Yazı Detayı
28 Eylül 2018 - Cuma 15:16
 
Pasinler Halkı Seçilecek Belediye Başkanından Ne Bekliyor
Murat ÇANKAYA
gazetepasinler@gmail.com
 
 

Geçtiğimiz hafta yaklaşan Mahalli İdareler Seçimlerinin yaklaşması nedeniyle bir yazı kaleme almış, Ak Parti ve MHP’den aday adaylığını düşünen veya isimleri geçen ağabeylerimizi, kardeşlerimizi yazmıştık. Yazımın sonuna da eğer düşünmedikleri halde ismi geçenler bizle irtibat kurup, yanlış anlaşılmanın önüne geçebileceğimizi belirtmiştik. Şuana kadar irtibata geçen kimse olmadı.

Beni yakinen tanıyanlar bilirler öyle her gelen yorumu yayımlamam ve kişilik haklarına çok önem veririm. İnsan edebini aşacak yorumlara veya içlerinden birini sevmiyor diye sırf egosunu tatmin etmek için yapılmış yorumları da genelde yayımlamıyorum ve editör arkadaşıma da aynı şekilde davranmasını ifade etmişimdir.

Yorum ve eleştiri insanları küçültmez aksine insanların yapmış oldukları yanlışları görmesini de sağlar. Eleştiriye açık olmayan bir insan ne siyasete girecek, nede bizler gibi gazetecilik mesleğini ifa edecek. Ben genelde beni eleştirilen yorumlara onay veririm veya verdiririm. Yapılan yorumlarda yukarıda bahsettiğim hususlar varsa yayımlamayız. Bundan dolayı da taraf tutma diye eleştiriler alıyorum. Canları sağolsun.

Köşe yazıma güzel olumlu akıllı yorumlarda geldi. Yorumların ortak paydası ve adaylardan beklentileri insani ilişkileri iyi olsun, vatandaşa tepeden bakmasın ve toplumu oy vermiş, vermemiş ayrımı yapmadan sahip çıkmasını istemekteler. Toplumu kutuplaştıracak veya toplumu ikiye bölecek bir adayı belediye başkanı seçmek istemiyorlar.

Geçenlerde Ak Parti’den aday adaylığı düşünen bir kardeşimiz ziyaretime geldi. Pasinler bizlerden ne bekliyor diye sordu? Bende kendisine aynı toplumun beklentisini belirttim. Çünkü burası küçük bir ilçe ve insanlar kimin ne olduğunu bilirler.

Pasinler insanı belediye başkanından hizmetten çok toplumu bir arada tutmasını, önderlik yapmasını, belediyeye veya başka bir kurumda işi olduğu zaman vatandaşın işini çözecek, ilgilenecek bir belediye başkanı istiyor.

Ne diyelim inşallah ilçemizde aktif olan siyasi partilerimiz toplumun beklentisine cevap verecek aday ile vatandaşın önüne çıkarlar.
 

 
Etiketler: Pasinler, Halkı, Seçilecek, Belediye, Başkanından, Ne, Bekliyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı