Yazı Detayı
14 Ağustos 2018 - Salı 10:10
 
AMERİKA’NIN PAPAZ KAÇTI OYUNU!..
Ali Osman ENGİN
 
 

Amerika’nın elinden çıkardığı Papaz Türkiye’nin eline geçmiş ve oyun devam ediyor. Anlaşılan odur ki; Amerika papazı elinden çıkaranın oyunu kazandığını düşünerek şimdilik Papazı elinde tutan Türkiye’yi oynadığı oyunun bilinen kuralları gereği cezalandırdığını düşünerek oyun dışı kurallar geliştirmiştir. Bu oyun dışı kurallarla dahi oyunu kendi lehine çeviremeyeceğini anlayan ve elinde tuttuğu gücünü gittikçe zehirleyen bu haydut devlet, oynadığı oyuna kendi lehine kurallar getirmiştir. Bu kurallarla oyun tek taraflı olmuş ve Amerika kendi çalıp kendi oynamaktadır. Eğer bu tabloya daha derinlere doğru üçten de fazla boyutlu bakılabilirse, kendisi çalıp kendisi oynayan Amerika’nın aslında oynarken ağladığı görülebilir. Çünkü attığı tebessümlü ve tehdit kahkahalı naraları; hıçkıra hıçkıra gülmenin ve kahkahalarla ağlamanın ifadeleri olduğunu İnşallah çok yakında herkes anlayacaktır.

Kontrollü bir şekilde el değiştirerek Evanjelist – ırkçı Siyonist bir yapının denetimine giren Amerika; saldırılarına gerekçe oluşturduğu ve aslında kendi üretimi olan bu tür radikal İslâm dediği selefi yapıların var olduğunu iddia ederek müdahale zemini hazırlayıp, yerel işbirlikçileriyle yeniden demokrasi getirme ve güya yeniden düzene koyma eylemleriyle o devlet yapılarını alt üst etmiş ve her ayağını bastığı yeri kan ve gözyaşına boğmuştur. Eşyanın doğası ve Cenabı Allah’ın koyduğu aktif sistem gereği  Amerika yarattığı riskleri satın alırken aynı zamanda irileşen gövdesine virüs kaptırmıştır. Bu virüs; Evanjelist ve Siyonist kodlu Cemaat virüsüdür. Bu virüsün adı Cemaat yapılanmasınınTürkiye Cumhuriyeti nezdinde ihanet literatürüne giren adı; Fetullahçı  terör örgütüdür. Aynı örgüt Irak’ ta başka bir isimle faaliyet göstererek Irak ordusunu Amerikan saldırılarına karşı koymayarak silah bıraktıran bir oluşum ve Pakistan’ da aynı stratejilerle hareket eden bir başkasıdır. Dolayısıyla Amerika, bu Siyonist yapıları dizayn edip adını İslâm koyarak piyasaya sürdüğü bu taşeron örgütlerle haşır neşir olurken farkında olmadan kendisi de radikalleşmiş ve kazdığı kuyuya düşmüştür. Her ne kadar saklamaya, bu mukadder sonu değiştirmek için elindeki son kozlarını da fütursuzca oynamaya başlamıştır. Bu kirli oyunların sonunda Allah’ın adaleti gerçekleşecek ve kendi yaptığı gibi Cenabı Allah’ın rol verdiği birileri de onlara yeniden demokrasi getirerek insan haklarını doğasına uygun olarak yeniden inşa edecektir.

Geniş bir tarih bilinci ve tarih şuuruyla tarihsel bir okuma yapılabildiği zaman, bu görevin büyük Türk Milletine ve onun kurduğu devleti olan Türkiye Cumhuriyeti Devletine nasip olacağını düşünüyorum. Amerika’nın aldığı mazlum ahları gök kubbeye ve arşa dayanmış, bu kabadayı devleti mukadder sona doğru götürüyor. Bu sonun emarelerini görebilmek için, teyemmümle dolaşmak yerine yeniden abdest almamız gerekiyor. Bu abdesti şu ana kadar hep batıdan gelen kirli ve çamurlu sularla değil, ecdadımızın da geldiği doğu kaynaklı sularla almalıyız. Muhtemelen diriltici can suları işte o sulardır.

