Yazı Detayı
08 Ekim 2019 - Salı 09:29
 
HER YERDE OLDUĞU GİBİ ARTIK ERDEMLİLER HAREKETİNİ BAŞLATMAMIZ GEREKİYOR!..
Ali Osman ENGİN
 
 

ERDEMLİ OLMAKYADA OLMAMAK (SİTEMGÂH)

Erdemli olabilmek civan mert insan işidir

Suyu dahi yakıp közlenen bir aşk ateşidir

Kaçak güreşenler buna hiç heveslenmesin

O hep tertemiz olup temizleyen er kişidir

 

Temiz olmayanın güya temizlenme çabası

Hep kaynatarak sunduğu da herze çorbası

Bre deyyuzhaddine değil senin erdemlilik

Dur hele yerini iyi bil insanlığın yüz karası

 

Duyulan itimatve güveni kolayca sarsanlar

Payton kabadayısı ve de kışkırtıcı korsanlar

Yaptıkça şeytanlığı hazır oluna taşlanmaya

Şeytan tikelesibeyazı karaya çalan insanlar

 

Bir tutam sakal ilealtta oynar şalvar gellesi

Olamaz şerefe timsal bak bu iş onur meselesi

Olmadığın gibi görünmeyedurma devam et

İner bir gün sarhoş kafana hakikatingüllesi

 

Et yiyen atlar gibi itleşipsağa ve sola havlayan

Ot yiyen itler gibi atlaşıpda rehvanca kişneyen

Bukalemun gibi her şekilden şekile girebilse de

Gelir bir Molla Kasım çeker ya sigaya seçmeyen

 

Her gördüğün uzun saçlıya anam diye sarılırsın

Bak demesi benden  böyle giderse hep alışırsın

Bakarsın çıkar bir uzun saçlı hiç te anan olmayan

Yersin zokayı farşımalamat olur ortalıkta kalırsın

 

Bileceksin söylediğin o sözlerin kaderin olacağını

Eyvah benmiymişim deyip saçını başını yolacağını

Vakti gelmeden öten horozun kesilen başı misali

İçine kurt girmiş çiçek benzeri açmadan solacağını

 

Gavs’ınisterse Allah’ı bırakır da Lat’a bile taparsın

Bunu güya dindarlık vede haşa ihlas adına yaparsın

Şeytan bile o kadar Allah’a imandan beri olmazken

Ne kolay akıl yolundan Kur’an Rehberinden saparsın

Bütün bunlar dinimiz İslâm’ı tahrif etme projesidir

Siyonizm ve Vatikan’ın imanı da sarsan  angajesidir

Dinler arası diyaloğu savunan cübbeli kardinallerin

Haşa dinden ve imandan eden çıkılmış sirajesidir

 

Peygamberim Hazreti Muhammed kitabım Kur’an

Dinim de İslâm’dır bütün çağlara damgasını vuran

Kur’an Allah kelamıdır geçmez yerine insan kelamı

Bunun dışında her iddia afyondur beyni uyuşturan

 

Ya avcı ya da av olmak yaşam gerçekliğinin gereği

Avı avcıya götürmek en adilik ve şerefsizlik örneği

Duyulan güven ve de itimat eseri üstlenilen bedeli

Çalana çırpana yem etmek bozar ahlâkı ve geleneği

 

Çalınıp çırpılacak mal ve mülk tükenip kalmayınca

Güven verip emeğine çökülen kurban bulamayınca

Başlar bu melunlar yemeye kendi ar ve namuslarını

Verdikleri sözlerde durup onurlu  davranamayınca

 

Çıkar ortaya pervane böcekleri ve kınalı Yussufçuklar

İki kanat bir gövdeden oluşan ve beyinsiz kurtçuklar

Ateşin leş diye üzerine konup nemalanmak isterken

Kanatsız ayaksız cayır cayır yanarlar o tossuncuklar

 

Bre kahpeler Ensar dan olmayı çok kolay mı sandınız?

Ya münafıkça davranmayan misafirperver insandınız?

Varını yoğunu Nebi’ye sunan ev sahibi olmak kolay mı

İmanı torbaya koyup karayı beyaz beyazı kara sandınız

 

Sizin Namazınız bile kılınmaz başınızla kıçınızla hilesiniz

Ar ve namus sahiplerine tuzaklar kuran çok zor çilesiniz

Ne divanlar ve nede dergâhlar sizi aklayıp paklayamaz

Bu Milletin aklını bozmadan tırpanla yerden biçilesiniz

 

                                                           Prof. Dr. Ali Osman ENGİN (07.10.2919)

 

Muhterem ve sevgili en sevgili olma özelliğiyle dostuna dost düşmanına yaman olan aziz Hasankaleliler! Hepinize selam, sevgi ve muhabbetlerimi sunuyorum. Tüm aile fertlerinize sağlık ve afiyetler diliyorum. Rabbim yar ve yardımcınız olsun. Çocuklarınızı imandan, Kur’andan, izandan ve şuurdan ayırmasın İnşallah.

 

İçerisinden geçtiğimiz zaman dilimi olarak an itibariyle çok ağır sorunlarla karşı karşıyayız. Akdeniz’de büyük Türk Milletinin ezeli ve ebedi düşmanları olan terör ve çete devletleri güç birliği yaparak bir oldu bittiyle uluslararası sözleşme ve hukuk kurallarıyla hakkımız olan doğal kaynaklara çökmeye çalışmalarıkurulan tuzağın sadece bir boyutudur. Temelde çıkar ve menfaate dayalı Araplaşma, Selefi veya Vatikan destekli ılımlı İslâm peşinde koşarak Türk Milletinden ve Türk Devletinden geçmişe dayalı karın ağrıları olanlar, öfkelerini ve kursaklarında biriktirdikleri kin ve nefretlerini kusmaya devam ediyorlar. Eylemlerinin ve söylemlerinin hadlerini aşarcasına şiddeti ve ağırlığı, aziz Milletimizden yedikleri darbelerle açıklanabilir. Kurulan hain tuzaklara Allah korusun düşmemeliyiz.

 

Önce kendimizi düzelterek Rabbimizden alacağımız yardım ve O’nun yaratacağı imkân ve fırsatlarla tarihteki örneklerinde de olduğu gibi o leş kargalarını Akdeniz’in dibine gömeceğiz. Barbaros Hayrettin Paşa’nın, Yavuz Sultan Selim’in, Piri Reis’in, Fatih’in, Mustafa Kemal Atatürk’ün geri döndüklerini görenlerin akılları, fikirleri çöpe karışmış ve tir tir titremeye başlamışlardır. Yavuz sondaj gemimiz Kıbrıs’ın güneyinde hakkımız olan paftalarda arama yaparken, Yunanistan’ın Kıbrıs Rum kesimine koruma amaçlı tahsis ettiği F16’lar kanat çırpıp uçamamışlar ve Rum kesimi sözcüleri kendileri bunu bir korkaklık olarak ifade etmişlerdir. Doğrudur adaletten yana olup adil davranmayan, adaleti mülkün temeline koymayanların yürekleri sağlam, davranışları cesur olamaz.

 

Her ne kadar korkaklık emaresi olarak riske girmemişlerse de; bilmeliler ki korkunun ecele faydası yoktur. Çarşıya pirince giderken evdeki bulguru da kaybedeceklerini göreceklerdir. Mısır’ın darbeci lideri Sisi, akıtmaya devam ettiği kan deryasında boğulacak ve esemesi bile okunmayacaktır. Cübbeli Kardinal, vatan haini FETÖ’ye sahip çıkarak CIA’ nin ılımlı İslâm projesini desteklediklerini ve Mısırı’ da bu projenin merkezi yapmak istediklerini belirten Sisi, Fetöyü de mısıra davet etmiştir. Kimin kimleri neden desteklediği ile ilgili gerçeklikler yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Bahse konu Arap coğrafyalarında Vahabilik inanç sistemi oldukça yaygındır. Bu inanç sisteminde Peygamber ve onun hadisleri göz ardı edilmektedir. Fetullah Gülen eğer denilenler doğruysa, hiç Hacca gitmediğini düşünürseniz, bağlantıların neler olabileceğini tahmin edebilirsiniz. 

