Yazı Detayı
24 Nisan 2018 - Salı 09:38
 
Bir play-off’u da orada kovalıyoruz!
Vedat REFAYELİ
 
 

Sadece BB Erzurumspor olarak değil, 2026 olimpiyatları için de play-off kovalıyoruz!

‘’Nasıl yani?’’ dediğinizi duyar gibiyim.

Anlatayım.

Bildiğiniz gibi 2026 yılında yapılacak olan Kış Olimpiyatları için Erzurum da aday! Adaylık başvurusu yaklaşık 15 gün önce yapıldı. Türkiye’de Erzurum’un yanısırabir çok ülkede de bir çok şehir o olimpiyatlara talipli. 2019 yılında o nihayi karar verilecek ve olimpiyat nerede yapılacaksa o yerin ilanıyapılacak. Ancak, bu yılın Ekim ayı çok önemli. Sebebi de halen 6 olan aday şehir sayısı Ekim ayında 3’e inecek. Dolayısıyla biz olimpiyat konusunda önce bir play-off oynayacağız! İlk 3’ünplay-off değerlendirmesi bana ait! Eğer Ekim ayındaki o üçlü daire içerisine girersek süper lig için (pardon) olimpiyat için önemli bir sürece gireceğiz. Eğer ilk 3’e kendimizi atarsak olimpiyat konusuna bugünkünden daha iyi motive oluruz diye düşünüyorum. Bu ara Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil ile görüştüm hafta sonu. Bilgiyi ondan aldım. Mayıs ayının ilk haftasında Ankara’dan Erzurum’a olimpiyat konusunda nabız yoklama maksatlı Diyalog Heyeti gelecek. Heyet, burada bir süre mevcut tesisleri gezecek, vatandaşlarla görüşecek, bir nevi nabız yoklayacak. Burada edindiği izlenimler de bir rapor halinde Milli Olimpiyat Kurulu’na sunulacak.

 

Fotoğraf altı haber

ALPER DOPİNGİ!

2026 Kış Olimpiyatları’nın Erzurum’a verilmesi için önemli bir avantaj yakaladık. Dünyada Artistik Paten branşında Türkiye’nin gururu Olimpiyat sporcusu Alper Uçan, Uluslararası Olimpiyat Kurulu’nun teknik komitesine seçildi. Aktif sporu bıraktıktan sonra idari işlere koyulan Alper, olimpiyatın Erzurum’a verilmesi konusunda yurt dışında önemli bir kozumuz oldu. Alper, 2011 yılında yapılan Kış Oyunları’nda 3’ncü olarak bronz madalya kazanmış bir sporcumuz..Alisa ile birlikte çiftlerde Türkiye’nin adını tüm dünyaya duyuran Alper, 2011 oyunlarına burada hazırlandığı için Erzurum’u yaşayan herkes kadar da tanıyor ve biliyor.. Alper’i, çerçevelikErzurum fotoğraflarıyla tanıdığımız Nihat Kılıçoğulları’yla birlikte görüyorsunuz..

--

 

Vali bey bizi Muğla’ya uçur!

Her yıl olduğu gibi bu yıl da 23 Nisan’da büyüklerin koltuğuna küçükler oturdu. Vali Seyfettin Azizoğlu’nun makamında Vali olarak oturan bu defa Arda Yusuf adlı Polis İlköğretim Okulu öğrencisi oldu. Minik Vali’nin, koltuğa oturur oturmaz da Vali’den ilginç bir talebi oldu. Arda, Vali Azizoğlu’ndan Mendil KapmacaTürkiye Şampiyonası için Muğla’ya gidecekleri için uçak istedi. ‘’Bizi araçla göndermeyin sayın Valim, uçakla gidelim’’ dedi. Azizoğlu da ‘’Vali sensin. Öyle istiyorsan, olsun’’ dedi ve hiç beklemediği gelen bu ilginç talebi memnunlukla karşıladı. 4-6 Mayıs tarihleri arasında yapılacak olan Mendil Kapmaca Yarışmasında Erzurum’u Arda’nın da öğrenim gördüğü Polisamca İlköğretim Okulu mendil takımı temsil edecek.

--

 

 

 

Demek ki neymiş, az sakin olacakmışız!

 

Şaşırmıştım gerçekten. Ümraniye mağlubiyetinden sonra BB Erzurumspor’a küme düşmüş muamelesi yapılıyor, çoğu kişi takıma bir yerlerden vuruyordu. Bildiğin Manisa muamelesiydi yapılan! Hele en az 3 yıllığına anlaşma yapılması gerektiğine inandığım teknik direktör Mehmet Altıparmak topun ağzındaydı. Adamın gündüzü gece olmuş, huzursuzluktan uyuyamaz durumdaydı. Kuşkusuz o gün takım üzerinde kızılca kıyamet koparanların çoğu maksatlı değildi. Fanatik taraftarlık duygusu ile hareket ediyor, takımlarının play-off umudunu kaybettiklerini söylüyor, doğal olarak gelinen noktada kızıyor, sinirlerini hocadan ve futbolculardan, hatta yönetimden çıkarıyorlardı. Doğrusunu isterseniz o gün izlediğim idmandan sonra bir yazı yazdım ve ‘Oyuncular bitti demeden siz bitti sanmayın’ demiştim, bana da ne hakaretler yapıldı, bunu sadece ben değil çoğu da bilir!

***

Ama.. Futbolun güzelliği de bu olsa gerek. O bitti diye sanılan Erzurum yeni başladı ve kritik Gazişehir maçıyla çıkışa geçti, kolay gibi görünse de iki zorlu deplasmandan 6 puan çıkardı, potaya girdi. Şimdi görüyoruz işte, iki maçı olan Erzurum’un bu karşılamaları galip bitirmesi halinde o play-off rüyası gerçekleşmiş olacak. Sonrasında süper lig olursa da dünya tarihinde bir ilk olacak! Demek ki neymiş, sabırlı ve de soğukkanlı olmak lazımmış. Açıkçası rakiplerinin aldığı sonuçlar da Erzurum’un ekmeğine yağ sürmüştür ama bir gerçek var ki mavi-beyazlılar da buraya hakederek gelmiştir. Haa, bu saat bu dakika itibariyle şunu da söylüyorum. Bu takıma herşeyden önce bir teşekkür borcumuz var, bu heyecanı son ana kadar bize yaşattıkları için. Bu takım play-off’a çıkamayabilir de. Futbolun gerçeklerinden hareket edecek olursa bu ihtimal de olası ve ben şahsen buna da hazırım. Haa, yine hemen kızmayın! Bu takım play-off’a çıkarsa süper lige yükselme ihtimalinin fazla olduğunu da söyleyen de benim ama!

--

 

Bir Vali’den fazlasıydı o!

 

Hayatımda iyi ki tanımışım dediğim, bende iz bırakan güzel adamlardan biriydi Recep Birsin Özen! 1985-1989 yılları, gazetecilikte sahada olduğum, tıfıl zamanlarımdı ve Nihat Baştak’dan sonra tanıdığım ikinci Valiydi Özen! İstanbulluydu ve de tam söylenen o İstanbul beyefendilerindendi. Bir Vali’den fazlasıydı o.. Bazen baba, bazen ağabeydi. Valilik’de tahrirat katibi iken tanıdığım eşim Neşe ile evlendiğim gün de eşi Gülay hanımla Set Restaurant’a gelmiş, nikah şahidimiz olmuştu. Hatta eşimi de her gördüğünde ‘Bir daha  Valiliğe basın mensubu sokmayacağım. Kızlarımızı alıyorlar’ diye takılırdı. Bugün eğer Erzurum’un bütün ilçelerini yüzlerce köyünü görmüşsem onun sayesindedir. Onun zamanında hafta sonlarımız dolu olurdu, illa ki her hafta sonu gezi ve incelemeler için yollarda olurduk. Gittiğimiz ilçe ve köylerde bir avuç gazeteci olarak bizler yemek yemeden o yemezdi. O kadar korurdu bizi. Devlet babaydı o. Kılıcının iki tarafının kestiği ‘Özallı yıllar’a rağmen o hiçbir zaman siyasallaşmadı. Uzun zamandır memleketi İstanbul’da  yaşıyordu ve bir türlü kendisiyle görüşme imkanı bulamamıştım. Bu yaz gidip görmek niyetindeyim. Vefat ettiğini duyunca bir yakınımı kaybetmiş gibi oldum. Nur içinde yatsın, biz razıydık, Allahım da razı olsun ondan.

 

 

--

Yıldızlar geçidi!

 

Didem Dilara Duman’ın yönetttiği TRT Çocuk Korosu’nun varlığından haberdardım ama ne yalan söyleyeyim ilk defa toplu halde o koroyu gördüm ve de dinledim. Birlikte gittiğimiz Zafer Taş’a da söyledim, o koroda bulunan çocuklar ne şanslı diye. Belki çoğu farkında değil ama TRT gibi çok önemli bir kurumdalar ve oluşturulan koronun bir üyesi olmaları onlar için büyük bir nimet. TRT Türkü’de canlı performans sergilediler dün o korodaki çocuklar. Nasıl kısa zamanda adapte olmuşlar, işin püf noktasını öğrenmişler, anlatamam.  Bir büyük sanatçı edasındalar hepsi de ve çoğu çocuk şarkısı olan 30 parçayı çok güzel seslendirdiler. Proğramı TRT İl Müdürü Ayça Yarol Alemdar da izledi ve  o da biz gibi çocukları dinlemekten büyük mutluluk duydu. Tabi onların buraya gelmesinde emeği olan hocaları Didem Dilara Duman’ın mutluluğu bizim yanımızda paha biçilemez. En az 200 türkünün repertuarında olduğunu söylerken Didem hanımın o çocuklar ile ne kadar övündüğünü anlatamam. Daha 10 yaşındayken böylesine bir kurumla anılmak, böylesine sosyal olmak büyük bir nasip. MükerremKemertaş’ların, Raci Alkır’ların, Aysun Gültekin’lerin, Mehmet Çalmaşır’ların yetiştiği o stüdyoda türkü söylemek apayrı bir onur olsa gerek. Hele de Didem gibi bir hoca ile sanat hayatına başlamak da ayrı bir gurur ve mutluluk olsa gerek! Ağzınıza sağlık çocuklar, teşekkürler Didem hanım ve TRT!

