Yazı Detayı
22 Eylül 2019 - Pazar 12:01
 
OLAYLARI KÖR NOKTALARINDAN OKUYUP OKUTARAK KURULAN TUZAKLARI BOZMAK ZORUNDAYIZ!..
Ali Osman ENGİN
 
 

Çok değerli okurlarım ve sevgili dostlar, hepinizi en samimi dileklerimle selamlıyorum ve dertlerinize deva, hastalıklarınıza şifa, borçlarınıza eda ve bedeninize güç ve kuvvet diliyorum. Ülkemizin huzur ve güvenini bozmayı hedef alan, toplumsal birlik ve beraberliğimizi her fırsatta sabote eden, sosyal, kültürel, ekonomik, teknolojik gelişme ve hamlelerimizi içlerine bir türlü sindiremeyen ezeli ve ebedi düşmanları da bizlerden alacakları yok edici darbelerle beraber yüce Allah’ın şaşmaz adaletine havale ediyorum.

 

Aziz milletimize dayatılan menfur olayları kurgulayanlar, vurmayı plânladıkları her bir darbe ve hamleyi gerçekleştirmek için ayrı ayrı proje çalışmalarıyla tutum ve davranışlarını ortaya koymaya devam ediyorlar. Hazırladıkları projelerdeki problem sorularını ise, bizim görsel ve yazılı medyamızda seçilmiş yazar, gazeteci, muhabir ve haçan komplo teorisyenlerine tartıştırıp,doğal olarak bu figüranların hemen hemen hepsi, önceden seçilerek üzerinde çalışılmış olan soruları cevaplamayayönlendiriliyorlar. Onlarda hazırlanan senaryoların birer parçası olarak rollerini icra etmeye çalışıyorlar. İçlerinden birkaçı doyurucu ve temel gerçeklikleri tarafsız bir şekilde ortaya koymaya çalışıyorlar.

 

Verilen cevaplar ya mevcut siyasi otoriteye destek adına ne olursa olsun savunucu veya muhalifler adına iktidarı eleştirme ve doğru – yanlış analizlerine girmeden kendilerince naylon sentezler yaparak sanal gerçeklikler üretmeye çabalıyorlar. Üretilen bu sanal gerçeklikler her ne kadar ana gerçekliklerden üretilmiş gibi gösterilse de, aslından tamamen farklı ve bedenleri felç edip uyuşturan uyuşturucular gibi zihinleri uyuşturucu, toplumu farklı ve akla gelmeyen karanlık rotalara yönlendirici işlevlere sahiptir. Bu yapılanları psikolojide bıktırarak duyarsızlaştırma şeklinde açıklayabiliriz. Sürekli yalan söyleyip yanlışlara doğru diyenlerin ne zaman doğru söylediklerine bakılmaz. Sürekli doğru söyleyenlerinde nerede ve ne zaman ne söylediklerine bakılmaz. Çünkü o her zaman, her yerde yapılması gerekeni yapar ve denilmesi gerekeni der.

 

Bana göre ister iktidar ve isterse muhalefet olsun, eğer oy kaybı yaşanıyorsa bilinmelidir ki bunun ana nedeni; izleyicileri adeta aptal yerine koyarak yapılan yanlışları doğru ve doğruları da eğri gösterme çabalarıdır. Burada basit bir şekilde sorulması gereken iki soru vardır. 1- Eğer her şey doğru ise, toplumsal yapı, onun kurumları ve bireysel ölçekte yaşamak zorunda kaldığımız iç ve dış sorunları nasıl izah edeceksiniz? 2- Eğer her şey yanlış ve gerçekten TEKNOFEST’ te de sergilenen ve gurur veren çalışma ve gelişmeleri, yapılan terör mücadelesini nasıl izah edeceksiniz? Anlayabildiğim kadarıyla Hazırlanan dış ve iç kaynaklı sinsi ve topyekun Milletimizi ve Devletimizi hedef alan projelerin gizli ve kripto hedeflerinin gerçekleşmesi için yanlışların doğru ve doğruların da yanlış gösterilerek kafa karışıklığı yaratılması gerekmektedir. Sürekli kafa karışıklığı yaşayan bireylerin musibetlerden nasihat çıkararak doğru karar vermeleri psikolojik olarak beklenemez.