Türkiye Amerika’ sız batıyı ihmal etmeden, yüzünü doğuya dönmelidir. Amerika’nın kan ve gözyaşından başka verebileceği bir şeyi kalmamıştır. Mevcut durumun yarattığı davranışlar bunun göstergeleridir. Eğer bir devlet gerçekten çok güçlü ve bu gücü kullanacak yetenek ve iradeye sahipse; 1- Öfke kontrolsüzlüğü yaşamaz ve kendinden emin bir şekilde icraatlarını hakkaniyet ölçüleriyle sıralar. 2- Medeniyetler arası çatışma tezleri yazdırarak insanlık alemini uyutup özellikle düşman seçtiği medeniyeti (Türk-İslâm Medeniyeti) medeniyet içi çatışmalarla yok etme gereği duymaz. Eğer Amerika bu medeniyeti kendisine rakip görüyor ve tarih sahnesinden silme teşebbüsü gösterdiği gibi bir tutum ve davranış içerisine giriyorsa, bilinsin ki kendi sonunun yaklaştığının farkındadır. 3- Amerika’nın söylem ve tehditleri düşüncesine, düşünceleri duygularına, duyguları davranışlarına, davranışları alışkanlıklarına, alışkanlıkları karakterine ve karakteri de kaderine dönüşecektir. Kısacası yaptığı tehditler kaderi olacak ve o mukadder kaderin cenderesinde boğulup gidecektir.

Bütün mesele aklı selim davranıp birlik ve berberliğimizi yıpratmamalıyız. Dost ve düşman algımızı yeniden ve daha şahsiyetli bir üslupla yapılandırıp taviz vermeden yolumuza devam etmeliyiz. Görsel medyada akşam sabah boy gösterip adeta Amerikan stratejilerine farkında belki olmadan sanki gerekçe hazırlayan söyleşilere son vermeliyiz. Amerikan stratejilerini sosyal medyada tartışarak niyetimizi ortaya koyarken, karşı tarafa yeni hamle ve stratejiler geliştirme fırsatı verdiğimizi unutmayalım. Bana göre bu yorumlar oynanan oyunların birebir sibernetik parçalarıdır. Yada oyunun önceden hazırlanan boşluklarına sonradan monte edilmesi gerekenlerdendir. Onların iki kelimesi medyada boy boy yer bulurken ne hikmetse bizim değerlendirmelerimizin farkına bile varılamamaktadır. Ne diyelim buda aynı senaryoların başka boyutlarıdır. Dış mihraklar her zaman olmuştur ve olmaya da devam edecektir. Önemli olan bu mihraklara karşı bizim ne yaptığımızdır. “Hırsız evden olursa öküz bacadan çıkar” özdeyişi çerçevesinde içerideki hırsız ve arsızları bulup açığa çıkarmalıyız. Tüketim ekonomisinden üretim ekonomisine geçmeliyiz. Eğer piyasaları canlandırmak ve yerli ürünlerle ihtiyaçlarımızı karşılamak istiyorsak özellikle ve öncelikli olarak kamu çalışanlarının tüketici, konut ve kredi kartı borçlarını uzun vadeli ertelemeli veya tamamen silmeliyiz. Hiç kimsenin borcunun olmadığı, kazandığı parasını gönül rahatlığıyla yerli mal tüketimine harcayabileceği bir sabahı yakalamak zorundayız. Tüm kazandığını kredi faizlerine harcayan ve adeta maraba durumuna düşmüş insanlarla çok büyük iddiaları gerçekleştirmenin henüz bir yolu icat edilmemiştir!..