--

 

TUTTUĞUM BABA LAFLAR:Körlerin ülkesinde, tek gözlü insan kral olur! (Erasmus)

 
Etiketler: Bir, play-off’u, da, orada, kovalıyoruz!,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
21 Mayıs 2018
Bu sadece bir şampiyonluk değildir!
12 Mayıs 2018
Bırak Ümraniye düşünsün!
01 Mayıs 2018
Şaşırmayan parmak kaldırsın!
23 Nisan 2018
Hepsi yalan bu gerçek!
24 Aralık 2016
Öz’e onlar da hayırlı olsuna gidecek!
09 Ağustos 2015
Erzurumspor olmadan asla!
20 Haziran 2015
Toprağa gömüldüler ama ölmediler!
18 Nisan 2015
Adnan Yılmaz niye o listede yeraldı?
09 Nisan 2015
İlk arayıp tebrik edenlerden biri Fazilet hanım olmuş!
08 Nisan 2015
Taşkesenlioğlu'na şaşırmayan bir ben oldum herhalde!
31 Mart 2015
Bildiğimiz tek şey hiç bir şey bilmediğimizdir!
29 Mart 2015
Sanki ben o 6 adaydan 5'ini biliyorum!
23 Mart 2015
Ankara'da ucundan azıcık!
17 Mart 2015
İlla ki dayatma olacak!
16 Mart 2015
Bir adam çok adam!
12 Aralık 2014
Başkanlar geçidi...
09 Aralık 2014
Mustafa Kokarcan da yok artık!
05 Aralık 2014
Fikret Öztürk'ün 11 hikayesi!
02 Aralık 2014
Yolun açık olsun güleç adam!
01 Aralık 2014
O bomba er geç bir gün patlayacaktı!
28 Kasım 2014
Alparslan Ceylan'a güvenoyu
27 Kasım 2014
Yakup baba'nın selamı var!
24 Kasım 2014
Bu Adem'e şapka çıkartılır!
22 Kasım 2014
AK Parti'de Kısa Film Festivali!
20 Kasım 2014
Kılıçdaroğlu'nun Erzurum ilgisi!
18 Kasım 2014
PİLİMİN BİTTİĞİ AN!
16 Kasım 2014
Erzurum kadınına türkülü iltifat!
08 Kasım 2014
Şu STK işi kafamı karıştırdı!
06 Kasım 2014
Tabyaları seven ışıklandırırdı orayı!
30 Ekim 2014
Sen çok yaşa Cumhuriyet!
28 Ekim 2014
Göğebakan istifanın eşiğinde!
27 Ekim 2014
Tarihe geçtiğimizin resmidir!
25 Ekim 2014
BB Erzurumspor'un gücü alttakilere yetiyor!
24 Ekim 2014
Büyükşehir'in mehteri, idmansız lig maçına çıkan takım gibiydi!
22 Ekim 2014
'Baba'lar şehri 'duba'lar şehri oldu!
18 Ekim 2014
Atatürk Üniversitesi'ne böyle açılış yakıştı mı?
17 Ekim 2014
Erzurum Günleri yapmak hiç yapmamaktan iyi mi?
15 Ekim 2014
Bu ayıp da bana yeter!
13 Ekim 2014
Katı atık işi niye yattı?
13 Ekim 2014
Kazananına sevindiğim, kaybedenine üzüldüğüm seçim!
06 Ekim 2014
Hayret, taze ekmek çıkmış bugün!
03 Ekim 2014
Çerçevelenip duvara asılacak bir galibiyet!
01 Ekim 2014
Altın yumurtlayan tavuğu kesiyorlar!
29 Eylül 2014
Siz şimdi kesin Erzurum şampiyon olur da dersiniz!
26 Eylül 2014
Şeker'in Müdürü tadımı kaçırdı bugün!
24 Eylül 2014
Karadayı'yı Murat Kılıç da ''işini sağlama al'' diye çok uyarmış!
21 Eylül 2014
Erzurum 'Beladiye' takımı!
18 Eylül 2014
BÜYÜKELÇİYLE DE SELFİ YAPARIZ İCABINDA!
15 Eylül 2014
Küçükler konuşsa iyi olacak!
13 Eylül 2014
Bu manzarayı hele daha niye canımıza çekerler, anlamıyorum!
12 Eylül 2014
Adnan Polat'a 'kaynata', BB Erzurumspor'a 'çirkin gelin' benzetmesi!
10 Eylül 2014
Gazoz olma, efsane ol!
07 Eylül 2014
'Duyar'ını kaybeden ağabeyim!
03 Eylül 2014
An be an Tufan!
01 Eylül 2014
İşte Taşkın hocanın olmazsa olmazı!
30 Ağustos 2014
İşte Merkez Partisi'nin İl Başkanı!
27 Ağustos 2014
MHP'li Kaptan gemisini terkediyor!
24 Ağustos 2014
Futbol köyünün muhtarları..
23 Ağustos 2014
Hocamın kitabı, eli kulağında!
22 Ağustos 2014
Davutoğlu'nun bende hatırlattıkları!
21 Ağustos 2014
Un iste 10 kamyon getirip dökeyim, ama topçu dersen yok!
20 Ağustos 2014
Bu fotoğraf Muharrem İnce'yi Genel Başkan yapar!
19 Ağustos 2014
Beleş Memmet şimdi de yemin töreni için 'beleş bilet'in peşinde!
18 Ağustos 2014
'Kılıç'ımı sallarım 'Özgür'ce!
12 Ağustos 2014
Küçük bir 'dürüm'den büyük bir 'durum' çıkarttım!
11 Ağustos 2014
Bu kaza bağırarak 'geliyorum' dedi!
07 Ağustos 2014
Allah'tan Atlama kulelerini Erzurumlu bir müteahhit yapmamış!
06 Ağustos 2014
Sekmen'in yanındakilere bakmaktan, ne dediğini duymuyoruz bile!
02 Ağustos 2014
Atatürk'ün Erzurum'dayken annesine yazdığı mektup ilk defa kamuoyuna duyuruluyor
28 Haziran 2014
Şehrim insanından şaşırtan hareketler bunlar!
27 Haziran 2014
Beşer Şaşar, Vatan Şaşmaz!
24 Haziran 2014
İş ortaklığının olamadığı şehirde akılın da ortağı ola!
23 Haziran 2014
Paten'in kraliçesiyle futbol resitali!
22 Haziran 2014
Fatih Yeşilyurt Murat Kılıç'ın kiracısı mı olacak!
21 Haziran 2014
Karadayı battı diyenlere kötü haberim var!
20 Haziran 2014
Fatih Yeşilyurt'u bir de benden dinleyin!
20 Haziran 2014
Sekmen'e açık mektup...
18 Haziran 2014
Heyhat! Kaz'ı tuttuk, bılik kaçtı!
17 Haziran 2014
Sekmen de yakınmaya başladıysa yandık!
15 Haziran 2014
Olduysa mübarek olsun!
14 Haziran 2014
Vebali günahı boynuna!
13 Haziran 2014
Ağlayan Adnan Yılmaz değil, içindeki çocuk!
12 Haziran 2014
İthal İl Başkanı gelirse şaşar mıyım?
10 Haziran 2014
''O da sanki sahada bizimle birlikte oynardı!''.
08 Haziran 2014
Kılıç'ın istifasını nasıl okumalıyız?
07 Haziran 2014
Kaya'ya geçmiş olsun diyeyim de, ya Kılıç'a ne diyeyim?
06 Haziran 2014
Erzurumspor'u bu sene de unutun!
04 Haziran 2014
Ağrı'da seçim kaybedildi, benim başım 'Ağrı'dı!
03 Haziran 2014
El'in Faslısının bar kıyafetli resmi oldu da benim olmadı!
31 Mayıs 2014
Bırak bu işleri, Devlet Su İşleri!
30 Mayıs 2014
Böyle bir manzara hangi Büyükşehir'de olur, bana söylesin lütfen!
29 Mayıs 2014
İsmail emi'nin ölümü alemin ölümüydü!
24 Mayıs 2014
Buzda tuttuğum 'dilek' kabul oldu!
22 Mayıs 2014
Ankara Selfi'si!
21 Mayıs 2014
Cinlerim tepeme çıktı!
18 Mayıs 2014
Esas duruşta durulacak paşa kızı!
17 Mayıs 2014
Bir avuç kömür için bir ömür verenler...
14 Mayıs 2014
Bir kentli daha kütükten düştü!
12 Mayıs 2014
Yağmur duası nasıl oluyor, ahanki yeni öğrendim!
11 Mayıs 2014
Buzda bir 'Dilek' tuttum!
10 Mayıs 2014
Komünistleri benim de Moskova'ya gönderdiğim günler olmuştu!
08 Mayıs 2014
Şakir'e ekmek yok!
06 Mayıs 2014
''Ben olsam Halk Eğitim binasını yıkmazdım!''.
05 Mayıs 2014
Biz bunu saymayız Yavuz hocam!
03 Mayıs 2014
Korkut'tan Akdağ'a absürt jest!
02 Mayıs 2014
Bir aylık Sekmen'i nasıl buldum?
01 Mayıs 2014
Mısır'ın Kalbidir Nil!
30 Nisan 2014
Belediyespor play-off'a çıkarsa yönetimine rağmen çıkacak!
29 Nisan 2014