 

Sosyal medyada yapılan paylaşımlardan yola çıkarak Vatikan’da bulunan bazı mezarların bazı kayıp kişilere ait olabileceği iddiaları mutlaka araştırılmalı ve insanlara işin doğrusu anlatılmalıdır. Devletin en kılcal damarlarına kadar sızan Fetöcü Paralel yapının bu konuda bilgilerinin olabileceği düşünülebilir. Umarım yakında bu konuaçıklanır ve hepimiz öğreniriz. Sağlam bilgi ve belgeye sahip olmadan hiç kimseyi töhnet altında bırakmamak gerekir. Ancak yaşadığımız 15 Temmuz kalkışması ve darbesinin de hepimizi uyandırması ve daha fazla duyarlılığa sahip olmamızı zorunlu kılmaktadır. Amerika’da CIA’ nın gölgesinde ve yakın korumasında yaşayan birinin Vatikan’a çokta uzak olmayacağı tahmin edilebilir. Belki de Fetö kendi mezarını Vatikan’da çoktan ayırtmıştır.

 

Ortadoğu hakeza, kuyularından fışkıran petrol Allah korusun bütün dünyayı yakmaya hazır ateş topların a dönmüştür. Amerika nasıl olsa sınırlarından uzak olduğu için ateşe benzinle yaklaşmaya devam ediyor. Amerika şunu çok iyi bilmelidir ki; Suriye’de, Irak’ta tutuşturulan ateşin dumanı Amerika’ dan çıkacaktır. Amerikan toplumu refah toplumudur. Bu toplumun refahına dokunulduğu zaman yer yerinden oynayacaktır. Amerika’nın Türkiye ile savaşı gözer alması demek, Amerikan toplumunun refahının mefahının alt üst olması demektir. Bu yüzden Amerika hep taşeron örgütleri kullanmaktadır. Onları silahlandırıp sahaya sürmek istemektedir. Bu arada atılan devriyelerle Türkiye ile de yan yana olduğu imajını veriyor. Esasında bu bir zafiyet ve zayıflık göstergesidir. Aşağılık bir terör örgütünü silahlandırarak ondan medet uman bir gücün artık güç sayılamayacağını herkes bilir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti etkin diplomasiyi de arkasına alarak bir an önce harekâtı başlatmalıdır. Her geçen gün yeni bir risk alanı demektir.

 

Tüm siyasi partiler terörle aralarına mesafe koymalıdırlar. Bunu da eylem ve söylemlerle mutlaka canlı tutmalıdırlar. Özellikle HDP’nin bu konuda geri dönüşü olmayan yola girmeden terör örgütüyle irtibat ve iltisakını kesip deklere etmesi bekleniyor. Eğer bir Türkiye partisi olarak herkesle beraber Kürt halkının huzur ve refahını savunmak istiyorsa, bunu mutlaka yapmak zorundadır. Amerika bahse konu türlü türlü kumpaslar kurarken ve doları en etkili bir diz çöktürme aracı olarak kullanırken, siyasi otorite tarafından doların kullanılmaması konusunda tedbir alınıp önerilerde bulunulurken, işte o dışarıdaki küresel güçler tarafından yapılandırılan cemaat, dergâh ve kripto yapılar dolarla Hac ve Umre turları düzenliyorlardı.

 

Açıkça ve yürekleri tutmadığı için Türk düşmanlığı yapamayanlar, bunu Atatürk üzerinden yapmaya çalışanların ne kadar Amerika düşmanı oldukları anlaşılıyor!.. Suudilerin Kâbe’de ki Osmanlı eserlerini yıkma kararları üzerine Atatürk’ün; “Osmanlı eserlerini yıkarak Kâbe’ye zarar vereceğinizi duydum. Sakın ha!.. Ordularımı doğudan çeker güneye inerim…” diyerek bu eylemi önlediğini bilseler de söyleyemezler. Çünkü edep ve erkânları buna müsait değildir. Bunların aynı zamanda soyları da sopları da çürüktür. Derdim o melanet yapıların bizlerin yanında olması veya bizler gibi olmalarını sağlamak değil, herkes tarafından tanınıp bilinmeleridir. Allah korusun onlarla yan yana olmaktan Allah’a sığınırım. Onlar sahip oldukları sufatsız sıfatlarla Allah’ın huzuruna gidecekler ve hak ettikleri mutlak adaletin sillesini yiyeceklerdir.

 

Orada yalan söyleyemeyecekler, yaptıklarına yapmadık diyemeyecekler, hile ve hurda yapamayacaklar, onun bunun malını gasp edemeyecekler, modern tefecilik yapamayacaklar, bir daireyi birkaç kez satamayacaklar veya sebep olup kendi sattıkları dairelerin başkalarına da satılıp hasız kazanç elde edilmesine ve hak sahiplerinin travma yaşamalarına rıza gösterip sebep olamayacaklar,  Cehennem yolcularıyla irtibat ve iltisak içerisinde olarak Cennete yol tutamayacaklar, bu kir ve lekeden imkân ve fırsatları varken temizlenmedikleri sürece çok uzun olan bu dünyada ve ebedi olan öbür dünyada hep başları önlerine eğik olacaktır. Bu akılları başlarından uçmuş zavallılar bilsinler ki öbür dünyada eğer varsa bütün sevaplarını bu dünyada ödemedikleri bedeller olarak hak sahiplerine kayıtsız şartsız ödeyeceklerdir. Zaten onlar için en anlamlı ve ağır cezada bu olsa gerek.

 

Hakiki bir Müslüman Cenabı Allah’ın huzuruna vardığında, işlediği günahlardan dolayı ; “-ne yapayım Şeytan beni de kandırdı” diyerek kurtulamayacaktır. Bu safdillikle bu dünyada da hiçbir kestirme hedefine ulaşamayacaktır. Bu insan müsveddelerine buğuz dahi etmeden hatta taraf olarak onların önünde rol üstlenenlerin de yatacak yerleri yoktur. Bunun adı da suçluları korumak, onların yeni kurbanlar bulup aynı suçları tekrar işlemelerine imkân ve fırsat yaratmaktır. Yani suça yatakçılıktır. Ne diyeyim, son ve en güzel sözü Yüce Yaradan söyleyecektir!..

 

Tekrar selam ve sevgilerimle.