 

Toplumun bu durumundan yararlanacak olanlar da, hain terör örgütleri, CIA destekli ve Vatikan bağımlı kripto cemaat ve tarikat yapılarıdır. Bu kripto paralel yapılar ve bu yapıların kurucuları ile ilgili sosyal medyada çok düşündürücü ve çarpıcı açıklamalar yapılmaktadır. Çok doğal olarak, bu yapı mensuplarının niyet, söylem ve eylemleri; İslâm ahlâk ve faziletine sımsıkı sahip olup, Türk Milletinin bir mensubu olmaktan gurur duyan; “İlayıKelimetullah” davasına inanan Kızılelma yolcularının nefret ve anti patilerini köpürtmüştür. Bu kripto yapıların tarih bilincine ve tarih şuuruna ihtiyaçları yoktur ve devlet ve millet olmanın gereği olan milli ve yerli konulara asla girmezler. Kimin kucağına otururlarsa onun düdüğünü çalarlar. Tespih çekip zikir getiripters düz takla ata ata yaklaştıkları siyasi otoriteyi kullanarak Türk Milletinin tarihi geçmişine ait şahsiyetlere tahammülleri olmadığından, hemen yanı başlarında varsa onlara ait görüntü ve izleri en kısa sürede yok ederler. Bu paralel ve kripto yapılar kendi içlerinde şeyhlik ve zakirlik mücadelesine girdiklerinde birbirlerini dinsizlik, şarlatanlık ve küstahlıkla suçlarlar. Kendileri dışındakileri gâvur, kendilerini de Müslüman görerek tüm gizli ve kripto faaliyetlerini bu temele oturturlar. Amerika’ya, karşıdırlar ama Amerikan doları ile Hac ve Umre turları düzenleyerek diğerlerinin sırtından bedava Hac ve Umreye giderler. Onun bunun sırtından geçinmeye alışa alışa artık her türlü dolandırıcılık, hak etmedikleri makam ve mevkilere yükselerek devlete paralel yapılar oluşturmak, taşeronları oldukları küresel ağababalarının kucağında uygun pozisyonlar alarak oturup onların ağızlarındaki salyalı düdükleri öttürürler. O düdüklerin sesi tarih şuuru ve tarih bilinci zayıf, kendi değerlerini daha oturtamamış, imanın en düşük seviyesine sahip, hafızaları sanal ve portatif hafıza kartlarıyla değiştirilmiş ve farkındalık düzeyi düşük gençleri çok cezbedicidir. İşte bu cazibeye kapılanların büyük bir çoğunluğu terör örgütü mensupları olarak bu millete ve devlete ihanet bayrağını açmışlardır. Aslında o düdükten çıkan kripto mesajlar ilimünati gerçekliğindeki 25. Kareye düşen mesajlardır. Onları da uyuşturup sarhoş etmiştir. Bu şuuru kaybolan şuursuzların kendilerini insanlık değerlerine bağlayan ipleri ve bir yerlerinden tutulacak sapları da kalmamıştır.

 

Bu ipsiz ve sapsızlar kendi kaderleri haline getirdikleri her türlü haksızlık, yalan, dolan, sahtekârlık, dolandırıcılık ve namussuzluğu yaparlar. Ancak merdiven altlarında veya daha albenisi olan yerlerde adeta saadet zincirleri ile kayıtsız mensuplarının kaydını tutup kesinlikle konjonktürel ve manüplatif bağlarla birbirlerine bağlayan dergâhlar kurup fikirsiz zikir dünyasına dalmak için, oraya vardıklarında aklanıp paklanırlar!.. Hakiki bir Müslümanın Allah korusun bunlara inanıp, imanını sağlamlaştırmaya çalışması adeta bir ham hayal avcılığıdır. Örneğin İman kurtarma operasyonu yapanların fikir babasının kabrinin Vatikan da olabileceğini iddia eden bir sosyal paylaşımı okuduğumda inanın sevgili dostlar şok oldum. Bu olup bitenler tüm boyutları ile derinlemesine ve bulanık zihinsel faaliyetlerle analiz edilip değerlendirildiğinde, neden bu toplumun kültür, inanç ve değerler açılarından bu hale geldiğini anlayabiliyorum.

 

Her gün duyduğumuz ve gördüğümüz kadarıyla Amerika ve soytarıları tarafından PKK terör örgütünün uzantısı ve muadilleri olan YPG-PYD ve benzerleri binlerce tır dolusu silah ve mühimmatla kuşandırılıyorlar. Batı emperyalizminin oyun kurucuları terör örgütlerini silahlandırıp eğitim vermelerine gerekçe olarak; Türkiye Cumhuriyeti Devletinden gelecek bir müdahaleye karşı alınan bir tedbir  şeklinde algılanmasını istiyor. Eğer Türkiye Cumhuriyeti Devleti en kısa zamanda Fırat’ın doğusu ve batısına çok en kısa zamanda etkili bir müdahalede bulunmaz ve süreç uzarsa, işte o zaman Amerika git gide hızlandırdığı silah ve mühimmat desteğini artıracaktır. Amerika, dünya kamuoyuna da bu doğrultuda mesaj vermektedir. Silah ve mühimmat desteğini Türk Silahlı Kuvvetlerinin olası müdahalesine tedbir olarak gerekçelendirmektedir. O halde hiç zaman geçirmeden ve gerekli diplomatik kanalları da mutlaka devreye sokarak çok hızlı ve etkili bir müdahalenin fitili ateşlenmelidir.

 

Selam ve sevgilerimle.