 
Etiketler: AMERİKA’NIN, PAPAZ, KAÇTI, OYUNU!..,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
20 Ocak 2020
JEOPOLİTİK STRATEJİLERDEN TEOPOLİTİK STRATEJİLERE GEÇİŞ DÖNEMİ
07 Kasım 2019
YÜKSEK DAĞLAR GİBİ YÜCEYİM DEME GÜN GELİR ETRAFIN YOL OLUR!
29 Ekim 2019
TERÖR EMPERYAL PROJESİ MİLLET VE ÜMMETHESAPLAŞMASI MI!?..
21 Ekim 2019
KİM DOST KİM DÜŞMAN BU ÇOK İYİ BİLİNE!..
08 Ekim 2019
HER YERDE OLDUĞU GİBİ ARTIK ERDEMLİLER HAREKETİNİ BAŞLATMAMIZ GEREKİYOR!..
01 Ekim 2019
HASANKALENİN DÜNÜ BUGÜNÜ VE YARINI
22 Eylül 2019
OLAYLARI KÖR NOKTALARINDAN OKUYUP OKUTARAK KURULAN TUZAKLARI BOZMAK ZORUNDAYIZ!..
01 Eylül 2019
TARİHSEL OLAYLAR VE SOSYOLOJİK OLGULAR
26 Ağustos 2019
BEN YAZIP UYARMAZSAM KİM YAZIP UYARACAK!..
06 Nisan 2019
31 MART YEREL SEÇİMLERİ
19 Aralık 2018
DEVLETİMİZİN VE AZİZ MİLLETİMİZİN BEKA SORUNU
05 Eylül 2018
ULUSLARARASI İLİŞKİLER VE BEKA SORUNU!..
08 Ağustos 2018
Amerika’nın Emperyalist Eylemlerinin Tehdit Seviyesine İnmesi!...
16 Temmuz 2018
15 TEMMUZU ANARAK UNUTMAMAK VE GEREĞİNİ YAPMAK
08 Temmuz 2018
CAN ÇEKİŞEN KRİPTO HAİNLERİNKUMPAS TUZAKLARI!..
31 Mayıs 2018
27 MAYIS VE ÜLKÜSÜ; TEK VATAN-TEK MİLLET-TEK BAYRAK-TEK DEVLET ADINA
25 Mayıs 2018
HEP AYNI YÖNTEM TEKNİK VE ARAÇ GEREÇLERELE GELECEĞİN DAHA İSTENDİK YAPILACAĞINI HAYAL ETMEK VE DÜŞÜNMEK OLS OLSA DELİLİK EMARESİ OLABİLİR!..
19 Mart 2018
ÇANAKKALE ÇANAĞINDAN BESLENMEK!..
05 Mart 2018
28 ŞUBAT POST MODERN DARBE GİRİŞİMİ
13 Şubat 2018
CUMHURİYET DÖNEMİ DARBELERİN TARİHİ SÜREÇ İÇERİSİNDE DOĞURDUĞU SONUÇLARDAN YOLA ÇIKILARAK SOSYOLOJİK BAKIŞ AÇISIYLA DEĞERLENDİRİLMESİ
25 Aralık 2017
KUDÜS Stratejisi Yeniden Dirilişin Milâdı Olacaktır
06 Aralık 2017
İRAN-AMERİKA VE TÜRKİYE
11 Kasım 2017
AMERİKA’NIN YENİ DÜNYA DÜZENİ VE PDY/PKK’YA BİÇİLEN YENİ ROL
20 Ekim 2017
KORSAN REFERANDUMLA MEŞGUL EDİLMEK İSTENEN TÜRKİYE İDLİB HAREKÂTIYLA RESTİNİ ÇEKTİ VE HAÇLI İTTİFAKININ KİRLİ EMELLERİNİ KURSAKLARINA GÖMDÜ!.. BİZLERE DÜŞEN CEPHE GERİSİNİ SAĞLAM TUTMAKTIR.
29 Eylül 2017
İHANET ATEŞİNDE AKLINI ISITANLAR KENDİ BEDENLERİNİN YANIŞINI SEYREDECEKLER!..
18 Ağustos 2017
İhanet Çeteleri ve Terör Yapılarıyla Beraber Kayıran ve Koruyanlara da Amasız, Fakatsız Dokunulmalıdır!..
17 Temmuz 2017
15 TEMMUZ ÜZERİNDEN 1 YIL GEÇTİ
26 Haziran 2017
DEVLETİ BAŞSIZ BIRAKMAYA NİYET EDENLER KUZGUNLARA LEŞ OLMAKTAN KURTULAMAYACAKLAR!..
18 Mart 2017
NEYE EVET NEYE HAYIR!..
20 Şubat 2017
ANAYASA VE BAŞKANLIK (HÜKÜMET) SİSTEMİ REFERANDUMUNDA EVETLE HAYIR YER DEĞİŞTİRİRSE!...
04 Şubat 2017
ANAYASA REFERANDUMU VE TÜRK EĞİTİM SEN GENEL BAŞKANININ SÖZLERİ!..
13 Aralık 2016
ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ SINIRLARIMIZIN ÖTESİNİ DE KAPSAYAN BİR BÖLGE ÜNİVERSİTESİ OLMA YOLUNDA
24 Temmuz 2016
