Haber Detayı
07 Mayıs 2021 - Cuma 14:40
 
Kaymakam Perçi, Her Günü ve Geceyi Kadir Gecesi Gibi Yaşama Hedefinde Olmalıyız
Kaymakam Perçi, Her Günü ve Geceyi Kadir Gecesi Gibi Yaşama Hedefinde Olmalıyız
Güncel Haberi
Kaymakam Perçi, Her Günü ve Geceyi Kadir Gecesi Gibi Yaşama Hedefinde Olmalıyız

Pasinler Kaymakamı Kadir Perçi, Kadir Gecesi dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

 

Kaymakam Perçi mesajında, “Bin aydan daha hayırlı olduğu yüce kitabımız Kuran-ı Kerim’de müjdelenen mübarek Kadir Gecesi’ne kavuşmuş bulunmaktayız. Kadir Gecesini, kendi dışındaki bütün zaman kesitlerinden üstün tutan nitelik, bütün insanlık için hidayet ve mutluluk rehberi olan ilahi kitabımız Kuran-ı Kerim’in bu gecede indirilmeye başlanılmış olmasıdır. Kuran ile önem kazanan bu gecenin kıymetinin bilinmesi, ancak Kuran’a samimiyetle yönelmek ve onun insanlığa sunduğu benzersiz mesajlarını okumak, anlamak, düşünmek ve yaşamakla mümkün olacaktır.

 

Mükafatların, sınırsız olarak verildiği Kadir Gecesi, kendi benliğimize sahip çıkarak, ömrümüzü gözden geçirme ve sorgulama, unutarak ve bilmeyerek işlediğimiz hatalara tövbe etme ve onlar için af dileyerek Yüce Yaratıcımızın sonsuz rahmet ve mağfiretini umarak yenilenme, birbirlerimizle aramızdaki sevgi ve muhabbetin hepimizi kucaklaması için bu yolda yeni adımlar atma zamanıdır. Küskünlüklerin, dargınlıkların, kırgınlıkların yok olup muhabbetlerin, kucaklanmaların, hal hatır sormaların ve gönülden sevmelerin başlangıcına start vermenin zamanıdır. Bize manevi arınma ve bağışlanma fırsatı sunan bu mübarek gecenin, yaşantımızda ve davranışlarımızda kalıcı değişiklikler meydana getirmesi önemli bir konudur. Bu sebeple ibadetlerimizde ve ahlaki yaşantımızda istikrar ve istikametin önemli bir husus olduğunu bilerek, her ayı Ramazan ve her gün ve geceyi Kadir Gecesi gibi yaşama hedefinde olmalıyız” dedi.

 

Perçi, mesajının devamında şunları kaydetti:

 

“Sadece kendimiz için değil herkes için yaşamalıyız. Manevi lütuf ve bereket kapılarının ardına kadar açık olduğu bu müstesna ve muazzez Gece’nin, yolumuzu ve ruhumuzu hidayet ışığıyla buluşturması en büyük dileğimdir. Bu duygu ve düşüncelerle Kadir Gecenizi tebrik ediyor, Yüce Mevlamız’dan, tuttuğumuz oruçları ve yaptığımız tüm ibadetlerimizi kabul etmesini, bu gecede yapılan dua ve yakarışların, İslam âleminin birlik, dirlik ve beraberliğine, toplumsal birlikteliğimizin güçlenmesine, insanlığın barış, huzur ve saadetine vesile olmasını niyaz ediyor. Ülkemize, ilimize, ilçemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum” dedi.

Kaynak: (GP) - Gazete Pasinler Editör: Gazete Pasinler
Etiketler: Kaymakam, Perçi,, Her, Günü, ve, Geceyi, Kadir, Gecesi, Gibi, Yaşama, Hedefinde, Olmalıyız,
Yorumlar
Haber Yazılımı