 
Etiketler: HER, YERDE, OLDUĞU, GİBİ, ARTIK, ERDEMLİLER, HAREKETİNİ, BAŞLATMAMIZ, GEREKİYOR!..,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
26 Mayıs 2020
BİLMEYİ BİLENLER NEZDİNDE CAMİLERİMİZE DÎNİ, SOSYOLOJİK, PSİKOLOJİK VE KÜLTÜREL BİR BAKIŞ!..
23 Nisan 2020
BİZE NE OLDU DESENE NEDEN BU HALE DÜŞTÜK
09 Nisan 2020
TÜM EMNİYET TEŞKİLATI MENSUPLARIMIZIN POLİS HAFTASI VE 10 NİSAN POLİS GÜNÜNÜ CANI GÖNÜLDEN TEBRİK EDİYORUM
01 Nisan 2020
ÜST AKILA DİYECEĞİM BİRKAÇ SÖZÜM VAR!..
24 Mart 2020
RİSKLERİ FIRSATA ÇEVİRMEK!..
19 Mart 2020
ÇANAKKALE DİLE GEL!..
16 Mart 2020
TEYO PEHLİVANLA KORONA VİRÜSÜ VE DİJİTAL DÜNYA SOHBETİ!..
13 Mart 2020
KÜRESEL ZORBALAR KORONA VİRÜSÜ VE YEREL FIRSATÇILAR!..
09 Mart 2020
FETÖNÜN VİRÜSLÜ SURİYE MANEVRALARI GÖZDEN KAÇIRILMAMALI!..
12 Şubat 2020
BÖYÜK OSMANLA TEYO GALAYA GELMİŞLER, GÖRELİM BAKALIM KİME NE DEMİŞLER!..
07 Şubat 2020
12 ve 13 MART YENİDEN DİRİLİŞ DESTANIDIR!..
03 Şubat 2020
2030 ve 2040 ' ın küresel dünyasını tarih bilinci ve şuuruyla şimdiden okuyup ona göre yönetim, üretim ve tüketim stratejileri geliştirebilen insan kaynaklarına ihtiyacımız var!..
20 Ocak 2020
JEOPOLİTİK STRATEJİLERDEN TEOPOLİTİK STRATEJİLERE GEÇİŞ DÖNEMİ
07 Kasım 2019
YÜKSEK DAĞLAR GİBİ YÜCEYİM DEME GÜN GELİR ETRAFIN YOL OLUR!
29 Ekim 2019
TERÖR EMPERYAL PROJESİ MİLLET VE ÜMMETHESAPLAŞMASI MI!?..
21 Ekim 2019
KİM DOST KİM DÜŞMAN BU ÇOK İYİ BİLİNE!..
01 Ekim 2019
HASANKALENİN DÜNÜ BUGÜNÜ VE YARINI
22 Eylül 2019
OLAYLARI KÖR NOKTALARINDAN OKUYUP OKUTARAK KURULAN TUZAKLARI BOZMAK ZORUNDAYIZ!..
01 Eylül 2019
TARİHSEL OLAYLAR VE SOSYOLOJİK OLGULAR
26 Ağustos 2019
BEN YAZIP UYARMAZSAM KİM YAZIP UYARACAK!..
06 Nisan 2019
31 MART YEREL SEÇİMLERİ
19 Aralık 2018
DEVLETİMİZİN VE AZİZ MİLLETİMİZİN BEKA SORUNU
05 Eylül 2018
ULUSLARARASI İLİŞKİLER VE BEKA SORUNU!..
14 Ağustos 2018
AMERİKA’NIN PAPAZ KAÇTI OYUNU!..
08 Ağustos 2018
Amerika’nın Emperyalist Eylemlerinin Tehdit Seviyesine İnmesi!...
16 Temmuz 2018
15 TEMMUZU ANARAK UNUTMAMAK VE GEREĞİNİ YAPMAK
08 Temmuz 2018
CAN ÇEKİŞEN KRİPTO HAİNLERİNKUMPAS TUZAKLARI!..
31 Mayıs 2018
27 MAYIS VE ÜLKÜSÜ; TEK VATAN-TEK MİLLET-TEK BAYRAK-TEK DEVLET ADINA