 
Etiketler: OLAYLARI, KÖR, NOKTALARINDAN, OKUYUP, OKUTARAK, KURULAN, TUZAKLARI, BOZMAK, ZORUNDAYIZ!..,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
07 Kasım 2019
YÜKSEK DAĞLAR GİBİ YÜCEYİM DEME GÜN GELİR ETRAFIN YOL OLUR!
29 Ekim 2019
TERÖR EMPERYAL PROJESİ MİLLET VE ÜMMETHESAPLAŞMASI MI!?..
21 Ekim 2019
KİM DOST KİM DÜŞMAN BU ÇOK İYİ BİLİNE!..
08 Ekim 2019
HER YERDE OLDUĞU GİBİ ARTIK ERDEMLİLER HAREKETİNİ BAŞLATMAMIZ GEREKİYOR!..
01 Ekim 2019
HASANKALENİN DÜNÜ BUGÜNÜ VE YARINI
01 Eylül 2019
TARİHSEL OLAYLAR VE SOSYOLOJİK OLGULAR
26 Ağustos 2019
BEN YAZIP UYARMAZSAM KİM YAZIP UYARACAK!..
06 Nisan 2019
31 MART YEREL SEÇİMLERİ
19 Aralık 2018
DEVLETİMİZİN VE AZİZ MİLLETİMİZİN BEKA SORUNU
05 Eylül 2018
ULUSLARARASI İLİŞKİLER VE BEKA SORUNU!..
14 Ağustos 2018
AMERİKA’NIN PAPAZ KAÇTI OYUNU!..
08 Ağustos 2018
Amerika’nın Emperyalist Eylemlerinin Tehdit Seviyesine İnmesi!...
16 Temmuz 2018
15 TEMMUZU ANARAK UNUTMAMAK VE GEREĞİNİ YAPMAK
08 Temmuz 2018
CAN ÇEKİŞEN KRİPTO HAİNLERİNKUMPAS TUZAKLARI!..
31 Mayıs 2018
27 MAYIS VE ÜLKÜSÜ; TEK VATAN-TEK MİLLET-TEK BAYRAK-TEK DEVLET ADINA
25 Mayıs 2018
HEP AYNI YÖNTEM TEKNİK VE ARAÇ GEREÇLERELE GELECEĞİN DAHA İSTENDİK YAPILACAĞINI HAYAL ETMEK VE DÜŞÜNMEK OLS OLSA DELİLİK EMARESİ OLABİLİR!..
19 Mart 2018
ÇANAKKALE ÇANAĞINDAN BESLENMEK!..
05 Mart 2018
28 ŞUBAT POST MODERN DARBE GİRİŞİMİ
13 Şubat 2018
CUMHURİYET DÖNEMİ DARBELERİN TARİHİ SÜREÇ İÇERİSİNDE DOĞURDUĞU SONUÇLARDAN YOLA ÇIKILARAK SOSYOLOJİK BAKIŞ AÇISIYLA DEĞERLENDİRİLMESİ
25 Aralık 2017
KUDÜS Stratejisi Yeniden Dirilişin Milâdı Olacaktır
06 Aralık 2017
İRAN-AMERİKA VE TÜRKİYE
11 Kasım 2017
AMERİKA’NIN YENİ DÜNYA DÜZENİ VE PDY/PKK’YA BİÇİLEN YENİ ROL
20 Ekim 2017
KORSAN REFERANDUMLA MEŞGUL EDİLMEK İSTENEN TÜRKİYE İDLİB HAREKÂTIYLA RESTİNİ ÇEKTİ VE HAÇLI İTTİFAKININ KİRLİ EMELLERİNİ KURSAKLARINA GÖMDÜ!.. BİZLERE DÜŞEN CEPHE GERİSİNİ SAĞLAM TUTMAKTIR.
29 Eylül 2017
İHANET ATEŞİNDE AKLINI ISITANLAR KENDİ BEDENLERİNİN YANIŞINI SEYREDECEKLER!..
18 Ağustos 2017
İhanet Çeteleri ve Terör Yapılarıyla Beraber Kayıran ve Koruyanlara da Amasız, Fakatsız Dokunulmalıdır!..
17 Temmuz 2017
15 TEMMUZ ÜZERİNDEN 1 YIL GEÇTİ
26 Haziran 2017
DEVLETİ BAŞSIZ BIRAKMAYA NİYET EDENLER KUZGUNLARA LEŞ OLMAKTAN KURTULAMAYACAKLAR!..
18 Mart 2017
NEYE EVET NEYE HAYIR!..
20 Şubat 2017
ANAYASA VE BAŞKANLIK (HÜKÜMET) SİSTEMİ REFERANDUMUNDA EVETLE HAYIR YER DEĞİŞTİRİRSE!...
04 Şubat 2017
ANAYASA REFERANDUMU VE TÜRK EĞİTİM SEN GENEL BAŞKANININ SÖZLERİ!..
13 Aralık 2016
ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ SINIRLARIMIZIN ÖTESİNİ DE KAPSAYAN BİR BÖLGE ÜNİVERSİTESİ OLMA YOLUNDA
24 Temmuz 2016
VATAN VE MİLLET DÜŞMANI HAİN DARBECİLERİN TÜM FARKLILIKLARI İÇİNE ALAN BÜYÜK TÜRK MİLLETİNDEN YEDİKLERİ İFLAH OLMAZ DARBELER!
