Yazı Detayı
26 Ağustos 2019 - Pazartesi 12:04
 
BEN YAZIP UYARMAZSAM KİM YAZIP UYARACAK!..
Ali Osman ENGİN
 
 

Aziz dostlar, her şeyden önce tüm hemşeri ve dostlarıma selam ve sevgilerimi iletiyorum ve işlerinizde kolaylıklar diliyorum. Rabbim yar ve yardımcınız olsun. Aileniz ve çevreniz güzelliklerle dolsun. Biliyorum, bu temennilerde bulunmak biraz niyet boyutunda kalarak eylem boyutunda icraata dökülmesi ile ilgili bir enerji kaybı ve gazın alınması gibi de değerlendirilebilir. Kısacası her niyet o niyeti temellendirmesi beklenen tutum ve davranışla icraata dönüştürülürse bir anlam taşıyacaktır. Bendeniz elimden geldiği, gücümün çattığı ölçüde niyet ve davranışlarımı birbirini destekleyerek ortaya bir ürün koyma mantığıyla bir arada tutmaya çalışıyorum.

 

                Eğitim Bilimci; Eğitim Programları ve Öğretim, Öğretmen Yetiştirme ve Batı Dilleri alan uzmanı bir öğretim üyesi olarak ülkem ve aziz milletim için yazarak, çizerek ve yazıp çizdiklerimi öğrencilerime fiili olarak aktarıp davranışa dönüştürülmesini sağlayarak sorumluluklarımı yerine getirmeye çalışıyorum. Elbette ki bu çalışmalarım içerisinde doğup büyüdüğüm, ekmeğini yiyip suyunu içtiğim, havasını teneffüs ettiğim Hasankale’min o güzel, masum, şeref ve haysiyetli, arını ve namusunu koruyan, Hakka tutunarak ayağa kalkmaya çaba sarf eden insanları noktasında pozitif bir ayrımcılık yaparım ve İnşallah yapmaya da devam edeceğim. Emniyet teşkilatında görev aldığım dönemlerde çok tatlı hatıralar paylaştığımı bana hatırlatan ve gözlerindeki muhabbet ve sevgi ışıltılarını şahsıma yönelten Ümit kardeşime çok çok teşekkür ediyorum. O dönemlerde çalıştığım kurum itibariyle Erzurum, Hasankale ve Hasankaleliler ile ilgili olarak her ne yapmışsam helâli hoş olsun. İyi ki yapmışım ve İnşallah yapmaya da devam edeceğim.

 

                Eğer eğitim ve öğretimle ilgili bir destek ve katkı talep edilirse onu da geçmişte olduğu gibi ve gönüllü olarak her zaman vermeye hazır olduğumu belirtmek isterim.

 

                Ancak geçte olsa, çok önemli bir bedel ödemek zorunda bırakılmış olsam da, anladım ki; eğer Hasankale ve Hasankaleliği bir değer olarak ortaya koymaya çalışır isek; tüm bu değerlere; ortaya koydukları eylem ve söylemlerle ihanet eden, fakir fukaranın alın terinin karşılığı olan bir dilim ekmeğine onursuzca göz diken, Şanlı Peygamberimizin her türünü yasakladığı faizcilik ve tefeciliği meslek edinen, adli vakalar olarak mahkemelere yansıyan boyutuyla kendi yakınlarının ve komşularının ırzında ve namusunda gözü olan, kendisi ve kendi çocuklarının çıkarı uğruna diğerleriyle beraber en yakınlarını bile dolandıran, ve yüzü kızarmadan bunu inkâr edebilen şeref ve haysiyet yoksunu zibidileri ayırt ederek hak ettikleri yerde hak ettikleri bedellerin ödettirilmesi gerekiyor.