Hepsi yalan bu gerçek!
24 Nisan 2014
Aziziye'de ilginç detay!
21 Nisan 2014
Lig asıl yeni başlıyor!
19 Nisan 2014
Sekmen girsin devreye, kupa maçını Erzurum'a getirtsin!
17 Nisan 2014
Kamil Aydın'a hava hoş!
16 Nisan 2014
Eskortlu Sekmen dönemi!
15 Nisan 2014
Böyle bir kareden biz de isteriz Yavuz hoca!
12 Nisan 2014
Yakutiye'nin Che Guevara'sı!
11 Nisan 2014
Bizim millet tarafsız muhtarı bile illa bir taraf eder!
10 Nisan 2014
Sakarlığımın cezasını az daha Evren paşa çekecekti!
09 Nisan 2014
'Tek adam'lık adamı 'yalnız adam'lığa götürür genelde!
08 Nisan 2014
Cemal 'Şengel'medi!
07 Nisan 2014
Korsan Lig!
06 Nisan 2014
Aziz Nesin'in oğlu olmak nasıl bir şey?
03 Nisan 2014
Bir gözüm Çat'ta olacak!
02 Nisan 2014
Bu seçimin kazananı var, mağlubu yok!
30 Mart 2014
Belediyespor seçimini yaptı!
28 Mart 2014
Bu seçim yerel değil, genel genel!
27 Mart 2014
Sekmen uzatmaları oynuyor!
26 Mart 2014
Kabul edelim ki, ona çok gırgıt davrandık!
24 Mart 2014
Biz adamı ikiye 'yarar'ız!
23 Mart 2014
Kamil şehire Kamil Başkan!
22 Mart 2014
İçimdeki çocuk öksüz kaldı!
21 Mart 2014
Kamil Aydın seçilirse senin başkanın olmayacak mı?
20 Mart 2014
Küçükler'in vedasını dostlar alışverişte gördü!
19 Mart 2014
Erzurum Beraberespor!
16 Mart 2014
Senin ağzın ne güzel diyor enişte!
15 Mart 2014
O kahvehaneye tek gözle bakmayın!
14 Mart 2014
Yetiş Nevid, bu yangına su serp!
13 Mart 2014
Kutladık mı, kutladık!
12 Mart 2014
İyi ki de düşmandan kurtulmuşuz!
11 Mart 2014
Kılıçdaroğlu'na yumurta atılmasına ben niye sevinemiyorum!
10 Mart 2014
Sıcağı sıcağına 'o toplantı'dan notlar!
09 Mart 2014
Seçimi kim alır sorusuna verilecek en iyi cevap, Elinin körü'dür!
08 Mart 2014
Gözüm pateni kesiyor!
06 Mart 2014
Heybenizde ne var, dökün görelim!
06 Mart 2014
Hanımköylü efsane!
05 Mart 2014
Uçaktaki bir 'sap'ın notları!
03 Mart 2014
Bizim köylere sadece adayken gidilir!
02 Mart 2014
Sekmen'e şirinlik için milli iradeyi katlediyorlar!
01 Mart 2014
O kumarı ilk defa oynuyorum!
28 Şubat 2014
Bu seçim adayların seçimi değil. İl Başkanlarının hiç değil!
26 Şubat 2014
Ali Korkut ol, Ali Gırgıt olma!
25 Şubat 2014
Faruk ağabeyiyi de dinlemişler midir acep?
24 Şubat 2014
Ervak Ervak!
23 Şubat 2014
Ben diyorum hadımım, sen diyorsun çoluk çocuk nasıl!
22 Şubat 2014
Budak'ın yine eli kulağında!
20 Şubat 2014
Milletle daha kötü olmak istememiş!
19 Şubat 2014
Ve MHP'de kuşandı, meydana indi!
18 Şubat 2014
Gevşek çalışan alçaktır!
17 Şubat 2014
Çevir Yavuz hocam, çevir. Çevir kazı yanmasın!
16 Şubat 2014
Çıkmayan candan umut kesilmez!
15 Şubat 2014
Korkut'un aday olmasına en çok MHP'liler sevinmiş!
14 Şubat 2014
Bu liste başkanları çalıştırmaz!
13 Şubat 2014
Gel sen sen ol, sadece başkanı değil, meclisi de seç!
12 Şubat 2014
Yavru 'Kartal' da yolda!
11 Şubat 2014
MHP'li adaylara ilginç gönderme!
08 Şubat 2014
Sekmen ile hele şükür müşerref olabildik!
07 Şubat 2014
Gökten piyango yağdı!
05 Şubat 2014
Ha gayret, bir yokuş kaldı!
04 Şubat 2014