25 Mayıs 2018
HEP AYNI YÖNTEM TEKNİK VE ARAÇ GEREÇLERELE GELECEĞİN DAHA İSTENDİK YAPILACAĞINI HAYAL ETMEK VE DÜŞÜNMEK OLS OLSA DELİLİK EMARESİ OLABİLİR!..
19 Mart 2018
ÇANAKKALE ÇANAĞINDAN BESLENMEK!..
05 Mart 2018
28 ŞUBAT POST MODERN DARBE GİRİŞİMİ
13 Şubat 2018
CUMHURİYET DÖNEMİ DARBELERİN TARİHİ SÜREÇ İÇERİSİNDE DOĞURDUĞU SONUÇLARDAN YOLA ÇIKILARAK SOSYOLOJİK BAKIŞ AÇISIYLA DEĞERLENDİRİLMESİ
25 Aralık 2017
KUDÜS Stratejisi Yeniden Dirilişin Milâdı Olacaktır
06 Aralık 2017
İRAN-AMERİKA VE TÜRKİYE
11 Kasım 2017
AMERİKA’NIN YENİ DÜNYA DÜZENİ VE PDY/PKK’YA BİÇİLEN YENİ ROL
20 Ekim 2017
KORSAN REFERANDUMLA MEŞGUL EDİLMEK İSTENEN TÜRKİYE İDLİB HAREKÂTIYLA RESTİNİ ÇEKTİ VE HAÇLI İTTİFAKININ KİRLİ EMELLERİNİ KURSAKLARINA GÖMDÜ!.. BİZLERE DÜŞEN CEPHE GERİSİNİ SAĞLAM TUTMAKTIR.
29 Eylül 2017
İHANET ATEŞİNDE AKLINI ISITANLAR KENDİ BEDENLERİNİN YANIŞINI SEYREDECEKLER!..
18 Ağustos 2017
İhanet Çeteleri ve Terör Yapılarıyla Beraber Kayıran ve Koruyanlara da Amasız, Fakatsız Dokunulmalıdır!..
17 Temmuz 2017
15 TEMMUZ ÜZERİNDEN 1 YIL GEÇTİ
26 Haziran 2017
DEVLETİ BAŞSIZ BIRAKMAYA NİYET EDENLER KUZGUNLARA LEŞ OLMAKTAN KURTULAMAYACAKLAR!..
18 Mart 2017
NEYE EVET NEYE HAYIR!..
20 Şubat 2017
ANAYASA VE BAŞKANLIK (HÜKÜMET) SİSTEMİ REFERANDUMUNDA EVETLE HAYIR YER DEĞİŞTİRİRSE!...
04 Şubat 2017
ANAYASA REFERANDUMU VE TÜRK EĞİTİM SEN GENEL BAŞKANININ SÖZLERİ!..
13 Aralık 2016
ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ SINIRLARIMIZIN ÖTESİNİ DE KAPSAYAN BİR BÖLGE ÜNİVERSİTESİ OLMA YOLUNDA
24 Temmuz 2016
VATAN VE MİLLET DÜŞMANI HAİN DARBECİLERİN TÜM FARKLILIKLARI İÇİNE ALAN BÜYÜK TÜRK MİLLETİNDEN YEDİKLERİ İFLAH OLMAZ DARBELER!
06 Haziran 2016
YERELLEŞME GÖRÜNTÜLÜ ÇIKAR OYUNLARIYLA TERÖRE ALTYAPI OLUŞTURMA VE TÜRKSÜZ OSMANLICILIK OYUNLARI!
04 Şubat 2016
Sabancı Suikastının Faillerinin Vermek İstedikleri Mesajları Anlamak!..
11 Ocak 2016
NİZAMI ALEM ÜLKÜSÜNÜN ARADIĞI ŞAHSİYETİN KAPİTALİST SİSTEM İÇERİSİNDE GEÇİRDİĞİ BİREY OLMA BUHRANLARI!..
06 Aralık 2015
YAKIN ÇEVREMİZDE OLUP BİTENLER VE DÜŞÜRÜLEN RUS UÇAĞINA TAKILI MASKELERİN DÜŞÜŞÜ
15 Kasım 2015
ATATÜRKLE HESABI OLANLARA İTHAF EDİLİR!..
29 Ağustos 2015