 

                Bu şerefsizlerin adiliklerinden etkilenip, kurbanlar olmamak için; yüzlerine bakmamak, dek ve dubaralarına aldanmamak, bu haysiyet yoksunlarının Müslüman olmaları şöyle dursun asil Türk Milletinden olmaları da kesinlikle beklenmemeli ve düşünülmemelidir. Öyle olduğu çok basit bir araştırmayla fark edilecektir. Hakikaten Müslüman bir Türk’ün ister yakını olsun ve ister olmasın, bir başka Müslüman Türk’ün canına, malına, onuruna, şerefine, namusuna ve çocuklarının geleceğine kast etmesi ve hainlik yapması asla beklenemez.

 

Bu insanlar önce kendilerine güvenen en yakınlarından işe başlar. Çünkü tasarlanan nitelikli bir dolandırıcılığın risklerinin yabancıları dolandırmaktan daha az olduğunu hesap ederler. Sizin aranızdaki akrabalık bağından dolayı etkili bir karşılık veremeyeceğinizi düşüneceklerinden, bu durumu dibine kadar kullanma cesareti gösterir ve hep tekrarlarlar. Örneğin gider bir hazine arazisini kiralama talebinde bulunursunuz, o şarlatanlar bunu duyar ve hemen soluğu ilgili yerlere önünde ters düz takla attıkları belediye başkanlarını devreye sokarlar ve oraları bir türlü sizden almaya çalışırlar. Bunu siz aklınıza dahi getiremeyeceğiniz için, onlaren kolay bir şekilde fırıldaklarını çevirirler. Yabancılara yapamazlar çünkü tutarlarsa yedi bin sülalelerini bellerler!..

 

Her dönemin adamı olma çabalarına dayalı olarak, dönemsel de olsa,o takla attıklarısiyasiler görevdeyken onları allar pullar ve meselâ Balıkesir’de benzer şekillerde arazi edinirler. Bu adi şerefsizler; Vatan haini, Türk ve İslâm düşmanı, SİAE ajanı kripto paralel terör örgütü başının aziz vatanımızı bölüp parçalamak için 15 Temmuz gecesi kalkıştıkları ihanet ve iç savaş çıkarma senaryolarını, vurgulamaya çalıştığım işte o toplumu derinden zedeleyen, insanları birbirlerine düşman eden, alın terini silerek helâl yoldan kazanç elde edenlerin kazanç ve alın teri emeklerini gasp ederek yeni bir boyutta ortaya koyuyorlar. Bu kriptoların kimlerle, hangi düzeylerde ve hangi menfaatler doğrultusunda ilişkilerinin olduğunu çok yakın bir gelecekte devlet erki ortaya koyacaktır.

 

Çağımızın en temel sermayesi; insanlar arasındaki güvene dayanan itimat duygusudur. Kendilerini tanımlayabilmek için kavram bulmakta zorlandığım o adi pisliklerin yapmaya çalıştıkları; kendilerine verilen senaryolar çerçevesinde bizlerin çalışıp kazanmamızı engellemek için hep ölümden, mal ve mülkün anlamsızlığından, hak ve adaletten, çocuklarımızın geleceği ile ilgili bir şey yapmanın gereksizliğinden bahsetmektir. Şimdi anlıyorum ki bunu yaparken kendilerine faaliyet alanı oluşturmak için mallarını ve geleceklerini çaldıkları mütedeyyin insanların sesini çıkarmamasını sağlamakmış. Hasankale’ye ve Hasankalelilere en büyük kötülüğü yapanlar; faizcilik yaparak insanların emeğini sömürenler, çıkar ve menfaat uğruna eşinin, dostunun, hemşerisinin, anasının ve bacısının gözyaşına bakmayanlar ve yaptıklarının vicdani ıstırabını yaşamayanlardır. Bu insanlar sosyolojik ve psikolojik olarak oldukları gibi görünmedikleri için, en sonunda kursaklarında biriktirdikleri pisliklere dayalı karakter oluşları gerçekleştirirler. Rabbim bunların şerrinden tüm Hasankalelileri korusun.

 

Şerefli Müslüman Türk insanı olma özelliği taşıyamayan bu baş belaları halâ sosyal, kültürel ve ticari sahalarda boy göstermeye, onun bunun hakkını gasp edip yiyerek palazlanmaya çalışıyorlar. Yaptıkları haksızlık ve üçkâğıtçılıkların İlahi adalet karşısında ağır yaptırımları olacağına inanmıyorlar. Bu inançsızlığın arka plânında Allah’a ve O’nun şaşmaz adaletine inanmamaları yatıyor. Şerefli bir insan bilmeden veya farkında olmadan bir hata yaptığı zaman, o hatadan doğan bedeline katlanmak ister ve çuvaldızı kendisine batırırken, iğneyi başkalarına batırır. Bunlar hem çuvaldızı ve hem de iğneyi hep başkalarına batırırlar. Ama yeri ve zamanı geldiğinde İlahi adalet tecelli edecek ve iğnede çuvaldızda korudukları en hassa yerlerine batacaktır. Belki o zaman uyanacaklar ama iş işten geçmiş olacaktır.  Bu insanların birinci derece yakınlarının, eşlerinin ve çocuklarının yaptıkları kötülüklerden dolayı o zavallılara hatalarını hatırlatmaları, yapılan yanlışlardan bedel ödeyerek kurtulmalarını sağlamaları beklenir. Eğer bu yapılmıyorsa, onlarda bu hile ve hurdaları hoş görüyorlar denilebilir. İşin garibi, mağdur olanlar arlarından ve edeplerinden dolayı o ahlâksızların çoluk çocukları ve yakınlarının olumsuz etkilenmemeleri için yedikleri darbeleri içlerine atarken, onların sorunu çözme çabası göstermemeleri ap ayrı bir iğrençliktir.

 

Kendileri ve çocukları ile ilgili pembe hayaller kuran, gelecekte talip olmayı düşündükleri makam ve mevkiler elde etme çabası içerisinde olanların mutlaka kendi etraflarına bakmaları, ilerde doğacak olumsuzlukları ne pahasına olursa olsun gidermeleri kaçınılmazdır. Mal canın yongasıdır. Mala dokunan cana dokunmuştur.

 

Sevgili Hasankaleliler, etrafınıza yeniden bakın, bu pislikleri çok iyi tanıyın, sakın onlarla irtibatınız olmasın. Eğer onları engelleyemiyorsanız, Allah rızası için buğuz edin. Onlara sosyal, kültürel ve siyasal sivil toplum örgütlerinde yer vermeyin. Onlar tüm insanlık değerlerini çürüten virüslerdir. Onun bunun malıyla, mülküyle saltanat kurmayı ve bir yerlere girmeyi çok severler. Onların böyle bir saltanat kurmalarına imkân ve fırsat vermeyin. Farkındalık düzeyinizi yükseltin. Birbirinize sahip çıkın. Gün birlik ve beraberlik günüdür. Bu insanlar hayatta oldukları sürece yaptıkları hainlik ve pisliklerin bedelini ödeyerek geri dönme şansları vardır. Sırf bu yüzden bu kadar yazdım.

 

Daha fazlası için bekleyip görelim. Gün ola harman ola!.