Kabul edelim ki, koltuk tatlı!
02 Şubat 2014
Sen sus okul arkadaşın konuşsun!
31 Ocak 2014
Bu yıl çok yağan hüzün oldu!
29 Ocak 2014
Laga logo yapmış olmayayım ama!
27 Ocak 2014
Entarisi dım dım maç!
26 Ocak 2014
Sıradaki 'sus', Meclis üyelikleri için gelsin!
24 Ocak 2014
O'ndan çok az vardı!
23 Ocak 2014
Daha ilk günden kralı öldürdü, yaşasın yeni kral dediler!
22 Ocak 2014
Ben kaybedene de bakarım, kazananın yanında!
21 Ocak 2014
Bak bu düdük, seçim düdüğü!
20 Ocak 2014
Hangi Murat Kılıç'ın yerinde olmak istemem?
18 Ocak 2014
Gönül liste dinlemez!
14 Ocak 2014
'BUZ' GİBİ GOL!
10 Ocak 2014
Adayları açıklayın, yoksa ben bildiklerimi açıklayacağım!
09 Ocak 2014
Yıldızlar da kayar, durmaz yerinde!
08 Ocak 2014
O Vali yardımcısı ile konuştum!
07 Ocak 2014
Gel finali iyi yap Küçükler!
05 Ocak 2014
Bırak yanında dolaştırdığı adamı, daha kimse adaya bile bakmıyor!
04 Ocak 2014
Bir seçim geyiği!
03 Ocak 2014
Az biraz da Çığlık ve Aksak'a üzülmüş gibi yapsaydınız!
02 Ocak 2014
Efkan Ala ile ilgili ıskalanan bir detay!
29 Aralık 2013
Bu da Kuyucu Kadir Paşa!
28 Aralık 2013
Balık baştan 'kok'tu!
27 Aralık 2013
Kabinede 2 Erzurumlu Bakan olmasına ben de sevindim ulan!
24 Aralık 2013
Bir tek gözünün içine bakılacak adam Sekmen kaldı!
23 Aralık 2013
Daha dındıklamayı bırak!
20 Aralık 2013
Selami Valim, biraz rahatın kaçacak her halim!
19 Aralık 2013
Belli belli! İlçeleri de atattıracaklar ki rahatlayalar!
18 Aralık 2013
Sekmen ağabeyi! Hazmetmem için bana da biraz zaman tanı!
15 Aralık 2013
Maksat sipor olsun! Bugün siyaset yok!
15 Aralık 2013
MHP'nin Erzurum'u alması için deplasman galibiyeti şart!
13 Aralık 2013
Arada neyi var! Sekmen'in hiç gelmese neyi gider?
12 Aralık 2013
Aday maday bahane, Milli Görüş şahane!
11 Aralık 2013
Bu defa bir geliyor, pir geliyor!
10 Aralık 2013
Bırakmayacaklar Sekmen'i biraz da biz sevelim!
09 Aralık 2013
Sekmen'e birisi Pasinler ile Hasankale'nin aynı şey olduğunu söylesin!
07 Aralık 2013
Millete piyangodan trilyon çıkar, bize aday!
06 Aralık 2013
Cıbılın kabadayısı!
05 Aralık 2013
Temayültepe kampından notlar..
04 Aralık 2013
Ey, ey! Heç değilse bir tane fazla uşağı varmış!
03 Aralık 2013
Siz asıl merak edeceğiniz şeyi bilmiyorsunuz!
02 Aralık 2013
Siyasallaşan bir Vali o'ydu, o da işte o'ydu!
01 Aralık 2013
Sekmen kesinin de kesini!
29 Kasım 2013
Anket, manket, temayül, memayül!
28 Kasım 2013
Ha Yakutiye'ye kaymakam, ha Büyükşehir'e reis atamışsın!
27 Kasım 2013
Ben adaya aday demem, Başbakan demedikten sonra!
26 Kasım 2013
Bir müftümüz daha oluyor!
25 Kasım 2013
Tek kollu protokol!
22 Kasım 2013
Başbakan'ın kafasında bir isim var!
21 Kasım 2013
Anket, etiket para etmiyor!
20 Kasım 2013
Ben bu Büyükşehir işinde Adnan Yılmaz'ın yanındayım!
19 Kasım 2013
Sevgili 'gibi'cilere bu sözüm!
18 Kasım 2013
Erzurum yenilmeyi kafasından sildi!
17 Kasım 2013
Ha day day etmek ha aday etmek!
16 Kasım 2013
Kimi aday etsinlerden çok kimi etmesinler ile daha çok ilgiliyiz!
15 Kasım 2013
