Haber Detayı
29 Ağustos 2021 - Pazar 19:33
 
Kaymakam Perçi, Zaferlerin en önemlilerinden biri de 30 Ağustos Zaferidir
Kaymakam Perçi, Zaferlerin en önemlilerinden biri de 30 Ağustos Zaferidir
Güncel Haberi
Kaymakam Perçi, Zaferlerin en önemlilerinden biri de 30 Ağustos Zaferidir

Pasinler kaymakamı Kadir Perçi, 30 ağustos zafer bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

 

Kaymakam Perçi mesajında şu sözlere yer verdi. Türk tarihinde Ağustos ayının farklı bir yeri vardır. “Zafer Ayı” olarak nitelendirdiğimiz bu ay’da milletimiz açısından önemli dönüm noktaları olmuştur. Anadolu’yu vatan edişimizde de bir Ağustos zaferi ile olmuştur. 939 yıl önce Malazgirt’te kazanılan zaferin ardından akın akın Anadolu’ya gelen ecdadımız bu toprakları yurt edinmişlerdir. Yine 494 yıl önce yine bir Ağustos ayında Mercidabık’ta kazanılan zaferle dağılmaya yüz tutan Türk birliği yeniden tesis edilmiştir.

 
          

Ağustos’ta kazanılan zaferlerin en önemlilerinden biri de 30 Ağustos zaferidir. Türk milletinin nice fedakârlıklarla verdiği istiklal mücadelesini bütün dünyaya haykırdığı ve sonucunu zaferle taçlandırdığı 30 Ağustos tarihi; kahraman ordumuzun ve aziz milletimizin şanlı tarihinde açtığı altın bir sayfadır. Tarihimizin önemli dönüm noktalarından biri olan 30 Ağustos zaferi ile Türk milleti egemenliğini kayıtsız şartsız tüm dünyaya haykırmıştır. Bu zafer; Türk milletini yok etmeye çalışan emperyalizme karşı milletimizin ebedi bekasının en önemli göstergesidir. Bu zafer; yoksulluğa, haksızlığa ve tüm olumsuz şartlara rağmen işgale baş eğemeyen Atatürk önderliğindeki milletimizin zaferidir. Yeni Türk devletimiz olan Türkiye Cumhuriyetinin temeli bu zaferle sağlamlaştırılmış ve ebedi hayatı burada şeref tacını giymiştir. Yine çok iyi bilinmelidir ki dünya durdukça bu millet denge unsuru olarak var olacak, var olduğu sürece de varlığından, birliğinden ve dirliğinden asla taviz vermeyecektir. 


 

Bu düşüncelerle tüm halkımızın 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyor, bu topraklarda hür ve kendi bayrağımız altında yaşamamızı kanları ve canları pahasına sağlayan başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kahraman gazilerimizi ve şehitlerimizi hürmet, minnet ve şükranla anıyorum dedi. 

 

Kaynak: (GP) - Gazete Pasinler Editör: Gazete Pasinler
Etiketler: Kaymakam, Perçi,, Zaferlerin, en, önemlilerinden, biri, de, 30, Ağustos, Zaferidir,
Yorumlar
Haber Yazılımı