Haber Detayı
15 Temmuz 2021 - Perşembe 09:46
 
Başkan Dölekli, 15 Temmuz millet iradesinin cesaret ve ferasetle tecelli ettiği gündür
Başkan Dölekli, 15 Temmuz millet iradesinin cesaret ve ferasetle tecelli ettiği gündür
Siyaset Haberi
Başkan Dölekli, 15 Temmuz millet iradesinin cesaret ve ferasetle tecelli ettiği gündür

Pasinler Belediye Başkanı Ahmet Dölekli, 15 Temmuz'un, millet iradesinin cesaret ve ferasetle tecelli ettiği, tarihimize altın harflerle yazılmış büyük demokrasi mücadelesinin adı ve 251 demokrasi şehidi verdiğimiz örnek bir kahramanlık destanı olduğunu söyledi.

 

 

Belediye Başkanı Ahmet Dölekli, 15 Temmuz hain darbe girişimine karşı milletimizin ortaya koyduğu zaferin dördüncü yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. 15 Temmuz gecesi eli kanlı terör örgütü Fetullahçı Terör Örgütü'nün hain darbe girişimi sırasında büyük Türk Milleti'nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın etrafında kenetlenmesinin cumhuriyet ve demokrasi tarihimizde unutulmayacak günler arasında yerini aldığını belirten Dölekli, darbe girişiminin başlamasıyla birlikte büyük Türk Milleti'nin kahraman evlatlarının cesaretleriyle, dirayetleriyle, kararlı ve dik duruşlarıyla tarih yazdıklarını ifade etti. Hainlerin açtıkları ateş sırasında şehadet mertebesine ulaşan şehitlerimizin Türk Milletinin kalplerindeki mümtaz yerlerini daima muhafaza edeceklerini ve gazilerimiz de bu milletin gönlünde ilelebet yaptıkları kahramanlıklarla anılacağını vurgulayan Dölekli şunları kaydetti;

 

 

"Bu darbe girişimi sırasında milletimizin asil evlatları 1048 Pasinler Zaferinde olduğu gibi, bu coğrafyaya vatan olarak sahiplenme konusundaki kararlılığını bir kez daha ortaya koymuştur. Milletimiz tıpkı 721 yıl önce Söğüt'te, 567 yıl önce İstanbul'da olduğu gibi, Anadolu topraklarını daim bir hayat alanı olmanın ötesinde, istikbali olarak gördüğünü tüm dünyaya bir kez daha haykırmıştır. Milletimiz, bu ülkeyi kendisine yar etmemek için saldıranlara karşı Çanakkale'de, Dumlupınar'da, Sakarya'da nasıl bir cevap vermişse, 15 Temmuz'da da aynı cevabı vermiştir. 15 Temmuz, bu yüzden milletimizin; kökü nerede olursa olsun, hangi gücü arkasına alır ise alsın, iradesini hangi güç odaklarına teslim ederse etsin, bu millete ve bu ülkeye ait olmayanlara karşı tarihi bir meydan okuma günü olarak da tarih boyunca hatırlanacaktır.

 

 

Bu vesileyle, bu toprakları canları pahasına ve her türlü fedakârlığı göstererek, bize vatan kılan Aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor, gazi olan değerli kardeşlerimize de sağlıklı ve huzurlu bir ömür dilerken, Yüce Milletimize sevgi, saygı ve şükranlarımı sunarım dedi.

 

Kaynak: (GP) - Gazete Pasinler Editör: Gazete Pasinler
Etiketler: Başkan, Dölekli,, 15, Temmuz, millet, iradesinin, cesaret, ve, ferasetle, tecelli, ettiği, gündür,
Yorumlar
Haber Yazılımı