 
Etiketler: BEN, YAZIP, UYARMAZSAM, KİM, YAZIP, UYARACAK!..,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
26 Mayıs 2020
BİLMEYİ BİLENLER NEZDİNDE CAMİLERİMİZE DÎNİ, SOSYOLOJİK, PSİKOLOJİK VE KÜLTÜREL BİR BAKIŞ!..
23 Nisan 2020
BİZE NE OLDU DESENE NEDEN BU HALE DÜŞTÜK
09 Nisan 2020
TÜM EMNİYET TEŞKİLATI MENSUPLARIMIZIN POLİS HAFTASI VE 10 NİSAN POLİS GÜNÜNÜ CANI GÖNÜLDEN TEBRİK EDİYORUM
01 Nisan 2020
ÜST AKILA DİYECEĞİM BİRKAÇ SÖZÜM VAR!..
24 Mart 2020
RİSKLERİ FIRSATA ÇEVİRMEK!..
19 Mart 2020
ÇANAKKALE DİLE GEL!..
16 Mart 2020
TEYO PEHLİVANLA KORONA VİRÜSÜ VE DİJİTAL DÜNYA SOHBETİ!..
13 Mart 2020
KÜRESEL ZORBALAR KORONA VİRÜSÜ VE YEREL FIRSATÇILAR!..
09 Mart 2020
FETÖNÜN VİRÜSLÜ SURİYE MANEVRALARI GÖZDEN KAÇIRILMAMALI!..
12 Şubat 2020
BÖYÜK OSMANLA TEYO GALAYA GELMİŞLER, GÖRELİM BAKALIM KİME NE DEMİŞLER!..
07 Şubat 2020
12 ve 13 MART YENİDEN DİRİLİŞ DESTANIDIR!..
03 Şubat 2020
2030 ve 2040 ' ın küresel dünyasını tarih bilinci ve şuuruyla şimdiden okuyup ona göre yönetim, üretim ve tüketim stratejileri geliştirebilen insan kaynaklarına ihtiyacımız var!..
20 Ocak 2020
JEOPOLİTİK STRATEJİLERDEN TEOPOLİTİK STRATEJİLERE GEÇİŞ DÖNEMİ
07 Kasım 2019
YÜKSEK DAĞLAR GİBİ YÜCEYİM DEME GÜN GELİR ETRAFIN YOL OLUR!
29 Ekim 2019
TERÖR EMPERYAL PROJESİ MİLLET VE ÜMMETHESAPLAŞMASI MI!?..
21 Ekim 2019
KİM DOST KİM DÜŞMAN BU ÇOK İYİ BİLİNE!..
08 Ekim 2019
HER YERDE OLDUĞU GİBİ ARTIK ERDEMLİLER HAREKETİNİ BAŞLATMAMIZ GEREKİYOR!..
01 Ekim 2019
HASANKALENİN DÜNÜ BUGÜNÜ VE YARINI
22 Eylül 2019
OLAYLARI KÖR NOKTALARINDAN OKUYUP OKUTARAK KURULAN TUZAKLARI BOZMAK ZORUNDAYIZ!..
01 Eylül 2019
TARİHSEL OLAYLAR VE SOSYOLOJİK OLGULAR
06 Nisan 2019
31 MART YEREL SEÇİMLERİ
19 Aralık 2018
DEVLETİMİZİN VE AZİZ MİLLETİMİZİN BEKA SORUNU
05 Eylül 2018
ULUSLARARASI İLİŞKİLER VE BEKA SORUNU!..
14 Ağustos 2018
AMERİKA’NIN PAPAZ KAÇTI OYUNU!..
08 Ağustos 2018
Amerika’nın Emperyalist Eylemlerinin Tehdit Seviyesine İnmesi!...
16 Temmuz 2018
15 TEMMUZU ANARAK UNUTMAMAK VE GEREĞİNİ YAPMAK
08 Temmuz 2018
CAN ÇEKİŞEN KRİPTO HAİNLERİNKUMPAS TUZAKLARI!..
31 Mayıs 2018
27 MAYIS VE ÜLKÜSÜ; TEK VATAN-TEK MİLLET-TEK BAYRAK-TEK DEVLET ADINA
25 Mayıs 2018