Tayyip bey bana telefon açarsa kimi aday etsin söylerim!
14 Kasım 2013
Aman avcı vurma beni!
13 Kasım 2013
Gözünüz aydın, Belediyespor bu Pazar da yok!
12 Kasım 2013
Sakalım yok ki sözüm geçe!
10 Kasım 2013
Sabahın körüydü! Ne bileyim bindiğim aracın Müftü'nün aracı olduğunu!
09 Kasım 2013
ERZURUM DİYE YAZDIK, TÜRKİYE DİYE OKUTTUK!
08 Kasım 2013
En iyi başkan, yanına gidilecek başkandır!
06 Kasım 2013
İsteme bir adayı desteklemeyi benden, buz gibi soğurum senden!
04 Kasım 2013
İstermisiniz Büyükşehir adayını Başbakan bir de Çaykara'da ki o berbere sorsun!
03 Kasım 2013
Şimdilik sadece Büyük bize karanlık!
01 Kasım 2013
Ali Korkut, Fatih Cengiz'i 6 ay önce hissetmiş!
31 Ekim 2013
Ali-Cengiz davası!
30 Ekim 2013
Marmaroy!
29 Ekim 2013
Hamid Gazi! Adamsın... Adamımsın!
28 Ekim 2013
Halin vaktin iyi ola, maça 2-0 önde başlayasın!
27 Ekim 2013
Murat Kılıç yazılır, Muhyettin Aksak okunur!
26 Ekim 2013
Desinler diye...
25 Ekim 2013
Aday 'belli' beyler, cümleten geçmiş olsun!
24 Ekim 2013
Ben umaram bacımdan, bacım ölür acından!
23 Ekim 2013
Biz adamı beyhuzur ederiz vesselam!
22 Ekim 2013
Saf arayan saflar!
21 Ekim 2013
Üstünüzü başınızı boşuna yırtmayın!
20 Ekim 2013
Beyler! Tiyatro sahnesi ERGAZ Genel Kurulu değildir!
18 Ekim 2013
Daha da sormayın, buranın odunu kömürü nereden geliyor diye!
14 Ekim 2013
Şişesinden cin çıksın beklerdim, çorbasından kıl çıktı!
13 Ekim 2013
Ben raydan çıktım da!
12 Ekim 2013
Bana oldu ayan, yok bayan!
11 Ekim 2013
Başbakan bir aday adayımıza hangi aday adayını hatırlattı!
09 Ekim 2013
Dandik bir komisyonun hatırlattıkları!
08 Ekim 2013
Bu bilgiler taze bostandan çıktı!
07 Ekim 2013
Asıl gümbürtü sonra kopacak!
06 Ekim 2013
Dükkan senin, sana yok yok!
05 Ekim 2013
Adayı bilmiyorum ama kim olacağını bileni biliyorum!
04 Ekim 2013
Enbesillerin kıskançlıkta sınır tanımamazlığı!
03 Ekim 2013
Birinci sınıf ikinci adam!
01 Ekim 2013
Benim paket meramım başka!
30 Eylül 2013
Bu takım iyi desem bana, kötü desem Yavuz hocama yazık!
28 Eylül 2013
Elim yandı çek yukarı!
27 Eylül 2013
Niyeyse bana Erzurum'un adayı 'belli gibi' geliyor!
24 Eylül 2013
Demek ki Bakan olması iyi birşeymiş!
23 Eylül 2013
Bu Belediyespor'u bence öpüp başınıza koyun!
22 Eylül 2013
''Ne olduysa bene oldi!''
21 Eylül 2013
Şaka maka başkan deseniz iyi olacak!
20 Eylül 2013
Her depremde kaleci olurum!
19 Eylül 2013
Merak edilen her şeyi açıklayanlar da merak ettikleriyle kalacak gibi!
18 Eylül 2013
O ki AVM'lere karşı gelemiyoruz, bari isimlerine karşı çıkalım!
17 Eylül 2013
Sarıgül'ü iki defa gördüm, ikisinde de mezarlıkta gördüm!
16 Eylül 2013
Allah'ım ede, hep böyle ola!
15 Eylül 2013
Allah eyliğin versin hocam!
14 Eylül 2013
Türel'i zirveye taşıyan Dadaş!
13 Eylül 2013
Fatih Terim'i Büyükşehir'e getirin!
12 Eylül 2013
Misafirliğe geldi, Belediye Başkanı seçildi!
11 Eylül 2013
Karadayı öyle diyo!
09 Eylül 2013
Bilin bakalım günah diye evinde TV bulundurmayan Müdür kim?
08 Eylül 2013
Havaryu, ne varyu, ahan onda ne varyu!