06 Haziran 2016
YERELLEŞME GÖRÜNTÜLÜ ÇIKAR OYUNLARIYLA TERÖRE ALTYAPI OLUŞTURMA VE TÜRKSÜZ OSMANLICILIK OYUNLARI!
04 Şubat 2016
Sabancı Suikastının Faillerinin Vermek İstedikleri Mesajları Anlamak!..
11 Ocak 2016
NİZAMI ALEM ÜLKÜSÜNÜN ARADIĞI ŞAHSİYETİN KAPİTALİST SİSTEM İÇERİSİNDE GEÇİRDİĞİ BİREY OLMA BUHRANLARI!..
06 Aralık 2015
YAKIN ÇEVREMİZDE OLUP BİTENLER VE DÜŞÜRÜLEN RUS UÇAĞINA TAKILI MASKELERİN DÜŞÜŞÜ
15 Kasım 2015
ATATÜRKLE HESABI OLANLARA İTHAF EDİLİR!..
29 Ağustos 2015
Devlet sabrının sınırları ve terör örgütünün öfke kontrolsüzlüğü
04 Ağustos 2015
ATATÜRKLE HESABI OLANLARA İTHAF EDİLİR!..
21 Şubat 2015
ABD’de bir askeri okulda ders olarak anlatılan Horoz ve Tilki Hikayesi!
18 Ocak 2015
FRANSA’DA YAŞANAN KATLİAMIN ARKASINDA OLANLAR
10 Ocak 2015
CHARLIE HEBDO – KARİKATÜR – İNFAZ
25 Aralık 2014
TARAFLARIN KONTROL EDİLEMEYEN BEŞERİ ÖFKE ŞİDDET VE HİDDETLERİ ARASINDA KAYBEDİLEN İNCE AYRINTI OKUMALARI
11 Aralık 2014
SEÇİM BARAJI VE SEÇMEN İRADESİ
23 Mart 2014
GARİP BİR ŞEKİLDE DEĞİŞEN HASANKALE
17 Mart 2014
ÇANAKKALE NEDİR? NE DEĞİLDİR?
17 Şubat 2014
YENİ TOPLUMSAL DÜZEN VE YAPININ TEMEL DEĞİŞKENLERİ; DURAĞANLIK-KAOS-DÜZEN VE HAYIR VE ŞER İLİŞKİSİ
02 Şubat 2014
DEĞİŞMESİ İSTENEN SEÇİM YASASI NELERİ DEĞİŞTİRMELİDİR?
19 Ocak 2014
DİL KÜLTÜR SİYASET VE MEDYA İLİŞKİSİ KAPSAMINDA POST MODERN ANLAYIŞ
07 Ekim 2013
ALLAH KORUSUN ZIVANADAN ÇIKMAK ÜZEREYİZ!
29 Eylül 2013
BEKTAŞİLİK, MEVLEVÎLİK KÜLTÜRÜ, İBRAHİM HAKKI HAZRETLERİ VE TEYO FELSEFESİ
12 Eylül 2013
Ortadoğululaşmayı Özlediği ve 12 Eylül Öncesini Heves Edip İçine Közlediği İçin Ortası Mortası Mağaraya Dönen ve Hep Aynı Kenarı Kullanan Üniversite-i Ortadoğu!..
03 Eylül 2013
Hasan Kalenin Dünü ve Bu günü –Teyo Çözsün Kör düğümü!
15 Ağustos 2013
BİR BİLENİN PİR YANILDIĞI GİBİ ÇOK BİLENLER DE ÇOK YANILACAKLAR!..
18 Temmuz 2013
CENABI ALLAH GÖNDERDİĞİ EN SON DİNİNİN KORUYUCUSUDUR
08 Temmuz 2013
Dersanelerin Kapatılması veya Kapatılamaması!..
29 Haziran 2013
TOPLUM MÜHENDİSLİĞİ PROJE OKUR YAZARLIĞI VE TEYO PEHLİVAN’IN ANAYASA YORUMU
24 Haziran 2013
GEZİ PARKI OLAYLARI İLE AVRUPA BİRLİĞİ ARASINDA GİDİP GELEN YANSIMA OKUMALARI!..
18 Haziran 2013
TANSİYON MUTLAKA DÜŞÜRÜLMELİ
04 Haziran 2013
AKİLLER VE ARİFLER
22 Nisan 2013
SOSYAL SERMAYENİN ERİMESİ VE TEYO PEHLİVANIN YERİNMESİ
25 Şubat 2013
Zamanın Ruhu Değişti ve Teyo İmdada Erişti!..
07 Şubat 2013
YAYI KIRILAN DADAŞ!...
07 Ocak 2013
ZEMHERİ AYAZINDA YANARAK MİLLETİNİN UFKUNU AYDINLATANLAR
30 Aralık 2012
İYİLİK
26 Kasım 2012
İTEN ARABI KARIŞAN MEZHEPLER ARASINDA ARAMAK!
16 Kasım 2012
TERÖR SORUNUNU KİM ÇÖZER, KİM ÇÖZEMEZ?
11 Kasım 2012
TBMM TEZKERESİNİN ANLAMI VE ANLAMSIZLAŞTIRILMASI
Haber Yazılımı