VATAN VE MİLLET DÜŞMANI HAİN DARBECİLERİN TÜM FARKLILIKLARI İÇİNE ALAN BÜYÜK TÜRK MİLLETİNDEN YEDİKLERİ İFLAH OLMAZ DARBELER!
06 Haziran 2016
YERELLEŞME GÖRÜNTÜLÜ ÇIKAR OYUNLARIYLA TERÖRE ALTYAPI OLUŞTURMA VE TÜRKSÜZ OSMANLICILIK OYUNLARI!
04 Şubat 2016
Sabancı Suikastının Faillerinin Vermek İstedikleri Mesajları Anlamak!..
11 Ocak 2016
NİZAMI ALEM ÜLKÜSÜNÜN ARADIĞI ŞAHSİYETİN KAPİTALİST SİSTEM İÇERİSİNDE GEÇİRDİĞİ BİREY OLMA BUHRANLARI!..
06 Aralık 2015
YAKIN ÇEVREMİZDE OLUP BİTENLER VE DÜŞÜRÜLEN RUS UÇAĞINA TAKILI MASKELERİN DÜŞÜŞÜ
15 Kasım 2015
ATATÜRKLE HESABI OLANLARA İTHAF EDİLİR!..
29 Ağustos 2015
Devlet sabrının sınırları ve terör örgütünün öfke kontrolsüzlüğü
04 Ağustos 2015
ATATÜRKLE HESABI OLANLARA İTHAF EDİLİR!..
21 Şubat 2015
ABD’de bir askeri okulda ders olarak anlatılan Horoz ve Tilki Hikayesi!
18 Ocak 2015
FRANSA’DA YAŞANAN KATLİAMIN ARKASINDA OLANLAR
10 Ocak 2015
CHARLIE HEBDO – KARİKATÜR – İNFAZ
25 Aralık 2014
TARAFLARIN KONTROL EDİLEMEYEN BEŞERİ ÖFKE ŞİDDET VE HİDDETLERİ ARASINDA KAYBEDİLEN İNCE AYRINTI OKUMALARI
11 Aralık 2014
SEÇİM BARAJI VE SEÇMEN İRADESİ
23 Mart 2014
GARİP BİR ŞEKİLDE DEĞİŞEN HASANKALE
17 Mart 2014
ÇANAKKALE NEDİR? NE DEĞİLDİR?
17 Şubat 2014
YENİ TOPLUMSAL DÜZEN VE YAPININ TEMEL DEĞİŞKENLERİ; DURAĞANLIK-KAOS-DÜZEN VE HAYIR VE ŞER İLİŞKİSİ
02 Şubat 2014
DEĞİŞMESİ İSTENEN SEÇİM YASASI NELERİ DEĞİŞTİRMELİDİR?
19 Ocak 2014
DİL KÜLTÜR SİYASET VE MEDYA İLİŞKİSİ KAPSAMINDA POST MODERN ANLAYIŞ
07 Ekim 2013
ALLAH KORUSUN ZIVANADAN ÇIKMAK ÜZEREYİZ!
29 Eylül 2013
BEKTAŞİLİK, MEVLEVÎLİK KÜLTÜRÜ, İBRAHİM HAKKI HAZRETLERİ VE TEYO FELSEFESİ
12 Eylül 2013
Ortadoğululaşmayı Özlediği ve 12 Eylül Öncesini Heves Edip İçine Közlediği İçin Ortası Mortası Mağaraya Dönen ve Hep Aynı Kenarı Kullanan Üniversite-i Ortadoğu!..
03 Eylül 2013
Hasan Kalenin Dünü ve Bu günü –Teyo Çözsün Kör düğümü!
15 Ağustos 2013
BİR BİLENİN PİR YANILDIĞI GİBİ ÇOK BİLENLER DE ÇOK YANILACAKLAR!..
18 Temmuz 2013
CENABI ALLAH GÖNDERDİĞİ EN SON DİNİNİN KORUYUCUSUDUR
08 Temmuz 2013
Dersanelerin Kapatılması veya Kapatılamaması!..
29 Haziran 2013
TOPLUM MÜHENDİSLİĞİ PROJE OKUR YAZARLIĞI VE TEYO PEHLİVAN’IN ANAYASA YORUMU
24 Haziran 2013
GEZİ PARKI OLAYLARI İLE AVRUPA BİRLİĞİ ARASINDA GİDİP GELEN YANSIMA OKUMALARI!..
18 Haziran 2013
TANSİYON MUTLAKA DÜŞÜRÜLMELİ
04 Haziran 2013
AKİLLER VE ARİFLER
22 Nisan 2013
SOSYAL SERMAYENİN ERİMESİ VE TEYO PEHLİVANIN YERİNMESİ
25 Şubat 2013
Zamanın Ruhu Değişti ve Teyo İmdada Erişti!..
07 Şubat 2013
YAYI KIRILAN DADAŞ!...
07 Ocak 2013
ZEMHERİ AYAZINDA YANARAK MİLLETİNİN UFKUNU AYDINLATANLAR
30 Aralık 2012
İYİLİK
26 Kasım 2012
İTEN ARABI KARIŞAN MEZHEPLER ARASINDA ARAMAK!
16 Kasım 2012
TERÖR SORUNUNU KİM ÇÖZER, KİM ÇÖZEMEZ?
11 Kasım 2012
TBMM TEZKERESİNİN ANLAMI VE ANLAMSIZLAŞTIRILMASI
Haber Yazılımı