07 Eylül 2013
Bu horoz erken öttü, akibeti hayrola!
06 Eylül 2013
Neticeyi bırak, Hatice'ye bak!
04 Eylül 2013
Ali-Başkan-ol Muhyettin-İdare-Et!
03 Eylül 2013
Biz bunu saymıyoruz Yavuz hoca!
31 Ağustos 2013
Onlar bu sıralar ne İsa'ya ne Musa'ya yaranır!
29 Ağustos 2013
Bir şehirde bir horoz olur!
28 Ağustos 2013
Havada bulut, sen adayı yılbaşına kadar unut!
27 Ağustos 2013
Adaylık Kılıç ile Küçükler arasında gidip geliyor!
24 Ağustos 2013
Don biçiciler sahaya indi!
23 Ağustos 2013
Büyükşehir için anket-manket fasarya!
21 Ağustos 2013
15 saniye yeşili kaça verirler?
20 Ağustos 2013
Siz siz olun bu gelenlere hiç yan bakmayın!
19 Ağustos 2013
Belediyespor'un en iyi transferi teknik direktörü!
17 Ağustos 2013
Ağaç diksen, başkan olir sayın Valim!
16 Ağustos 2013
Efsane geri dönüyor!
14 Ağustos 2013
Benim sıra dışı imam hemşehrim!
13 Ağustos 2013
Parti bitti beyler!
12 Ağustos 2013
Bayramın 3. günü ekmek kuyruğu ancak burada olur!
10 Ağustos 2013
Ramazan'ın ekran güzelleri!
08 Ağustos 2013
Büyükşehir'in derdi en çok onları aldı!
07 Ağustos 2013
Ölü şehire 2 kala!..
06 Ağustos 2013
Bu merak çok su kaldırır!
05 Ağustos 2013
Aramızda Vali var, siyasete az biraz ara!
03 Ağustos 2013
Az bir dur, hele orda dur!
01 Ağustos 2013
Sözüm, orta sahada top çevirenlere!
31 Temmuz 2013
Sıradaki bomba hepimize gelsin!
30 Temmuz 2013
En çok da ben kimin yanında olayım diye düşünenlere acıyorum!
29 Temmuz 2013
Armut piş, ağzıma düş!
28 Temmuz 2013
Dediğim gibi! İstifa ettiği gün anlayın ki aday o!
27 Temmuz 2013
Gel de şimdi bu Vali'yi sevme!
26 Temmuz 2013
Yakutiye'nin etkinlikleri, Büyükşehir'in etkinliklerini döver!
25 Temmuz 2013
Sanmam ki bir daha öyle adil bir seçim olsun!
24 Temmuz 2013
İşimiz laga-luga, Allah kurtara!
23 Temmuz 2013
..Ve Tanfer aldı sazı eline!
22 Temmuz 2013
Ah o üçüncü şahıslar!
20 Temmuz 2013
İftar topu atıyor, tansiyonum artıyor!
18 Temmuz 2013
Allah siyasetimizi kabul ede!
17 Temmuz 2013
Meraklı Melahat oldum!
16 Temmuz 2013
Meğer arayan Küçükler'miş!
15 Temmuz 2013
O koltukta bir şey var!
13 Temmuz 2013
Anneme söylemeyin, o bizi profesyonel ligde sanıyor!
12 Temmuz 2013
Aslında Büyükşehir'in adayı hem çok hem de hiç yok!
11 Temmuz 2013
Büyükşehirin kalfası çırağı arattı!
10 Temmuz 2013
Marketlerin önündeki kalabalıkları görünce savaş çıkmış sandım!
09 Temmuz 2013
İyi Vali olma, iz bırakan Vali ol!
08 Temmuz 2013
Fevzi Budak Fırfırik sayesinde Mahkemeyi kazanmış!
06 Temmuz 2013
12 Eylül darbesi ve ben!
05 Temmuz 2013
Erzurum'da oturanın suyu mu çıktı?
04 Temmuz 2013
Yardım edilen aile sayısının artmasına uyuz oluyorum!
03 Temmuz 2013
Erzurum zaman kaybediyor!
02 Temmuz 2013
Küçükler'in aday edilmeyeceğine inanmaya başlıyorum!
01 Temmuz 2013
Polat'larda veda vakti!
29 Haziran 2013
İşte o Murat Kazanasmaz dedikleri!
28 Haziran 2013
Bu millet bizi adaysız komaz!
27 Haziran 2013
Meleklerin kıyağı
26 Haziran 2013
Magazin olsun, 5 kuruş fazla olsun!
25 Haziran 2013
Sessiz çoğunluğun mitingi!
Haber Yazılımı