde oy pusulalarıyla ilgili yapılan itirazlar sonucu ortaya çıkan maddi hataların kimler tarafından ve nasıl yapıldığı, sayım sırasında orada görevli olanlar o anda neden müdahale etmedikleri, sanki sandık başındaki görevlilerin hepsinin yapılan hatalara sessiz kaldıkları gibi konularda çok detaylı araştırmalar yapılmalıdır. 15 temmuz sonrasında kripto paralel yapı ile iltisakı ve irtibatı olanların diğer cemaat, tarikat ve siyasi partilere sızdıkları konusunda kaygılar dile getirilmektedir. Eğer öyleyse bu konuda bir bit yeniğinin olabileceğine ihtimal verilmelidir. Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı sayın Dr. Devlet BAHÇELİ’ ninbelirttikleri gibi, paralel yapı ile ilgili işin siyasi ayağına dokunulması aziz milletimizin bir beka sorununun ortadan kaldırılması anlamına gelecektir. Bu konuda asla taviz verilmeden mücadeleye devam edilmelidir. Sayın Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu endişelerin dayanağı vardır. Hiç kimse şahsi ihtiras ve hırsına devleti ve milleti feda edemez. Felsefe ya devlet başa ya kuzgun leşe olmalıdır. Elbette ki milletin kararı baş tacıdır ve üzerinde manipülasyonlar yapılamaz. Ancak ortaya çıkan durum düşündürücüdür. Yapılan hatalar sanki sistematik bir hataya işaret etmektedir. Bu kadar yanlış tesadüfi hata olarak değerlendirilemez.

 

Her ne olursa olsun mutlaka sağ duyu hakim olmalı, halkın iradesinin sandığa hakkıyla yansıması için herkes elinden geleni yapmalıdır. Sonuç kime yetki veriyorsa onun gerçekten hak ettiği yere oturmasına destek verilmelidir. Demokrasinin gereği de bu olmalıdır. Hiçbir yabancı ülkeden medet umulmadan herkesin birbirini sevmesi, ayrılıkların ve gayrılıkların sona ermesi, bayrak, vatan, devlet ve millet konularında daha duyarlı olarak herkesin birbirini kucaklaması ve hakiki manada kardeşlik, ülküdaşlık, yoldaşlık, gönüldaşlık duygularının güçlendirilmesi canı gönülden arzumuz olmalıdır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve her kesimi amasız, fakatsız kucaklayan bir kapsayıcılık ruhuyla büyük Türk Milleti ancak bu ruhla ayağa kalkacak, hain düşmanların tüm heveslerini kursaklarına gömecektir. Buna herkesin ihtiyacı vardır ve herkes bu konuda sorumluluk sahibidir. Medyada sürekli birilerinin mutlaka çıkar odaklı halkın gözünden kaçmayan yanlışlara doğru ve doğrulara yanlış diyerek hiç kimseyi bir yerlere sürekli taşıyamayacakları bir gerçekliktir.  Bu tür berrak zihinsel faaliyetler içerisine girenlerin esas niyetleri de zaman içerisinde tüm çıplaklığıyla ortaya serilecektir. Gerçekten de bu aziz milletin yetiştirdiği ve tüm küresel oyunları bozacak bulanık zihinsel faaliyetleri kontrol altına alarak yönetme erkine sahip devlet büyüklerimiz vardır ve gece gündüz hiç yılmadan çalışmaktadırlar. Herkes sorumluluk bilinciyle farkındalık düzeylerini yükseltmek zorundadır.

 
Etiketler: 31, MART, YEREL, SEÇİMLERİ,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
26 Mayıs 2020
BİLMEYİ BİLENLER NEZDİNDE CAMİLERİMİZE DÎNİ, SOSYOLOJİK, PSİKOLOJİK VE KÜLTÜREL BİR BAKIŞ!..
23 Nisan 2020
BİZE NE OLDU DESENE NEDEN BU HALE DÜŞTÜK
09 Nisan 2020
TÜM EMNİYET TEŞKİLATI MENSUPLARIMIZIN POLİS HAFTASI VE 10 NİSAN POLİS GÜNÜNÜ CANI GÖNÜLDEN TEBRİK EDİYORUM
01 Nisan 2020
ÜST AKILA DİYECEĞİM BİRKAÇ SÖZÜM VAR!..
24 Mart 2020
RİSKLERİ FIRSATA ÇEVİRMEK!..
19 Mart 2020
ÇANAKKALE DİLE GEL!..
16 Mart 2020
TEYO PEHLİVANLA KORONA VİRÜSÜ VE DİJİTAL DÜNYA SOHBETİ!..
13 Mart 2020
KÜRESEL ZORBALAR KORONA VİRÜSÜ VE YEREL FIRSATÇILAR!..
09 Mart 2020
FETÖNÜN VİRÜSLÜ SURİYE MANEVRALARI GÖZDEN KAÇIRILMAMALI!..
12 Şubat 2020
BÖYÜK OSMANLA TEYO GALAYA GELMİŞLER, GÖRELİM BAKALIM KİME NE DEMİŞLER!..
07 Şubat 2020
12 ve 13 MART YENİDEN DİRİLİŞ DESTANIDIR!..
03 Şubat 2020
2030 ve 2040 ' ın küresel dünyasını tarih bilinci ve şuuruyla şimdiden okuyup ona göre yönetim, üretim ve tüketim stratejileri geliştirebilen insan kaynaklarına ihtiyacımız var!..
20 Ocak 2020
JEOPOLİTİK STRATEJİLERDEN TEOPOLİTİK STRATEJİLERE GEÇİŞ DÖNEMİ
07 Kasım 2019
YÜKSEK DAĞLAR GİBİ YÜCEYİM DEME GÜN GELİR ETRAFIN YOL OLUR!
29 Ekim 2019
TERÖR EMPERYAL PROJESİ MİLLET VE ÜMMETHESAPLAŞMASI MI!?..
21 Ekim 2019
KİM DOST KİM DÜŞMAN BU ÇOK İYİ BİLİNE!..
08 Ekim 2019
HER YERDE OLDUĞU GİBİ ARTIK ERDEMLİLER HAREKETİNİ BAŞLATMAMIZ GEREKİYOR!..
01 Ekim 2019
HASANKALENİN DÜNÜ BUGÜNÜ VE YARINI
22 Eylül 2019
OLAYLARI KÖR NOKTALARINDAN OKUYUP OKUTARAK KURULAN TUZAKLARI BOZMAK ZORUNDAYIZ!..
01 Eylül 2019
TARİHSEL OLAYLAR VE SOSYOLOJİK OLGULAR
26 Ağustos 2019
BEN YAZIP UYARMAZSAM KİM YAZIP UYARACAK!..
19 Aralık 2018
DEVLETİMİZİN VE AZİZ MİLLETİMİZİN BEKA SORUNU
05 Eylül 2018
ULUSLARARASI İLİŞKİLER VE BEKA SORUNU!..
14 Ağustos 2018
AMERİKA’NIN PAPAZ KAÇTI OYUNU!..
08 Ağustos 2018
Amerika’nın Emperyalist Eylemlerinin Tehdit Seviyesine İnmesi!...
16 Temmuz 2018
15 TEMMUZU ANARAK UNUTMAMAK VE GEREĞİNİ YAPMAK
08 Temmuz 2018
CAN ÇEKİŞEN KRİPTO HAİNLERİNKUMPAS TUZAKLARI!..
31 Mayıs 2018
27 MAYIS VE ÜLKÜSÜ; TEK VATAN-TEK MİLLET-TEK BAYRAK-TEK DEVLET ADINA
25 Mayıs 2018
HEP AYNI YÖNTEM TEKNİK VE ARAÇ GEREÇLERELE GELECEĞİN DAHA İSTENDİK YAPILACAĞINI HAYAL ETMEK VE DÜŞÜNMEK OLS OLSA DELİLİK EMARESİ OLABİLİR!..
19 Mart 2018
ÇANAKKALE ÇANAĞINDAN BESLENMEK!..
05 Mart 2018
28 ŞUBAT POST MODERN DARBE GİRİŞİMİ
13 Şubat 2018
CUMHURİYET DÖNEMİ DARBELERİN TARİHİ SÜREÇ İÇERİSİNDE DOĞURDUĞU SONUÇLARDAN YOLA ÇIKILARAK SOSYOLOJİK BAKIŞ AÇISIYLA DEĞERLENDİRİLMESİ
25 Aralık 2017
KUDÜS Stratejisi Yeniden Dirilişin Milâdı Olacaktır
06 Aralık 2017
İRAN-AMERİKA VE TÜRKİYE
11 Kasım 2017
AMERİKA’NIN YENİ DÜNYA DÜZENİ VE PDY/PKK’YA BİÇİLEN YENİ ROL
20 Ekim 2017
KORSAN REFERANDUMLA MEŞGUL EDİLMEK İSTENEN TÜRKİYE İDLİB HAREKÂTIYLA RESTİNİ ÇEKTİ VE HAÇLI İTTİFAKININ KİRLİ EMELLERİNİ KURSAKLARINA GÖMDÜ!.. BİZLERE DÜŞEN CEPHE GERİSİNİ SAĞLAM TUTMAKTIR.
29 Eylül 2017
İHANET ATEŞİNDE AKLINI ISITANLAR KENDİ BEDENLERİNİN YANIŞINI SEYREDECEKLER!..
18 Ağustos 2017
İhanet Çeteleri ve Terör Yapılarıyla Beraber Kayıran ve Koruyanlara da Amasız, Fakatsız Dokunulmalıdır!..
17 Temmuz 2017
15 TEMMUZ ÜZERİNDEN 1 YIL GEÇTİ
26 Haziran 2017
DEVLETİ BAŞSIZ BIRAKMAYA NİYET EDENLER KUZGUNLARA LEŞ OLMAKTAN KURTULAMAYACAKLAR!..
18 Mart 2017
NEYE EVET NEYE HAYIR!..
20 Şubat 2017
ANAYASA VE BAŞKANLIK (HÜKÜMET) SİSTEMİ REFERANDUMUNDA EVETLE HAYIR YER DEĞİŞTİRİRSE!...
04 Şubat 2017
ANAYASA REFERANDUMU VE TÜRK EĞİTİM SEN GENEL BAŞKANININ SÖZLERİ!..
13 Aralık 2016
ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ SINIRLARIMIZIN ÖTESİNİ DE KAPSAYAN BİR BÖLGE ÜNİVERSİTESİ OLMA YOLUNDA
24 Temmuz 2016
VATAN VE MİLLET DÜŞMANI HAİN DARBECİLERİN TÜM FARKLILIKLARI İÇİNE ALAN BÜYÜK TÜRK MİLLETİNDEN YEDİKLERİ İFLAH OLMAZ DARBELER!
06 Haziran 2016
YERELLEŞME GÖRÜNTÜLÜ ÇIKAR OYUNLARIYLA TERÖRE ALTYAPI OLUŞTURMA VE TÜRKSÜZ OSMANLICILIK OYUNLARI!
04 Şubat 2016
Sabancı Suikastının Faillerinin Vermek İstedikleri Mesajları Anlamak!..
11 Ocak 2016
NİZAMI ALEM ÜLKÜSÜNÜN ARADIĞI ŞAHSİYETİN KAPİTALİST SİSTEM İÇERİSİNDE GEÇİRDİĞİ BİREY OLMA BUHRANLARI!..
06 Aralık 2015
YAKIN ÇEVREMİZDE OLUP BİTENLER VE DÜŞÜRÜLEN RUS UÇAĞINA TAKILI MASKELERİN DÜŞÜŞÜ
15 Kasım 2015
ATATÜRKLE HESABI OLANLARA İTHAF EDİLİR!..
29 Ağustos 2015
Devlet sabrının sınırları ve terör örgütünün öfke kontrolsüzlüğü
04 Ağustos 2015
ATATÜRKLE HESABI OLANLARA İTHAF EDİLİR!..
21 Şubat 2015
ABD’de bir askeri okulda ders olarak anlatılan Horoz ve Tilki Hikayesi!
18 Ocak 2015
FRANSA’DA YAŞANAN KATLİAMIN ARKASINDA OLANLAR
10 Ocak 2015
CHARLIE HEBDO – KARİKATÜR – İNFAZ
25 Aralık 2014
TARAFLARIN KONTROL EDİLEMEYEN BEŞERİ ÖFKE ŞİDDET VE HİDDETLERİ ARASINDA KAYBEDİLEN İNCE AYRINTI OKUMALARI
11 Aralık 2014
SEÇİM BARAJI VE SEÇMEN İRADESİ
23 Mart 2014
GARİP BİR ŞEKİLDE DEĞİŞEN HASANKALE
17 Mart 2014
ÇANAKKALE NEDİR? NE DEĞİLDİR?
17 Şubat 2014
YENİ TOPLUMSAL DÜZEN VE YAPININ TEMEL DEĞİŞKENLERİ; DURAĞANLIK-KAOS-DÜZEN VE HAYIR VE ŞER İLİŞKİSİ
02 Şubat 2014
DEĞİŞMESİ İSTENEN SEÇİM YASASI NELERİ DEĞİŞTİRMELİDİR?
19 Ocak 2014
DİL KÜLTÜR SİYASET VE MEDYA İLİŞKİSİ KAPSAMINDA POST MODERN ANLAYIŞ
07 Ekim 2013
ALLAH KORUSUN ZIVANADAN ÇIKMAK ÜZEREYİZ!
29 Eylül 2013
BEKTAŞİLİK, MEVLEVÎLİK KÜLTÜRÜ, İBRAHİM HAKKI HAZRETLERİ VE TEYO FELSEFESİ
12 Eylül 2013
Ortadoğululaşmayı Özlediği ve 12 Eylül Öncesini Heves Edip İçine Közlediği İçin Ortası Mortası Mağaraya Dönen ve Hep Aynı Kenarı Kullanan Üniversite-i Ortadoğu!..
03 Eylül 2013
Hasan Kalenin Dünü ve Bu günü –Teyo Çözsün Kör düğümü!
15 Ağustos 2013
BİR BİLENİN PİR YANILDIĞI GİBİ ÇOK BİLENLER DE ÇOK YANILACAKLAR!..
18 Temmuz 2013
CENABI ALLAH GÖNDERDİĞİ EN SON DİNİNİN KORUYUCUSUDUR
08 Temmuz 2013
Dersanelerin Kapatılması veya Kapatılamaması!..
29 Haziran 2013
TOPLUM MÜHENDİSLİĞİ PROJE OKUR YAZARLIĞI VE TEYO PEHLİVAN’IN ANAYASA YORUMU
24 Haziran 2013
GEZİ PARKI OLAYLARI İLE AVRUPA BİRLİĞİ ARASINDA GİDİP GELEN YANSIMA OKUMALARI!..
18 Haziran 2013
TANSİYON MUTLAKA DÜŞÜRÜLMELİ
04 Haziran 2013
AKİLLER VE ARİFLER
22 Nisan 2013
SOSYAL SERMAYENİN ERİMESİ VE TEYO PEHLİVANIN YERİNMESİ
25 Şubat 2013
Zamanın Ruhu Değişti ve Teyo İmdada Erişti!..
07 Şubat 2013
YAYI KIRILAN DADAŞ!...
07 Ocak 2013
ZEMHERİ AYAZINDA YANARAK MİLLETİNİN UFKUNU AYDINLATANLAR
30 Aralık 2012
İYİLİK
26 Kasım 2012
İTEN ARABI KARIŞAN MEZHEPLER ARASINDA ARAMAK!
16 Kasım 2012
TERÖR SORUNUNU KİM ÇÖZER, KİM ÇÖZEMEZ?
11 Kasım 2012
TBMM TEZKERESİNİN ANLAMI VE ANLAMSIZLAŞTIRILMASI
Haber Yazılımı