Haber Detayı
11 Kasım 2020 - Çarşamba 13:42
 
Pasinler’de bin 500 fidan toprakla buluştu
Pasinler’de bin 500 fidan toprakla buluştu
Gündem Haberi
Pasinler’de bin 500 fidan toprakla buluştu

Geleceğe Nefes kampanyası ile Türkiye genelinde 83 milyon ağaç dikimi organizasyonuna ön ayak olan Tarım ve Orman Bakanlığı, bugün 81 ilde gerçekleştirdiği organizasyon için ülke genelinde 83 milyonun toprakla buluşmasını sağlanmasının amaçlandığı Geleceğe Nefes projesi adı altında Pasinler'de bin 500 fidan toprakla buluştu.

 

Pasinler Belediyesine ait olan arazide gerçekleşen fidan dikimi programına Pasinler’de ki bütün kamu kurum kuruluşlarının yetkililerinin ve vatandaşlarında katılımıyla bin 500 fidan toprakla buluşturuldu.

 

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Pasinler Belediye Başkanı Ahmet Dölekli, "Geçen senede bu etkinliği gerçekleştirdik. Bu seneki Geleceğe Nefes Projesinde Ülke genelinde olduğu gibi ilçemizde de vatandaşlarımızın yoğun ilgisi oldu. Geçtiğimiz yıl Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın himayesinde Tarım Bakanlığı ve Orman Genel Müdürlüğü'nün koordinasyonda başlatılan, Geleceğe Nefes projesi kapsamında bu yıl 11 Kasım 11:11'de ilçemizde fidan dikimi yaptık. Kıyamet kopsa bile elinizdeki fidanı dikin diyen Peygamber efendimiz sözü bizlere ağaç dikiminin önemini açıkça beyan etmektedir. Bugün burada bin 500 fidanı toprakla buluşturmanın sevinci içerisindeyiz. Emeği geçen herkese teşekkür ederim" diye konuştu.

 

Belirlenen alana dikilen fidanların can sularını da yine dikimi yapanlar tarafından verildikten sonra günün anısına hatıra fotoğrafı çekildi.

Kaynak: (GP) - Gazete Pasinler Editör: Gazete Pasinler
Etiketler: Pasinler’de, bin, 500, fidan, toprakla, buluştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı