Haber Detayı
17 Temmuz 2021 - Cumartesi 17:11
 
Erdoğan: 9,5 milyar TL'lik eserleri hizmete sunacağız
Erdoğan: 9,5 milyar TL'lik eserleri hizmete sunacağız
Siyaset Haberi
Erdoğan: 9,5 milyar TL'lik eserleri hizmete sunacağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "AK Parti Erzurum Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı"na katıldı. Atatürk Üniversitesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen programda konuşan Erdoğan, Erzurum’da Dadaşlarla buluşmaktan dolayı memnun olduğunu söyledi.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "AK Parti Erzurum Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı"nda açıklamalarda bulundu.

 

Konuşmasında, “Dadaşlara canı gönülden teşekkür ediyorum. Cağ kebaplarıyla önümüzü kestiler. Sizi daha fazla bekletmemek için dönüşte yiyeceğiz." diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Erzurum’a son olarak 31 Mart seçimlerinden önce 28 Şubat’ta gelmiştim. Şimdiye kadar bizleri mahcup etmeyen yarı yolda bırakmayan Erzurum, o gün de adeta sandıkları patlatmıştır." ifadelerini kullandı.

 

ERDOĞAN: KKTC'DE PEK ÇOK ESER HİZMETE ALACAĞIZ


Uluslararası alanda ülkemizin hak ve hukukunu savunurken, terör örgütlerine nefes aldırmadıklarını ifade eden Erdoğan, şehirleri geliştirecek projeleri adım adım izlediklerini söyledi.

 

Önceki hafta Hatay, sonra Diyarbakır, bugün Erzurum’da dadaşlarla kucaklaştığını belirten Erdoğan, "Pazartesi günü KKTC’ye gideceğiz, Kurban Bayramı'nı Kıbrıs Türk halkı ile idrak edeceğiz. Kuzey Kıbrıs’ta pek çok eser ve projeyi hizmete alacağız." açıklamasını yaptı.

 

ERZURUM'A PROJE MÜJDESİ
Erzurum’a eli boş gelmediklerini aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yapımı tamamlanan projelerin açılış heyecanını birlikte yaşayacağız. Toplam maliyeti 9.5 milyar TL'yi bulan pek çok eserimizi Erzurumlunun hizmetine sunacağız." müjdesini verdi.

 

Salgın şartlarının hafiflemesiyle yeniden il ziyaretleriyle, halkla, partililerle bir araya geleceklerini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Tüm teşkilatlarımızla hepimiz bir vücudun azalarıyız. 13 milyon 500 bin üyesiyle Türkiye’nin en büyük ailesiyiz." dedi.

 

"2023'E GİDERKEN DE İSTİŞARE İLE YÜRÜYECEĞİZ"
"Genel Başkan'ın sorumluluğu ne kadar büyükse, il başkanının, milletvekilinin sorumluluğu da o kadar büyüktür." açıklamasını yapan Erdoğan, "20 sene önce nasıl istişare ile yola revam olduysak, 2023’e giderken yine istişare ile yürümeye devam ediyoruz." ifadelerine yer verdi. Bu toplantıların birer demokrasi şöleni olduğunu ifade eden Erdoğan, bu toplantıları artırarak devam ettirmekte kararlı olduklarını da sözlerine ekledi.

 

"Ortak akla önem, kolektif bir akıl ile hareket etmek önemlidir." ifadelerini kullanan Erdoğan, "AK Parti, Türk Siyaseti'ne hala yön veriyorsa, 84 milyonun umudu olmaya devam ediyorsa, sebebi istişare ve gelişime açık olmasıdır." dedi.

 

"YANLIŞLARIMIZI SÖYLEMEKTEN ÇEKİNMEYECEĞİZ"
"Tevazu yüceltir, kibir düşürür, gurur aldatır, haset bitirir." açıklamasını yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Geçmişteki başarılarımızın sırrı geleceğimizin pusulasıdır. Hep milletimizle beraber yürüdük, bundan sonra da milletimizin gösterdiği istikamette yürümekte kararlıyız." değerlendirmesini yaptı.

 

"Davamızda karamsarlığa yer olmadığı gibi, rehavete ve gevşemeye de yer yoktur." diyen Erdoğan, "Yanlışlarımızı söylemekten çekinmeyeceğiz. Çalışmalarımızı yürütürken bir duvarın tuğlaları gibi birbirimize kenetlenmekten vazgeçmeyeceğiz.” diye konuştu.

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Gazete Pasinler
Etiketler: Erdoğan:, 9,5, milyar, TL'lik, eserleri, hizmete, sunacağız,
Yorumlar
Haber Yazılımı