HEP AYNI YÖNTEM TEKNİK VE ARAÇ GEREÇLERELE GELECEĞİN DAHA İSTENDİK YAPILACAĞINI HAYAL ETMEK VE DÜŞÜNMEK OLS OLSA DELİLİK EMARESİ OLABİLİR!..
19 Mart 2018
ÇANAKKALE ÇANAĞINDAN BESLENMEK!..
05 Mart 2018
28 ŞUBAT POST MODERN DARBE GİRİŞİMİ
13 Şubat 2018
CUMHURİYET DÖNEMİ DARBELERİN TARİHİ SÜREÇ İÇERİSİNDE DOĞURDUĞU SONUÇLARDAN YOLA ÇIKILARAK SOSYOLOJİK BAKIŞ AÇISIYLA DEĞERLENDİRİLMESİ
25 Aralık 2017
KUDÜS Stratejisi Yeniden Dirilişin Milâdı Olacaktır
06 Aralık 2017
İRAN-AMERİKA VE TÜRKİYE
11 Kasım 2017
AMERİKA’NIN YENİ DÜNYA DÜZENİ VE PDY/PKK’YA BİÇİLEN YENİ ROL
20 Ekim 2017
KORSAN REFERANDUMLA MEŞGUL EDİLMEK İSTENEN TÜRKİYE İDLİB HAREKÂTIYLA RESTİNİ ÇEKTİ VE HAÇLI İTTİFAKININ KİRLİ EMELLERİNİ KURSAKLARINA GÖMDÜ!.. BİZLERE DÜŞEN CEPHE GERİSİNİ SAĞLAM TUTMAKTIR.
29 Eylül 2017
İHANET ATEŞİNDE AKLINI ISITANLAR KENDİ BEDENLERİNİN YANIŞINI SEYREDECEKLER!..
18 Ağustos 2017
İhanet Çeteleri ve Terör Yapılarıyla Beraber Kayıran ve Koruyanlara da Amasız, Fakatsız Dokunulmalıdır!..
17 Temmuz 2017
15 TEMMUZ ÜZERİNDEN 1 YIL GEÇTİ
26 Haziran 2017
DEVLETİ BAŞSIZ BIRAKMAYA NİYET EDENLER KUZGUNLARA LEŞ OLMAKTAN KURTULAMAYACAKLAR!..
18 Mart 2017
NEYE EVET NEYE HAYIR!..
20 Şubat 2017
ANAYASA VE BAŞKANLIK (HÜKÜMET) SİSTEMİ REFERANDUMUNDA EVETLE HAYIR YER DEĞİŞTİRİRSE!...
04 Şubat 2017
ANAYASA REFERANDUMU VE TÜRK EĞİTİM SEN GENEL BAŞKANININ SÖZLERİ!..
13 Aralık 2016
ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ SINIRLARIMIZIN ÖTESİNİ DE KAPSAYAN BİR BÖLGE ÜNİVERSİTESİ OLMA YOLUNDA
24 Temmuz 2016
VATAN VE MİLLET DÜŞMANI HAİN DARBECİLERİN TÜM FARKLILIKLARI İÇİNE ALAN BÜYÜK TÜRK MİLLETİNDEN YEDİKLERİ İFLAH OLMAZ DARBELER!
06 Haziran 2016
YERELLEŞME GÖRÜNTÜLÜ ÇIKAR OYUNLARIYLA TERÖRE ALTYAPI OLUŞTURMA VE TÜRKSÜZ OSMANLICILIK OYUNLARI!
04 Şubat 2016
Sabancı Suikastının Faillerinin Vermek İstedikleri Mesajları Anlamak!..
11 Ocak 2016
NİZAMI ALEM ÜLKÜSÜNÜN ARADIĞI ŞAHSİYETİN KAPİTALİST SİSTEM İÇERİSİNDE GEÇİRDİĞİ BİREY OLMA BUHRANLARI!..
06 Aralık 2015
YAKIN ÇEVREMİZDE OLUP BİTENLER VE DÜŞÜRÜLEN RUS UÇAĞINA TAKILI MASKELERİN DÜŞÜŞÜ
15 Kasım 2015
ATATÜRKLE HESABI OLANLARA İTHAF EDİLİR!..
29 Ağustos 2015