Devlet sabrının sınırları ve terör örgütünün öfke kontrolsüzlüğü
04 Ağustos 2015
ATATÜRKLE HESABI OLANLARA İTHAF EDİLİR!..
21 Şubat 2015
ABD’de bir askeri okulda ders olarak anlatılan Horoz ve Tilki Hikayesi!
18 Ocak 2015
FRANSA’DA YAŞANAN KATLİAMIN ARKASINDA OLANLAR
10 Ocak 2015
CHARLIE HEBDO – KARİKATÜR – İNFAZ
25 Aralık 2014
TARAFLARIN KONTROL EDİLEMEYEN BEŞERİ ÖFKE ŞİDDET VE HİDDETLERİ ARASINDA KAYBEDİLEN İNCE AYRINTI OKUMALARI
11 Aralık 2014
SEÇİM BARAJI VE SEÇMEN İRADESİ
23 Mart 2014
GARİP BİR ŞEKİLDE DEĞİŞEN HASANKALE
17 Mart 2014
ÇANAKKALE NEDİR? NE DEĞİLDİR?
17 Şubat 2014
YENİ TOPLUMSAL DÜZEN VE YAPININ TEMEL DEĞİŞKENLERİ; DURAĞANLIK-KAOS-DÜZEN VE HAYIR VE ŞER İLİŞKİSİ
02 Şubat 2014
DEĞİŞMESİ İSTENEN SEÇİM YASASI NELERİ DEĞİŞTİRMELİDİR?
19 Ocak 2014
DİL KÜLTÜR SİYASET VE MEDYA İLİŞKİSİ KAPSAMINDA POST MODERN ANLAYIŞ
07 Ekim 2013
ALLAH KORUSUN ZIVANADAN ÇIKMAK ÜZEREYİZ!
29 Eylül 2013
BEKTAŞİLİK, MEVLEVÎLİK KÜLTÜRÜ, İBRAHİM HAKKI HAZRETLERİ VE TEYO FELSEFESİ
12 Eylül 2013
Ortadoğululaşmayı Özlediği ve 12 Eylül Öncesini Heves Edip İçine Közlediği İçin Ortası Mortası Mağaraya Dönen ve Hep Aynı Kenarı Kullanan Üniversite-i Ortadoğu!..
03 Eylül 2013
Hasan Kalenin Dünü ve Bu günü –Teyo Çözsün Kör düğümü!
15 Ağustos 2013
BİR BİLENİN PİR YANILDIĞI GİBİ ÇOK BİLENLER DE ÇOK YANILACAKLAR!..
18 Temmuz 2013
CENABI ALLAH GÖNDERDİĞİ EN SON DİNİNİN KORUYUCUSUDUR
08 Temmuz 2013
Dersanelerin Kapatılması veya Kapatılamaması!..
29 Haziran 2013
TOPLUM MÜHENDİSLİĞİ PROJE OKUR YAZARLIĞI VE TEYO PEHLİVAN’IN ANAYASA YORUMU
24 Haziran 2013
GEZİ PARKI OLAYLARI İLE AVRUPA BİRLİĞİ ARASINDA GİDİP GELEN YANSIMA OKUMALARI!..
18 Haziran 2013
TANSİYON MUTLAKA DÜŞÜRÜLMELİ
04 Haziran 2013
AKİLLER VE ARİFLER
22 Nisan 2013
SOSYAL SERMAYENİN ERİMESİ VE TEYO PEHLİVANIN YERİNMESİ
25 Şubat 2013
Zamanın Ruhu Değişti ve Teyo İmdada Erişti!..
07 Şubat 2013
YAYI KIRILAN DADAŞ!...
07 Ocak 2013
ZEMHERİ AYAZINDA YANARAK MİLLETİNİN UFKUNU AYDINLATANLAR
30 Aralık 2012
İYİLİK
26 Kasım 2012
İTEN ARABI KARIŞAN MEZHEPLER ARASINDA ARAMAK!
16 Kasım 2012
TERÖR SORUNUNU KİM ÇÖZER, KİM ÇÖZEMEZ?
11 Kasım 2012
TBMM TEZKERESİNİN ANLAMI VE ANLAMSIZLAŞTIRILMASI
Haber Yazılımı