Devlet sabrının sınırları ve terör örgütünün öfke kontrolsüzlüğü
04 Ağustos 2015
ATATÜRKLE HESABI OLANLARA İTHAF EDİLİR!..
21 Şubat 2015
ABD’de bir askeri okulda ders olarak anlatılan Horoz ve Tilki Hikayesi!
18 Ocak 2015
FRANSA’DA YAŞANAN KATLİAMIN ARKASINDA OLANLAR
10 Ocak 2015
CHARLIE HEBDO – KARİKATÜR – İNFAZ
25 Aralık 2014
TARAFLARIN KONTROL EDİLEMEYEN BEŞERİ ÖFKE ŞİDDET VE HİDDETLERİ ARASINDA KAYBEDİLEN İNCE AYRINTI OKUMALARI
11 Aralık 2014
SEÇİM BARAJI VE SEÇMEN İRADESİ
23 Mart 2014
GARİP BİR ŞEKİLDE DEĞİŞEN HASANKALE
17 Mart 2014
ÇANAKKALE NEDİR? NE DEĞİLDİR?
17 Şubat 2014
YENİ TOPLUMSAL DÜZEN VE YAPININ TEMEL DEĞİŞKENLERİ; DURAĞANLIK-KAOS-DÜZEN VE HAYIR VE ŞER İLİŞKİSİ
02 Şubat 2014
DEĞİŞMESİ İSTENEN SEÇİM YASASI NELERİ DEĞİŞTİRMELİDİR?
19 Ocak 2014
DİL KÜLTÜR SİYASET VE MEDYA İLİŞKİSİ KAPSAMINDA POST MODERN ANLAYIŞ
07 Ekim 2013
ALLAH KORUSUN ZIVANADAN ÇIKMAK ÜZEREYİZ!
29 Eylül 2013
BEKTAŞİLİK, MEVLEVÎLİK KÜLTÜRÜ, İBRAHİM HAKKI HAZRETLERİ VE TEYO FELSEFESİ
12 Eylül 2013
Ortadoğululaşmayı Özlediği ve 12 Eylül Öncesini Heves Edip İçine Közlediği İçin Ortası Mortası Mağaraya Dönen ve Hep Aynı Kenarı Kullanan Üniversite-i Ortadoğu!..
03 Eylül 2013
Hasan Kalenin Dünü ve Bu günü –Teyo Çözsün Kör düğümü!
15 Ağustos 2013
BİR BİLENİN PİR YANILDIĞI GİBİ ÇOK BİLENLER DE ÇOK YANILACAKLAR!..
18 Temmuz 2013
CENABI ALLAH GÖNDERDİĞİ EN SON DİNİNİN KORUYUCUSUDUR
08 Temmuz 2013
Dersanelerin Kapatılması veya Kapatılamaması!..
29 Haziran 2013
TOPLUM MÜHENDİSLİĞİ PROJE OKUR YAZARLIĞI VE TEYO PEHLİVAN’IN ANAYASA YORUMU
24 Haziran 2013
GEZİ PARKI OLAYLARI İLE AVRUPA BİRLİĞİ ARASINDA GİDİP GELEN YANSIMA OKUMALARI!..
18 Haziran 2013
TANSİYON MUTLAKA DÜŞÜRÜLMELİ
04 Haziran 2013
AKİLLER VE ARİFLER
22 Nisan 2013
SOSYAL SERMAYENİN ERİMESİ VE TEYO PEHLİVANIN YERİNMESİ
25 Şubat 2013
Zamanın Ruhu Değişti ve Teyo İmdada Erişti!..
07 Şubat 2013
YAYI KIRILAN DADAŞ!...
07 Ocak 2013
ZEMHERİ AYAZINDA YANARAK MİLLETİNİN UFKUNU AYDINLATANLAR
30 Aralık 2012
İYİLİK
26 Kasım 2012
İTEN ARABI KARIŞAN MEZHEPLER ARASINDA ARAMAK!
16 Kasım 2012
TERÖR SORUNUNU KİM ÇÖZER, KİM ÇÖZEMEZ?
11 Kasım 2012
TBMM TEZKERESİNİN ANLAMI VE ANLAMSIZLAŞTIRILMASI
Haber Yazılımı